مقاله ها

مانومتر هیدرولیک

مانومتر-هیدرولیک

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

دانستن مقدار فشار سیستم هیدرولیک از مهمترین عوامل در کارکرد صحیح سیستم هیدرولیک می‌باشد. از مانومتر هیدرولیک در سیستم هیدرولیک دستگاه ها استفاده می شود تا اپراتور سیستم از میزان فشار هیدرولیک آن دستگاه آگاه شود. همچنین از مانومتر در خطوط فرعی برای مشخص کردن وضعیت عملگرها استفاده می شود. گیج فشار هیدرولیک دارای صفحه‌ای درجه بندی شده است که فشار سیستم هیدرولیک را معمولا در واحد بار (bar) نشان می‌دهد.

استفاده از مانومتر در کنار پمپ هیدرولیک ضروری است زیرا بالا بودن فشار مشکلات جبران ناپذیری ایجاد میکند. عدم وجود مانومتر یا گیج فشار در سیستم‌های هیدرولیک و پنوماتیک باعث غیر قابل پیش‌بینی و نامطمئن شدن کل سیستم خواهد شد. همچنین باید دقت داشت داشت که در صورت خرابی آن، تعمیر مانومتر هیدرولیک به سرعت انجام شود. پس جهت اطمینان از وجود نداشتن هیچ گونه نشتی یا نوسانات فشار باید از مانومتر هیدرولیکی استفاده شود. در غیر این صورت خطرات مخربی عملیات سیستم هیدرولیک را تحت تاثیر خواهد گذاشت.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”blue” border_width=”2″][vc_column_text text_larger=”no”]

اگر به خواندن مطالب مرتبط با اجزای یک سیستم هیدرولیک علاقه دارید روی دکمه زیر کلیک کنید.

[/vc_column_text][vc_btn title=”__شیر سلونوئید هیدرولیک__” style=”custom” custom_background=”#1a1a79″ custom_text=”#ffffff” shape=”round” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fhydro-part.com%2F%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D9%87%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%84%DB%8C%DA%A9%2F”][vc_separator color=”blue” border_width=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

سیستم های هیدرولیک

سیستم‌های هیدرولیک از مهم‌ترین سیستم‌های مورد استفاده در اکثر کارخانه ها هستند. در این سیستم‌ها اجزای مختلفی مانند شیر برقی هیدرولیک، پمپ‌ هیدرولیک و مانومتر یا گیج فشار هیدرولیک وجود دارند. تجهیزات مرتبط با فیلتراسیون و انواع عملگرهای هیدرولیکی مانند انواع هیدروموتورها و جک هیدرولیک نیز به چشم می خورند که هر کدام وظیفه‌ای را اجرا می کنند. وظیفه مانومتر در این مقاله بطور کامل شرح شده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

چگونگی اندازه گیری فشار در مانومتر هیدرولیک

اندازهگیری فشار در مانومتر به وسیله لوله ای به نام بوردون صورت میگیرد. این قطعه مهم ترین بخش مانومتر هیدرولیک محسوب می شود. در  این لوله که شکل آن همانند حرف یو (U) است، مایعی قرار گرفته که با اختلاف فشار در سیستم، سطح مایع آن نیز تغییر می کند.با دانستن چگالی مایع داخل لوله، اختلاف فشار می توان اختلاف فشار را محاسبه کرد. در واقع گیج فشار به منظور مقایسه فشار بین دو محیط کاملا متفاوت به کار می رود.

مایع داخل اکثر مانومتر ها از جنس جیوه است. دلیل استفاده از آن هم این است که چگالی جیوه نسبت به چگالی مایعات دیگر بیشتر است. در نتیجه اندازه گیری فشار به وسیله آن آسان تر می باشد. زیرا سطح آن حین اختلاف فشار، نسبت به مایعات دیگری مثل آب ارتفاع کمتری میگیرد. لازم به ذکر است که دلیل ارتفاع گرفتن بیشتر آب نسبت به جیوه چگالی کمتر آن است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”4735″ img_size=”500*500″ alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

موارد استفاده از مانومتر هیدرولیک

از مانومتر در صنایع مختلفی از جمله تولید سیستم های هیدرولیک سرمایشی و گرمایشی، سیستم های تولید فشار، نیروگاه ها، کارخانه هایی که دارای دستگاه هایی مثل دستگاه پرس، دستگاه تزریق پلاستیک و … هستند  و همچنین تنظیم فشار سیال در ماشین های مختلفی که با فشار مایع کار می کنند استفاده می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1628686299566{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;background-color: #d1ebff !important;border-left-color: #d1ebff !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #d1ebff !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #d1ebff !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #d1ebff !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1628744709141{margin-top: 20px !important;border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 5px !important;padding-right: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;padding-left: 5px !important;background-color: #efff8c !important;border-left-color: #efff8c !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #efff8c !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #efff8c !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #efff8c !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}”]جهت اطلاع از قیمت مانومتر هیدرولیک با کارشناسان هیدروپارت از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام فرمائید.

تلفن تماس :

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

آدرس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

‫0/5 ‫(0 نظر)