مقاله ها

پمپ هیدرولیک دستگاه پرس

پمپ-هیدرولیک

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

پمپ هیدرولیک یکی از برای کم کردن هزینه شکل دادن به قطعات در دستگاه پرس هیدرولیکی گزینه بسیار مناسبی می باشد. این پمپ راه حل اقتصادی و جایگزین مناسب برای پاوریونیت های هیدرولیک برقی در کابردهایی که فشار هیدرولیک زیاد نیازمند می باشد است.

 

استفاده از پرس هیدرولیک، نیاز به تراش قطعه و استفاده از دستگاه های گران قیمت جهت تراش و فرم دادن قطعه را از بین می برد. مثلا دستگاه پرس خودرو می تواند عمل فشرده سازی، خم کردن، صاف کردن و فرم دادن مواد را انجام دهد. در حالت عادی برای جا انداختن و بیرون آوردن بلبرینگ فرمان، گیربکس، محور ماشین، اتصالات U شکل و… از پمپ پرس هیدرولیک استفاده می شود.

 

پمپ هیدرولیکی در مواردی که به توان زیاد نیاز باشد و در مواردی که سیستم های الکتریکی، مکانیکی یا پنوماتیک بیش از حد بزرگ باشند یا بیش از حد خطرناک باشند و یا در صورتی که به غیر از استفاده از سیستم هیدرولیک قادر به انجام وظیفه نیستند استفاده می شود.

 

 هیدرولیک آبی دارای خاصیت زنگ زدگی می باشد. به همین دلیل در صنایع هیدرولیک روغنی برای روغن کاری قطعات در حین کار و همچنین بخاطر انتقال انرژی در سیستم های کنترل مورد استفاده قرار می گیرد. در اصل هنگامیکه در صنعت از هیدرولیک نام برده میشود، مقصود همان هیدرولیک روغنی است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”blue” border_width=”2″][vc_column_text text_larger=”no”]

در صورتیکه به موضوعات مرتبطی مثل اطلاع از مشخصات و خرید جک هیدرولیک علاقه مند هستید بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

[/vc_column_text][vc_btn title=”__قیمت جک هیدرولیک__” style=”custom” custom_background=”#1d1d83″ custom_text=”#ffffff” shape=”round” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fhydro-part.com%2F%D8%AC%DA%A9-%D9%87%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%84%DB%8C%DA%A9-%DB%8C%D8%A7-%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF%D8%B1-%D9%87%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%84%DB%8C%DA%A9%2F”][vc_separator color=”blue” border_width=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1628491899480{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 5px !important;padding-right: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;padding-left: 5px !important;background-color: #efff8c !important;border-left-color: #efff8c !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #efff8c !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #efff8c !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #efff8c !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}”]

 دستگاه پرس هیدرولیک برقی

دستگاه پرس هیدرولیک برقی یک دستگاه پرس معمولی می باشد که جریان برق را به عنوان فاکتور اصلی تولید نیروی هیدرولیک استفاده می‌کند. بر خلاف دستگاه‌های مکانیکی و دستی، در این دستگاه‌ها یک موتور الکتریکی به کار می رود که به کمک جریان الکتریسیته راه می افتد و تبدیل به منبع اصلی نیروی هیدرولیکی می‌شود. در نتیجه نیروی تولیدی در این قسمت به سیال هیدرولیک در دستگاه انتقال داده شده و در نهایت باعث خم و پرس شدن قطعه می‌شود.

جریان الکتریسیته در دستگاه های پرس هیدرولیک برقی تاثیر به شدت مهمی دارد. در دستگاه های دستی از یک اهرم برای تولید نیرو استفاده می شود. اما در دستگاه های برقی این نیرو توسط جریان الکتریسیته تامین می شود. بنابراین عموماً دستگاه‌های برقی مانند دستگاه پرس هیدرولیک توانایی تولید نیروی بیشتری نسبت به دستگاههای دستی دارند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”4632″ img_size=”large” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

پمپ هیدرولیک دستگاه پرس

پمپ دستگاه پرس به منبع تغذیه وصل می‌شود و سپس فعال می‌شود. این پمپ به دکمه روشن و خاموش دستگاه وصل است. هنگام خرید دستگاه پرس هیدرولیکی باید به عملکرد و توانایی دستگاه پرس دقت زیادی کرد. زیرا کارکرد و قدرت پمپ هیدرولیک مستقیماً می‌تواند توانایی و نیروی دستگاه را مشخص کند. قیمت پمپ هیدرولیک دستگاه پرس نیز به همین موارد بستگی دارد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

کارکرد دستگاه پرس هیدرولیک برقی

فعالیت پمپ دستگاه پرس هیدرولیک برقی به دو بخش تبدیل می شود. بخش اول مربوط به استفاده از منبع تغذیه است که به وسیله آن دستگاه روشن می‌شود. ابتدا باید قطعه مورد نظر روی میز دستگاه قرار داده شده و پیستون متناسب با آن قرار گیرد. در گام بعد، با اتصال جریان برق پمپ هیدرولیک دستگاه فعالیت را شروع می‌کند و فشار لازم را ایجاد می‌کند. فشاری به کمک ابزار دقیق مانومتر اندازه گیری می‌شود. از مانومتر به این دلیل استفاده می شود که نباید فشار تولید شده در دستگاه از ظرفیت آن بیشتر شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1628491815921{border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;background-color: #d1ebff !important;border-left-color: #d1ebff !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #d1ebff !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #d1ebff !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #d1ebff !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1628492865554{margin-top: 15px !important;border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 5px !important;padding-right: 5px !important;padding-bottom: 5px !important;padding-left: 5px !important;background-color: #efff8c !important;border-left-color: #efff8c !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #efff8c !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #efff8c !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #efff8c !important;border-bottom-style: solid !important;border-radius: 10px !important;}”]از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید :

تلفن تماس:

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

آدرس : تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

ایمیل : info@hydro-part.com[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

‫4/5 ‫(1 نظر)