مقاله ها

پمپ هیدرولیک دستگاه تزریق پلاستیک

پمپ هیدرولیک

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

سیستم های هیدرولیک دارای اجزای مختلفی هستند مانند الکتروموتور، پمپ هیدرولیک، شیر برقی و…. کاربرد پمپ هیدرولیک در این سیستم، تأمین جریان هیدرولیکی اجزای دستگاه مانند سیلندر، موتور و غیره به کار می باشد. برای مثال پمپ هیدرولیک دستگاه تزریق.

 

در قالب تزریق، پمپ هیدرولیک برای هسته های محرک کششی، اجکتورها و دروازه سوپاپ ها و همچنین قطعات با دیواره ضخیم که به نگه داشتن در زمان طولانی نیاز دارند گزینه خوبی است. برخی از مزایای آن نسبت به ماشین های تمام الکتریکی عبارتند از: نیروی نگهداری بیشتر برای قطعات بزرگ و میزان تزریق بهتر. یکی از مهمترین قسمت های دستگاه تزریق پلاستیک واحد گیره می باشد که باید تحمل قفل کردن دو قالب طی مدت تزریق را داشته باشد. در غیر اینصورت منجر به تولید پلیسه می گردد.

 

در صورتیکه که به مطالبی درباره شیر برقی هیدرولیک و جک پنوماتیک علاقه دارید به صفحات مرتبط مراجعه کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”blue” border_width=”2″][vc_column_text text_larger=”no”]

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به پمپ هیدرولیک مقاله جامع این محصول را مطالعه فرمایید.

[/vc_column_text][vc_btn title=”__ قیمت پمپ هیدرولیک __” style=”custom” custom_background=”#1c1c81″ custom_text=”#ffffff” shape=”round” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fhydro-part.com%2F%25d9%25be%25d9%2585%25d9%25be-%25d9%2587%25db%258c%25d8%25af%25d8%25b1%25d9%2588%25d9%2584%25db%258c%25da%25a9%2F” css=”.vc_custom_1627990889047{background-color: #ffffff !important;}”][vc_separator color=”blue” border_width=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1627991129155{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;background-color: #d1d1d1 !important;border-left-color: #d1d1d1 !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #d1d1d1 !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #d1d1d1 !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #d1d1d1 !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1629542462370{margin-top: 25px !important;border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 5px !important;padding-right: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;padding-left: 5px !important;background-color: #ffffff !important;border-left-color: #ffffff !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #ffffff !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #ffffff !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #ffffff !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}”]

سیستم هیدرولیک دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه های قالب گیری تزریقی پلاستیک دارای یک سیستم هیدرولیکی هستند که باید به دلیل چندین سال چرخه تولید مداوم و شبانه روزی، عملکرد قابل اطمینانی ارائه دهند. کنترل و دقت سیستم های هیدرولیک آسان است. زیرا یک اپراتور سیستم می تواند با استفاده از اهرم های ساده و فشار دکمه ها، سیستم را به راحتی شروع و متوقف کند. همچنین می تواند شتاب و سرعت آن را کم و زیاد کند.

 

در  سیستم هیدرولیک دستگاه تزریق پلاستیک فشار پشت قالب فقط به وسیله روغن ایجاد می شود و سیلندر هیدرولیکی متحمل فشار می شود. البته مقدار زیادی روغن و پمپ بسیار قوی لازم است که قادر به انتقال سریع این مقدار روغن از مخزن به داخل سیلندر باشد. اصولا سیستم تمام هیدرولیک اختلاف زیادی نسبت به روش مکانیکی دارد. برای ماشین هایی که قدرت آن از حدود 300 تن به بالا باشد، این سیستم مناسب است. به وسیله شیر روغن، تعیین و تنظیم فشار قالب به دلخواه امکان پذیر می باشد. مایع هیدرولیک به موتورهای مختلف هیدرولیکی و سیلندرهای هیدرولیکی در سراسر دستگاه پمپ می شود و با توجه به مقاومت موجود تحت فشار قرار می گیرد

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”middle” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_single_image image=”4586″ img_size=”large” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1628495213949{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 5px !important;padding-right: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;padding-left: 5px !important;background-color: #efff8c !important;border-left-color: #efff8c !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #efff8c !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #efff8c !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #efff8c !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}”]

حد اکثر فشار مجاز بر روغن هیدرولیک دستگاه تزریق

در حالت عادی مشکل می توان به وسیله یک سیلندر هیدرولیک هم صفحه متحرک را در یک فاصله نزدیک 100 سانتی متری به حرکت در آورد و هم برای ایجاد فشار پشت قالب از آن استفاده کرد. زیرا سیلندر حجم زیادی دارد که باید تمام آن در ابتدا از روغن پر شود.  سپس فشار با افزایش یافتن مقدار روغن در داخل سیلندر افزایش یابد و این کار چند لحظه ای زمان می برد. باید دانست که رسیدن به فشار حداکثر کاری مشکل است. حداکثر فشار مجاز بر روغن پمپ هیدرولیک دستگاه تزریق پلاستیک نکته ای است که باید رعایت گردد. در نتیجه باید سیلندر را جداگانه بکار انداخته و از سیستم هیدرومکانیک یا تمام هیدرولیک با دو حرکت جداگانه استفاده کرد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no” woodmart_inline=”no”]

پمپ هیدرولیک دستگاه تزریق پلاستیک

در مدار هیدرولیک دستگاه های قدیمی و دستگاه های متفرقه امروزی از پمپ های دبی ثابت استفاده می شود. با تولید دستگاه های تزریق پلاستیک تمام الکتریکی کم کم تزریق هیدرولیکی را تحت تاثیر قرار داد. با این حال هنوز هم دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی مقرون به صرفه تر و مناسب تر می باشد. عمر طولانی تر روغن هیدرولیک و مصرف اب وبرق کمتر جهت خنک کردن روغن مدار هیدرولیک از سایر مزایای قابل توجه استفاده از پمپ ثابت می باشد.

در ساخت دستگاه های تزریق پلاستیک مطمئن ماشین سری ZF فقط از پمپ هوشمند دبی متغیر ساخت یوکن ژاپن استفاده شده است. استفاده از پمپ هوشمند به صورت استاندارد روی تمامی ماشین های تزریق پلاستیک سری ZF موجب صرفه جویی و کاهش هزینه مصرف انرژی در دامنه ی 30 تا 80 درصد می باشد. میانگین مصرف برق دستگاه های تزریق پلاستیک مطمئن مدل ZF مقدار 27 کیلو وات برای هر کیلوگرم مواد پلی استایلن است.

عملکرد پمپ هیدرولیک تزریق پلاستیک

یکی از روش های کاربردی در تولید قطعات پلاستیکی، استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک می باشد. پمپ و موتور این دستگاه هیدرولیک می باشند که اصطلاحا به موتور آن هیدروموتور گفته می شود. اگر هیدروپمپ یا هیدروموتور دستگاه تزریق دچار مشکل شود، قالب گیری دستگاه به درستی انجام نخواهد شد و عملکرد دستگاه مختل می شود. از این رو هنگام خرید یا تعمیر دستگاه تزریق پلاستیک باید به کیفیت پمپ هیدرولیک مورد استفاده در دستگاه توجه ویژه کرد.

همچنین بخوانید : پمپ هیدرولیک چیست؟

پمپ هیدرولیک با وصل شدن به منبع تغذیه فعال می شود که به دکمه روشن و خاموش دستگاه متصل است و ار این طریق می توان آن را کنترل کرد. کارکرد و مقدار نیروی پمپ هیدرولیک، قابلیت و کیفیت کار پمپ را نشان می دهد. بنابراین هنگام خرید دستگاه پرس هیدرولیکی باید به مشخصات پمپ هیدرولیک و توانایی های آن را دقت زیادی کرد. برای اطلاع از قیمت و خرید پمپ هیدرولیک دستگاه تزریق پلاستیک با کارشناسان ما در تماس باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1627991076671{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;background-color: #d1ebff !important;border-left-color: #d1ebff !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #d1ebff !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #d1ebff !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #d1ebff !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1629535872436{margin-top: 25px !important;border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 5px !important;padding-right: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;padding-left: 5px !important;background-color: #efff8c !important;border-left-color: #efff8c !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #efff8c !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #efff8c !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #efff8c !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}”]

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

‫5/5 ‫(1 نظر)