مقاله ها

جک هیدرولیک دستی

جک-هیدرولیک-دستی

جک هیدرولیک دستی چگونه کار می کند؟

جک دستی از مایعی استفاده می کند که غیرقابل انعطاف است و توسط پیستون پمپ به داخل سیلندر وارد می شود. هنگامی که پیستون به جلو حرکت می کند، روغن را از طریق یک شیر جک تخلیه به داخل سیلندر فشار می دهد. توپی شیر مکش درون محفظه است و با هر کشیدن پیستون باز می شود! اصل کار جک دستی این است که دسته به سمت بالا حرکت می کند تا پیستون کوچک را به سمت بالا هدایت کند. روغن موجود در مخزن از طریق لوله و شیر یک طرفه به قسمت پایین پیستون کوچک مکیده می شود. هنگامی که دسته فشار می یابد ، پیستون کوچک به سمت پایین رانده می شود.

جک هیدرولیک دستی دستگاهی است که کاربرد بی شماری دارد. بسیاری از ابزارهای صنعت ساخت و ساز از جک های  دستی هیدرولیک برای انجام وظایف استفاده می کنند و تحت “اصل پاسکال” کار می کنند. اساساً ، اعمال فشار به روشی خاص باعث اعمال فشار به روشی دیگر خواهد شد.

جهت آشنایی و کسب اطلاعات جامع درباره جک هیدرولیک به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

آیا جک هیدرولیک دستی در زیر آب کار می کند؟

شما می توانید جک را زیر آب قرار دهید زیرا آنها همگی مهر و موم شده هستند! پس از پایان کار فقط آن را پاک کنید. شما به یاد داشته باشید هنگام جک زدن هر جسم سنگین ، وسایل را تا حد ممکن ثابت و ایستا نگه دارید تا از جابجایی وسایل جلوگیری کنید.

جک دستی از نظر معنای ابتدایی، مکانیکی هستند که خرابی های معمول (ترک، خم شدن) با یک بازرسی بصری ساده به راحتی قابل مشاهده است. همین امر باعث می شود تا ذاتاً ایمن باشند. از طرف دیگر یک جک هیدرولیک دستی به اندازه کافی پیشرفته است که حالت های خرابی مخفی (مهر و موم/دریچه های نشتی، و غیره) دارد و باید آن ها را برسی نمود.

بعد از اینکه جک دستی را در نقطه صحیح قرار دادید اهرم را فشار دهید تا وسیله نقلیه بلند شود. در صورت نیاز به پایین آوردن، دسته جک را بچرخانید. دقیقاً به میزان کاهش دقت کنید و اطمینان حاصل کنید که سرعت آن خیلی زیاد نیست. وقتی به زمین می رسد، فقط جک را از زیر جدا کنید.

ایمنی جک هیدرولیک دستی

در مورد استفاده از جک دستی به عنوان جایگاه تحمل بار استاتیک گوشزد میشود .جک نباید بیش از حد لازم استفاده شود و نباید برای مدت زمان طولانی استفاده شود.

مکانیک های کنار جاده از این جک ها برای تعمیر وسایل نقلیه استفاده میکنند در حالی که روی آنها کار می کنند. این جک های دستی معمولاً به گونه ای طراحی می شوند که آزاد شدن آنها به طور تصادفی دشوار است. تا زمانی که مهر و موم های موجود در جک خراب نشود ، با گذشت زمان باعث “افتادگی” جک نمی شود. آیا دلیل ناشناخته ای وجود دارد که توضیح دهد چرا جک دستی ضعیف می شود؟

کارهایی که با استفاده از جک (به ویژه در کنار جاده) انجام می شود محدود به کارهای قرار گرفتن در زیر ماشین نیست. مانند تعویض لاستیک منقطع. برای هر چیز دیگری ، از استند استفاده کنید قیمت آنها نیز ارزان است! فراتر از اطلاعات خرابی ارائه شده جک هیدرولیک دستی هرگز به شکل کاملا قطعی ایمن نیست. آسانسور های هیدرولیکی تجاری نیز به همین دلیل قفل مکانیکی دارند. اتکا به برخی از مهرها دلیل سقوط شاتل فضایی است. بالابرهای 30k دلاری دچار مشکلاتی چون خرابی شلنگ یا مهر و موم داخلی می شوند.

خرید-جک-هیدرولیک-دستی
جک-هیدرولیک-دستی
جک-دستی-هیدرولیک

اطلاعات تماس :

آدرس: تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

‫3.5/5 ‏‫(2 نظر)‬