مقاله ها

شیر پروپرشنال دستگاه تزریق پلاستیک

شیر پروپرشنال

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

شیر پروپرشنال از انواع شیر برقی هیدرولیک  محسوب می شود که توسط یک مدار کنترلی الکترونیکی قابلیت کنترل دقیق فشار سیال هیدرولیک را بر عهده دارند. این شیرها با کنترل میزان دبی سیال، نیروی اعمال شده را افزایش یا کاهش می‌دهند.

فناوری مدارهای پیچیده تر، به تولید شیر پروپرشنال روی آورده است. قیمت شیر پروپرشنال انقلابی در موقعیت قرقره ها بوجود آورده اند. در نتیجه حجم جریان را بی نهایت قابل تنظیم کرده اند. برای دستیابی به موقعیت نامحدود قرقره ها از سلونوئیدهای کنترل شده توسط ضربه یا کنترل نیرو استفاده می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”blue” border_width=”2″][vc_column_text text_larger=”no”]

اگر علاقه مند به کسب آگاهی در مورد شیر برقی های هیدرولیک هستید، به مقاله مرتبط با آن مراجعه کنید.

[/vc_column_text][vc_btn title=”__ قیمت شیر برقی هیدرولیک __” style=”custom” custom_background=”#1c1c84″ custom_text=”#ffffff” shape=”round” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fhydro-part.com%2F%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D9%87%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%84%DB%8C%DA%A9%2F”][vc_separator color=”blue” border_width=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

 شیر پروپرشنال

راه حل فناوری مدارهای پیچیده تر، تولید شیر پروپرشنال بوده است. این شیر انقلابی در موقعیت قرقره ها بوجود آورده است.  بنابراین حجم جریان را کاملا می توان تنظیم کرد. برای دستیابی به موقعیت نامحدود قرقره ها از سلونوئیدهای کنترل شده توسط ضربه یا کنترل نیرو استفاده می شود.

 شیر پروپرشنال هیدرولیک در فشار یا جریان خروجی تغییراتی با همان نسبت ورودی ایجاد می کند. به عنوان مثال اگر ورودی دو برابر شود، خروجی نیز دو برابر می شود. شیرهای متناسب را می توان از طریق خروجی یکی به عنوان ورودی دیگری استفاده کرد و آنهارا به هم متصل کرد.

موقعیت قرقره انواع شیر پروپرشنال با جریان اعمال شده ارتباط مستقیم دارد و نه ولتاژ اعمال شده. به این دلیل که مقاومت سیم پیچ ثابت نیست. بلکه با افزایش دما افزایش می یابد. بنابراین، باید حداکثر جریان را با درجه بندی سیم پیچ محدود شده توسط شیر در نظر گرفت.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

کاربرد شیر پروپرشنال

استفاده از شیر پروپرشنال به ویژه برای کاربردهایی مناسب است که فشار یا جریان خروجی باید متغیر باشد، یا در فرایندهایی که با ترکیبی از متغیرها مثل فشار، دبی و یا تغییر جهت‌های متوالی رویارو می شویم. این شیرها قابل اطمینان و مقرون به صرفه هستند و امکان پاسخ سریع و کنترل مداوم را ایجاد می‌کنند. همچنین با دستیابی سریع به فشار یا جریان پایدار، می توانند زمان چرخه فرایند را کاهش دهند.

بسیاری از شیرهای پروپرشنال دستگاه تزریق نسخه های اصلاح شده شیرهای سولونوئیدی چهار راهه از نوع قطع و وصل می باشند. در آنها سولونوئیدهای تناسبی جایگزین سولونوئیدهای معمولی شده است. در اثر تعادل نیروی سولونوئید با نیروی فنر، قرقره  در موقعیت مناسب قرار می گیرد. حذف فنرها و اضافه کردن یک سنسور موقعیت به انتهای قرقره می تواند موجب استقرار دقیق قرقره بشود.

نمونه ای از کاربرد شیر پروپرشنال، یکسان نگه داشتن فشار مایعات در مخازن در حال تخلیه است. فشار خروج مایع، در مخازن مایعاتی که تحت فشار هوای آزاد هستند، به تدریج و با پایین آمدن سطح مایع کم میشود. در مخازنی که به شیر پروپرشنال مجهز هستند، فشار مایع در حال تخلیه، در هر حال روی فشار ثابتی می تواند تنظیم شود.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_single_image image=”4651″ img_size=”large” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text text_larger=”no”]

دستگاه تزریق پلاستیک

از دستگاه تزریق پلاستیک، در صنعت ساخت قطعات پلاستیکی استفاده می شود. در دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی از جک های هیدرولیکی برای بستن قالب های دستگاه استفاده  می شود. بعد از بسته شدن قالب ها، مواد اولیه ذوب شده به داخل آنها تزریق می شود. پس از خنک شدن دو نیمه قالب از همه جدا شده و قطعه خارج می گردد و همین چرخه مدام تکرار می شود. یکی مهمترین قسمت های دستگاه تزریق پلاستیک واحد گیره می باشد که باید تحمل قفل کردن دو قالب در طول زمان تزریق را داشته باشد که به تولید پلیسه منجر نشود.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text text_larger=”no”]

سیستم هیدرولیکی دستگاه تزریق

در این سیستم فشار پشت قالب فقط به وسیله روغن ایجاد می شود و سیلندر هیدرولیکی فشار را تحمل می کند. البته برای انتقال سریع این مقدار روغن از مخزن به داخل سیلندر مقدار زیادی روغن و پمپ بسیار قوی احتیاج است. سیستم تمام هیدرولیک با اختلاف بسیار بالایی که نسبت به روش مکانیکی دارد برای ماشین هایی که قدرت آن از حدود 300 تن به بالا باشد مناسب است. در این دستگاه ها، به وسیله شیر روغن، تعیین و تنظیم فشار شت قالب به دلخواه قابل تنظیم است.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

شیر پروپرشنال در دستگاه تزریق پلاستیک

برای کنترل فشار و جریان پلاستیک در دستگاه قالب گیری تزریقی می توان از یک شیر هیدرولیک پروپرشنال استفاده کرد. برای کنترل میزان جریان مایعات به موتور هیدرولیکی می توان از شیرهای بزرگتر استفاده کرد.

با تزریق پلاستیک به قالب، بار وارد شده به پیستون افزایش می یابد که به نوبه خود فشار مایع هیدرولیک را افزایش می دهد. برنامه کنترل، زمان دستیابی به فشار از پیش تعیین شده را از طریق مبدل فشار تشخیص می دهد. هنگامی که این اتفاق می افتد ، کنترل سیگنال را به شیر برقی پروپرشنال انتقال می دهد تا از حالت کنترل سرعت به حالت کنترل فشار تبدیل شود. این شیر سپس جریان را در سمت راست سیلندر کنترل می کند تا فشار پیش برنامه ریزی شده را حفظ کند – حتی اگر فشار هدف یا بار تغییر کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1629014863665{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;background-color: #d1ebff !important;border-left-color: #d1ebff !important;border-right-color: #d1ebff !important;border-top-color: #d1ebff !important;border-bottom-color: #d1ebff !important;border-radius: 10px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1629015064318{margin-top: 25px !important;border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 5px !important;padding-right: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;padding-left: 5px !important;background-color: #efff8c !important;border-left-color: #efff8c !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #efff8c !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #efff8c !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #efff8c !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}”]برای اطلاع از قیمت شیر های پروپرشنال می توانید با شماره های این قسمت تماس حاصل نمایید! کارشناس بخش فروش ، پاسخ گوی هر گونه سوالات شما ،از انتخاب نوع محصول گرفته تا مشخصات فنی و … است.

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

آدرس : تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

‫4.5/5 ‏‫(2 نظر)‬