مقاله ها

پمپ کارتریجی

پمپ کارتریجی

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

پمپ کارتریجی چیست ؟

در این مقاله مشخصات و نکات کاربردی لازم جهت خرید پمپ کارتریجی را در اختیارتان قرار می دهیم .در ابتدا خواهیم گفت پمپ کارتریجی چیست ، سپس به طرز کار پمپ کارتریجی و انواع آن می پردازیم. همچنین از موارد مهمی که نباید از پمپ کارترجی استفاده کرد خواهیم گفت.
پمپ کارتریجی چیست ؟ این وسیله از دسته پمپ های هیدرولیکی است که ساختاری ساده دارد. چون در طراحی پمپ هیدرولیک کارتریجی تیغه به کار رفته و نقش مهمی در عملکرد آن دارد ، مردم آن را به پمپ تیغه ای یا پمپ پره ای هم می شناسند. پمپ کارتریجی دارای فشاری متوسط است و به این عنوان در صنایع هیدرولیک شناخته می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”green”][vc_column_text text_larger=”no”]

حتما میدانید که این پمپها دسته بندی بزرگی دارند که همگی به فرایند هیدرولیک نسبت داده می شوند . سایت هیدروپارت برای افزایش اطلاع از دسته بندی اصلی ، مطلبی را گرداوری کرده است که در این قسمت مطالعه آن را به شما دوست عزیز پیشنهاد می دهیم .

____ پمپ هیدرولیک ___

[/vc_column_text][vc_separator color=”green”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”2642″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

محصولات هیدرولیکی فروشگاه لوک شاپ در بالاترین کیفیت بازار هستند. پبشنهاد میکنیم از شیر پروپرشنال و محصول  جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک بازدید نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

اجزای تشکیل دهنده پمپ کارتریجی

این وسیله عموما در صنعت و راه سازی استفاده زیادی دارد. امروزه به دلیل این کاربری زیاد ،در بازار فروش بیشتر دیده می شوند. این پمپ طراحی بسیار ظریف و منظمی دارد.
این هیدروپمپ از اجزای ساده ای تشکیل شده است این امر سبب شده تعمیر آن به راحتی انجام بگیرد. اجزای به کار رفته در آن مجموعه ای از تیغه ها ،محفظه ،روتور ،شفت می باشند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”2644″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

خصوصیات پمپ کارتریجی

ویژگی هایی وجود دارد که این هیدروپمپ را از سایر مدل های پمپ هیدرولیک ممتاز می کند. برخی از این ویژگی ها را به اختصار خواهیم گفت.
_ اولین تفاوت آن ها در شکل ساختاری این پمپ می باشد . در پمپ هیدرولیک، پره ها درون روتور شکاف دار جای میگیرند و قابلیت لغزش به درون و بیرون را دارند.
_ این پمپ با نیروی گریز از مرکز کار می کند .
_ این پمپ هیدرولیک نسبت به پمپ دنده ای سر و صدای کمتری دارد.
_ قطعات به کار رفته در اجزای سازنذه آن به ویژه کارتریج دستگاه ، قابلیت تعویض دارند.
_ قیمت دستگاه با تمام مزایایی که دارد بسیار مناسب میباشد.

در چه مواردی از پمپ کارترجی هیدرولیک استفاده نمی کنیم ؟!

برای خرید پمپ کارترجی باید دقت داشته باشید، نوع سیال مورد استفاده در این پمپ بسیار حائز اهمیت می باشد. در این هیدروپمپ نباید سیالاتی که خصلت سایش دارند استفاده شود. این کار عمر استفاده از دستگاه را پایین می آورد.حال که متوجه شدیم پمپ کارتریجی چیست میدانیم این پمپ در سیالاتی که چسبندگی بالایی دارند (ویسکوزیته بالا ) توصیه نمی شود.
این پمپ همچنین در مواردی از قبیل فشار بالای مدار به کار گرفته نمی شود.
در سرعت پایین تر از ۶۰۰ نمیتوان از پمپ پره ای استفاده کرد و مناسب نمی باشد .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”4190″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”4191″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”4193″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

طرز کار پمپ کارتریجی

طرز کار پمپ کارترجی زمانی اهمیت پیدا میکند که در هنگام بروز مشکل در سیستم بخواهیم کاری انجام دهیم و به طور کلی با سیستم کار آن آشنایی پیدا کنیم.

به دلیل ساختار ساده پمپ های کارتریجی این سیستم عملکرد پیچیده ای ندارد و تعمیر پمپ کارتریجی را آسان می سازد.

این هیدروپمپ با نیروی گریز از مرکز به حرکت در می آید. برای این کار شفت ها پره ها را به وسیله نیروی یک متور الکترونیکی از کنار به دوران وا می دارند.یعنی پمپ به الکتروموتور متصل است. جهت حرکت دوران پره ها به صورت معمول ساعت گرد و به سمت خروجی می باشد. فاصله پره ها یا تیغه های پمپ کارترجی کم است و این امر باعث حرکت و انتقال مایع می شود. فاصله ای بین بادامکی و رینگ وجود دارد که در اثر حرکت این فاصله بیشتر می شود و باعث می شود که حجم سیال و فشار سیال موجود در سیستم بیشتر شود و سیال حرکت پیدا کند.

در طرز کار پمپ کارتریجی حالا زمانی است که که چرخش به نیمه دوم می رسد ، و فاصله پره ها با سطح رینگ کم می شود ، در این لحظه حجم کم می شود ، در اثر کم شدن حجم سیالات به سمت خروجی هدایت می شوند.

از سرگیری این فرایند در سیستم پمپ کارتریجی همواره سبب جنبش و حرکت مایعات درون پمپ با فشار و قدرت بالا می شود. اما در طول بازه زمانی که سیستم در حال کار کردن است فشار و قدرت ثابت و یک پارچه نمی باشد.

سرعت کارکرد آن ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ دور در دقیقه می باشد. در صورتی که پمپ پره ای هیدرولیک یک موتور احتراقی با سوخت هایی نظیر بنزین ، گاز و گازویل با سرعت خیلی بیشتری دور یعنی ۲۴۰۰ در دقیقه کار بکند .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1592203088131{background-color: #b5b5b5 !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1592203058095{padding-right: 120px !important;}”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

انواع پمپ کارتریجی

حال که متوجه شدیم پمپ کار تریجی چیست از انواع آن خواهیم گفت که صورت عمده و کلی به دو دسته تقسیم میشوند. پمپ کارتریجی متعادل و پمپ نامتعادل .شکل طراحی این دو مدل پمپ با هم متفاوت است.

شکل بدنه این هیدروپمپ به شکل بیضی می باشد حال با وضعیتی رو به رو هستیم که این امر باعث می شود خروجی و ورودی پمپ روبه روی هم قرار گیرد. که این امر سبب حفظ تعادل به صورت کامل در جا به جایی و واگذاری سیالات بدون افت فشار می گردد.

در نوع نامتعادل که یکی از انواع پمپ کارتریجی است نمیتواند دارای دبی های مختلف باشد. (در یک سیستم سیال (مایعات) اگر دبی یکسان داشته باشند در آن سیستم مشکلی به وجود نمی آید) این مسئله سبب میشود بار اضافی به دوش یاتاقان بیفتد و برای فشار زیاد قابل استفاده گردد.

پمپ های نامتعادل پره ای نیز به خاطر توان کاری بالایی که دارند در فشار بسیار بالا استفاده می شوند. از معایبی که پمپ های نامتعادل پره ای دارند این است که فشار ورودی و خروجی که زیاد هم می باشد خنثی نمیگردد و این امر باعث اصطحکاک شده که عمر دستگاه را کاهش می دهد. با این حال امکان تعمیر پمپ کارتریجی وجود دارد.

اما با این حال همینطور که قبلا اشاره کردیم قیمت پمپ کارتریجی و قطعات یدکی دستگاه با قیمت مناسب در بازار در دسترس می باشد و به راحتی قابل تعویض است و تعمیر پمپ کارتریجی با راحتی امکان پذیر می باشد.

برند های معروف پمپ کارتریجی

این هیدرومپ یکی از پرکاربرد ترین های پمپ هیدرولیک می باشد طرفداران زیادی در بین صنعت گران و مصارف مختلف دارد .کیفیت و قیمت پمپ کارتریجی از عواملی است که مصرف کننده ها بر آن تاکید دارند. از انواع پمپ کارتریجی معروف ترین برند های موجود در بازار فروش پمپ کارتریجی را در اینجا خواهیم گفت. نیاز به این وسیله زیاد می باشد در مقابل تولید کنندگان لوازم صنعتی هیدرولیک نیز وجود دارند که تحت عنوان برند های مختلف به ارائه این پمپ می پردازند . از معروف ترین برند های این پمپ به شرح زیر می باشد که با کلیک برروی هر کدام می توانید وارد مشخصات فنی محصول معرفی شده شوید :

پمپ کارتریجی یوکن ،

پمپ کارتریجی ویکرز ،

پمپ کارتریجی دنیسون

و از بین برند های ایرانی که در بین مردم شناخته شده است

راد هیدرولیک

از برند هایی هستند که در این زمینه فعالیت دارند .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3044″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1602034885157{padding-top: 10px !important;background-color: #fbe882 !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

در این قسمت سوالات بسیاری که برای سفارش محصول تکرار شده بود عنوان میگردد . ممکن است این سوالات برای شما هم پیش آمده باشد . با کلیک بر روی سوال به جواب آن دست یابید !

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”4003″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][vc_column width=”3/4″ mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_sticky_column=”false” parallax_scroll=”no” mobile_reset_margin=”no” tablet_reset_margin=”no”][vc_toggle title=”چطور پمپ کارتریجی را آنلاین سفارش دهیم؟” style=”arrow” color=”green” custom_font_container=”tag:h3|text_align:right” use_custom_heading=”true”]برای این کار با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید و سفارش خود را ثبت کنید.[/vc_toggle][vc_separator color=”mulled_wine”][vc_toggle title=”آیا امکان خرید به شکل حضوری برای انواع پمپ کارتریجی وجود دارد؟” style=”arrow” color=”green” custom_font_container=”tag:h3|text_align:right” use_custom_heading=”true”]در صورت تمایل، عزیزان می توانند به شکل حضوری نیز خرید نمایند . آدرس کامل فروشگاه در سایت ثبت شده است.[/vc_toggle][vc_separator color=”mulled_wine”][vc_toggle title=”برای ارسال محصولات از چه روشی استفاده می شود ؟” style=”arrow” color=”green” custom_font_container=”tag:h3|text_align:right” use_custom_heading=”true”]ارسال محصولات صنعتی فروشگاه از طرق تیباکس یا باربری های معتبر انجام می شود. قبل از ارسال نیز بسته بندی محکم جهت محافظت از اجناس صورت می پذیرد.[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

تعمیر پمپ کارتریجی

[/vc_column_text][vc_empty_space woodmart_hide_large=”0″ woodmart_hide_medium=”0″ woodmart_hide_small=”0″ woodmart_hide_extra_small=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

معمولا اگر ناخالصی در سیال هیدروموتور ها وجود نداشته باشد در طرز کار پمپ کارتریجی مشکلی  پیش نمی آید. اما برای دوام یک وسیله مراقبت کردن باعث عمر بیشتر دستگاه میشود. حال که این هیدروپمپ را برسی کردیم و میدانید پمپ کارتریجی چیست در ادامه مطالب به توضیح و رفع مشکلات احتمالی که امکان دارد برای پمپ پره ای هیدرولیک به وجود آید می پردازیم. تا با مراقبت های لازم طول عمر مفید دستگاه را بالا برده و از هزینه های اضافی بپرهیزیم . نکاتی ساده در این زمینه به ما کمک خواهد کرد.

یکی از مشکلاتی که امکان دارد ایجاد شود زمانی است که پمپ دبی خروجی نداشته باشد این باعث میشود که پمپ دورانی خلاف آنچه که قبلا موجود بود داشته باشد در این زمان بهتره که از مواوری الکتریکی در جهت گردش خود پمپ استفاده کنیم.

اگر شفت بریده شود و اتصال کوپل قطع شود ،در این موقع برای عدم آسیب رسیدن به پمپ آن را از سیستم چدا میکنیم.و اگرنیاز بود قطعه جایگزینی را به کار میگذاریم.

اگر لوله یا شیلنگ مخزن بسته شود ، مانعی جلوی آن را گیرد صافی ها و فیلتر را تعویض میکنیم و راه را باز میکنیم.

برای خرید پمپ کارتریجی باید توجه به سیال مورد نظر داشته باشید ، اگر از سیال با چسبندگی یا غلظت زیاد در سیستم ایجاد اختلال کرد ، روغن یا آن سیال را در ابتدا از سیستم خارج میکنیم سپس با یک سیال با ویسکوزیته کمتر عوض می کنیم.

اگر پمپ هوا گرفته باشد راه کار چنین است ابتدا محل ورود هوا را با چک کردن بخش ورودی پیدا می کنیم و اتصالی که شل شده را با ابزار مناسب محکم میکنیم و نکته ی دیگری که وجود دارد سطح روغن می باشد ، سطح روغن باید بیشتر از لوله ی ورودی قرار گرفته باشد.

از مشکلات احتمالی دیگه ای که ممکنه رخ دهد عیب کردن فشار شکن پمپ است، در این حالت فشار شکن موجود در دستگاه را جدا میکنیم و با یک پاک کننده مناسب آن را تمیز میکنیم .

اگر تیغه ها در حفره روتور گیر کند یا چسبیده شود در این حالت این قسمت از پمپ پره ای نیاز دارد باز شود و با پاک کننده ای مناسب آلودگی این بخش تمیز و پاک شود.

اگر در پمپ کارتریجی هیدرولیکی ما فشار به صورتی نا برابر زیاد شود مشکل از رلیف ولو میباشد که تنظیمات این قسمت برای فشار پایین است و شما باید آن را برای فشار بیشتری تنظیم نمایید.

اگر در خروجی پمپ نشتی داشتیم و این نشتی نتیجه قطعات آسیب دیده باشند در این صورت باید کارتریج پمپ تعویض گردد.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”3487″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][vc_column_text text_larger=”no”]

قیمت پمپ هیدرولیک کارتریجی

این محصول دارای تنوع بالایی در بازار صنعت ایران است . فروشگاه اینترنتی هیدروپارت با ارائه انواع محصولات هیدرولیکی در خدمت شماست . برای برسی انواع محصولات می توانید از منو مربوط محصول مورد نظر را سرچ کنید و یا برای راهنمایی بیشتر با شماره هایی که در اختیارتان قرار داده ایم با ما در تماس باشید . این پمپ تیغه ای را با قیمت مناسب از سایت ما خریداری کنید . برند های موجود داخلی و خارجی دست شما را در انتخاب این محصول باز می گذارد .

جهت سفارش و خرید پمپ کارتریجی ، انتخاب نوع هیدروپمپ و مشاوره میتوانید با شماره های درج شده پایین صفحه تماس حاصل فرمایید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1602006233387{padding-top: 10px !important;background-color: #fbe882 !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

☏ اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

‫5/5 ‫(1 نظر)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید