مقاله ها

جک ماشین

[vc_row][vc_column][vc_separator color=”green”][vc_column_text text_larger=”no”]

در ابتدا نظر شما را به مطلب کامل تری از محصول مورد نظر جلب مینماییم. شما میتوانید با کلیک بر عبارت زیر به این محتوا دست یابید.

 

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک

[/vc_column_text][vc_separator color=”green”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

جک ماشین چیست؟

یکی از وسایلی است که در ساختار و تشکیل یک ماشین،باید وجود داشته باشد چرا که اتفاق های بد مثل پنچری چرخ ماشین،هیچ وقت خبر نمی کند در نتیجه این نوع وسیله باید همیشه درون ماشین باشد،چرا که کاربرد جک ماشین بیشتر در مواقع اضطراری است! بزرگترین اشتباه شخصی که صاحب ماشین است و قصد سفر دارد ، می تواند این باشد که بعد از حرکت به سمت مقصد،جک ماشین را همراه خود در درون ماشین قرار ندهد و با فرض اینکه می تواند با مهارت خودش جلوی آسیب دیدن چرخ یا  پنچری چرخ را بگیرد،از به همراه آوردن جک ماشین خودداری کند!!

همانطور که تا الان متوجه شدید،جک ماشین از آنچه که فکر میکنید بیشتر کاربرد دارد،چرا که عملا وقتی چرخ یک ماشین پنچر شود، فقط با کمک این وسیله می شود چرخ پنچر شده را با چرخ زاپاس عوض کرد و اگر این جک وجود نداشته باشد، قطعا عوض کردن چرخ پنچر شده برای شما یک دردسر بزرگ خواهد شد.

شاید برایتان سوال شود که کاربرد جک ماشین فقط در عوض کردن لاستیک پنچر شده است؟ خیر بلکه اگر ماشین شما روغن ریزی کرده باشد،شما با وجود این جک،اگر به درست کردن روغن ریزی مسلط باشید می تواندی روغن ریزی را با وجود جک ماشین به راحتی درست کنید!جک ماشین یک ابزار بلند کننده ماشین هایی با وزن متوسط رو به بالا است و بیشتر جک ها ی موجود در بازار یا جک های هیدرولیکی هستند یا جک ها روغنی یا جک های سوسماری.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”4483″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text text_larger=”no”]

معرفی انواع جک  ماشین

جک هیدرولیک ماشین

این مدل از جک،تشکیل شده از یک تا چند پمپ هیدرولیک می باشد که با فشار دادن روغن،پیستون موجود در جک هیدرولیک ماشین رو به جلو حرکت می کند که این ویژگی سبب میشود نیروی زیادی برای بلند کردن اجسام از روی زمین صرف شود که البته بخاطر راحتی استفاده از این دستگاه،نیاز نیست استفاده کننده از این دستگاه انرژی خاصی صرف کند.

جک ماشین هیدرولیک همانطور که از اسمش مشخص است،با یک نیروی هیدرولیکی مشخص(که وابسته به نیروی محرکه می باشد)مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال یکی از کاربرد های آن در زمینه خودرو، در قسمت بلند کردن خود ماشین اشاره کرد که بیشتر در بازار امروزی به جک های روغنی و جک های سوسماری بسیار معروف هستند،در کل اگر جک ماشین هیدرولیکی را در لیست خریدتان بزارید،پشیمون نخواهید شد چرا که آنها  نیاز به انرژی کمتری برای بلند کردن اجسام سنگین دارند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

جک های روغنی:

این مدل از جک های موجود در بازار،تشکیل شده از دو قسمت است که همین ویژگی سبب کوچک بودن آن می شود و همین ویژگی کوچک بودن این نوع جک،باعث حمل بسیار راحت و آسان آن می شود،جدا از دو قسمت بودن این نوع جک ها،این جک ها دارای یک تعدادی پیچ هستند که کاربرد آن برای افزایش میزان بلندی یا کوتاهی دستگاه نسبت به زمین است

کاربرد این نوع جک ماشین همانند جک های دیگر، بلند کردن اجسام از سطح زمین است، با این تفاوت که این نوع جک بر رو بعضی از برجستگی های ماشین یا جسم سنگین قرار گرفته و جسم مورد نظرش را بلند می کند که همین قرار گرفتن این نوع جک در قسمت برجستگی مورد نظرش،سبب افزایش ایمنی در هنگام کار یا بلند کردن جسم مور نظر می شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”4485″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text text_larger=”no”]

جک ماشین سوسماری:

جک هایی در بازار وجود دارد که نسبت به جک های دیگر موجود مشابه،دارای کاربرد و قدرت بیشتری می باشد که جک های سوسماری جزو این دسته از جک می باشند. کاربرد این نوع جک های قدرتمند،بیشتر در کارگاهایی می باشد که سرو کار با دستگاه های مکانیکی یا عبارتی در گارگاه های مکانیکی کاربرد دارد.

علت کاربردی بودن این نوع جک در این محیط ها بخاطر این است که به راحتی عقب یا جلوی یک ماشین را به طور کامل از زمین بلند کرد و این بلند کردن و پایین آوردن به وجود این دستگاه سریع تر انجام میشود .جالب این است که این جک ماشین با اینکه فعالیت هایش را سریع انجام می دهد،ولی برای انجام فعالیت هایش نیاز به صرف انرژی زیادی ندارد و عملا با کمترین انرژی بیشترین بازردهی را به صاحبش میدهد.تنها بدی که این نوع جک های ماشین  دارد،ابعاد و وزن اش می باشد که اگر کوچک بود،می شد از آ« همانند جک های فابریک ماشین به همراه خود در سفر برد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”4487″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text text_larger=”no”]

جک برقی ماشین:

همانطور که از اسمش پیداست،برای انجام فعالیتش نیاز به برق دارد و عملا برای انجام کار همانند جک های سوسماری یا روغنی یا هیدرولیکی و…از انرژی دستی بهره نمیبرد و با برق مستیقیم کار می کند. این مدل برقی به دو صورت موجود است . نوع اول به دوشاخته برق وصل میشود که در مکان های بزرگ مثل کارگاه کاربرد دارد و نوع دوم نمونه کوچک آن است که در بلند کردن ماشین های سبک و کمی سنگین کاربرد دارد که با اتصال این نوع جک به فندک ماشین، فعالیت برقی خودش را شروع می کند و نیاز مورد نظرتان،مثل بلند کردن قسمتی از ماشین تامین می کند،این نوع جک های برقی بیشتر مناسب کسانی است که نمی خواهند برای بلند کردن ماشین انرژی صرف کنند و میخخواهند در کمترین زمان ممکن به هدف مورد نظرشان برسند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

مزایای استفاده از جک های برقی

  1. شاید متوجه نشده باشید که نوع دوم این ابزار کاربرد بیشتری دارد ،چرا کع تعداد حضور ماشین نسبت به حضور کارگاه ها در ایران یا حتی جهان بیشتر است در نتیجه چون دارای ابعداد کوچک تری هست،بعضی شرکت های ماشین سازی آن هارا در ساختار تولیدی ماشین خاصشان قرار میدهند یا باید آن را از بازار آزاد تهیه کرد که در هر دو صورت،کاربرد این نوع جک ماشین بسیار بیشتر سایر مدل ها است،چرا که هم کار موردنظرتان را سریع تر انجام می دهد،هم برای انجام فعالیتش نیاز به صرف انرژی خاصی نیست.
  2. چون دارای ابعاد کوچکتری می باشد،می بشود در هرجا و هر مکان ازش استفاده کرد،مخصوصا در موقعیت هایی که چرخ ماشین شما پنچر شده باشد.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

‫5/5 ‫(1 نظر)