مقاله ها

پمپ هیدرولیک دستگاه پرس خودرو

پمپ-هیدرولیک

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

پمپ هیدرولیک اصلی ترین عنصر در یک سیستم هیدرولیکی است. به گونه ای که اگر از کار بیفتد عملکرد کل سیستم متوقف می شود. انواع پمپ هیدرولیک، به عنوان یک سیستم انتقال نیروی هیدرولیکی کار می کنند. از آنها بطور گسترده در دستگاه های صنعتی استفاده می شود. نمونه هایی نظیر ماشین آلات قالب گیری تزریقی، انواع ماشین آلات صنعتی پرس، برشکاری و خمکاری، آسانسورها و بالابرها و… موارد استفاده از پمپ هیدرولیکی هستند. در این مقاله به کاربرد و قیمت پمپ هیدرولیک دستگاه پرس خودروهای اسقاطی می پردازیم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”blue” border_width=”2″][vc_column_text text_larger=”no”]

اگر به دانستن شیوه عملکرد و قیمت پمپ دستگاه تزریق علاقه مند هستید، به مقاله آن مراجعه کنید.

[/vc_column_text][vc_btn title=”__قیمت پمپ هیدرولیک دستگاه تزریق پلاستیک__” style=”custom” custom_background=”#1c1c84″ custom_text=”#ffffff” shape=”round” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fhydro-part.com%2F%D9%BE%D9%85%D9%BE-%D9%87%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%84%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82%2F”][vc_separator color=”blue” border_width=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1629544201839{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 5px !important;padding-right: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;padding-left: 5px !important;background-color: #ededed !important;border-left-color: #ededed !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #ededed !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #ededed !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #ededed !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}”]

نحوه کار پمپ هیدرولیک

در پمپ های هیدرولیک، یک انرژی مکانیکی ورودی وجود دارد که توسط موتور های احتراقی یا الکتریکی تامین می شود. در واقع در یک سیستم هیدرولیک فشار بیانگر میزان مقاومت به وجود آمده در مقابل خروجی پمپ است. برای مثال اگر خروجی یک پمپ با جابجایی مثبت به اتمسفر باز باشد، ضمن برقراری جریان سیال به دلیل نبودن مقاومت در برابر جریان، فشاری بالاتر از فشار اتمسفر وجود نخواهد داشت.

 

 در صورت مسدود شدن کامل خروجی پمپ، مقاومتی به شدت زیاد در مقابل جریان ایجاد می شود. چرا که فضایی برای حرکت کردن جریان سیال وجود نخواهد داشت. از این رو به منظور محافظت از اجزاء سیستم هیدرولیک، استفاده از شیر واجب است. شیر پروپرشنال یا شیر اطمینان فشار نوعی شیر برقی است که برای کنترل یا محدود کردن فشار در سیستم استفاده می شود. این شیر با رسیدن فشار سیستم به مقدار تنظیمی، مسیر عبور جریان به مخزن را باز نموده و حداکثر مقدار فشار را در مدار کم می کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1629544367592{border-top-width: 6px !important;border-right-width: 6px !important;border-bottom-width: 6px !important;border-left-width: 6px !important;border-left-color: #efff8c !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #efff8c !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #efff8c !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #efff8c !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}”]

دستگاه پرس خودرو

معمولا در دستگاه هایی مثل دستگاه پرس، از انواع پمپ های هیدرولیکی استفاده می شود. دستگاه پرس خودرو نیز اینگونه است. کار دستگاه پرس خودرو، پرس کردن خودروهای از رده خارج شده و تبدیل آنها به مکعب های کوچک فلزی است. به این صورت که این خودرو ها را با نیروی زیادی در هم می فشارد و آنها را به یک جسم کوچک تبدیل می کند. این دستگاه علاوه بر خودرو، توانایی فشرده سازی اشیاء ضایعاتی فلزی دیگری را نیز دارد. مثل لوازم تجهیزات و ماشین های بزرگتری مانند کمباین. برای تامین انرژی زیادی که دستگاه پرس نیاز دارد، از پمپ هیدرولیکی استفاده می شود. 

 

دستگاه پرس خودرو، دو نوع ثابت و سیار دارد. نوع ثابت آن در مکانی مشخص قرار می گیرد و خودرو های اسقاطی برای مچاله شدن توسط آن باید تا آنجا حمل شوند. اما نوع سیار آن بر روی کامیون های تریلر نصب می شود و میتوان آن را به جاهای دیگر برد. امروزه اکثر این دستگاه ها سیار هستند. به این دلیل که استفاده از شکل سیار آن مقرون به صرفه تر و کاربردی تر است. زیرا اوراقچی ها مجبور نیستند هر کدام یک دستگاه پرس ثابت خریداری کنند و در پارکینگ خود نگهداری کنند. میتوانند یک دستگاه سیار اجاره کرده، آن را حمل کنند و به محل مورد نظر ببرند. پس از استفاده نیز می توانند به راحتی آن را باز گردانند. همچنین هزینه حمل ماشین های اوراقی به پارکینگ حذف می شود. دستگاه سیار می تواند به مکان خودروی اسقاطی رفته و همانجا آن را اوراق کند. 

[/vc_column_text][vc_single_image image=”4813″ img_size=”large” alignment=”center” woodmart_inline=”no” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

پمپ هیدرولیک دستگاه پرس خودرو

 امروزه در اکثر دستگاه های پرس از سیستم هیدرولیکی استفاده می شود. این یعنی یک موتور بزرگ به یک پمپ نیرو می دهد تا جریان سیال در سیلندر هایی بزرگ رانده شود. در دستگاه پرس خودرو هم از این سیستم برای برقراری جریان هیدرولیکی و تولید نیروی مورد نیاز استفاده می شود. با جریان سیال در دستگاه، نیروی لازم برای فشرده سازی فلزات تامین می شود. تولید این نیرو توسط پمپ هیدرولیک انجام می شود. شما می توانید قیمت پمپ هیدرولیک دستگاه پرس خودرو را از کارشناسان ما بپرسید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1629009802628{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;background-color: #d1ebff !important;border-left-color: #d1ebff !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #d1ebff !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #d1ebff !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #d1ebff !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1629011853635{margin-top: 25px !important;border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 5px !important;padding-right: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;padding-left: 5px !important;background-color: #efff8c !important;border-left-color: #efff8c !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #efff8c !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #efff8c !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #efff8c !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}” text_larger=”no”]با هیدروپارت از طریق راه های ارتباطی زیر در ارتباط باشید و سوالات خود را در این زمینه جویا شوید .همچنین برای سفارش پمپ از همین طریق اقدام نمایید.

 تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

 021-33530342 – 021-33530362
 021-40330212 – 021-40330214

 info@hydro-part.com

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

‫5/5 ‫(1 نظر)