مقاله ها

جک تریلی

جک-تریلی

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

جک تریلی چیست؟

برای برسی این جک ها نیاز است کمی به معرفی جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک بپردازیم،چرا که جک های تریلی از خانواده محصولات هیدرولیک هستند و از سیستم آن به وجود آمده اند.همانطور که می دانید یا شاید نمی دانید! جک هیدرولیکی از لوله استوانه ایی شکل روغن تشکیا شده می است،به طوری که درون آن نیرویی با فشار بر روغن وجود دارد که این نیرو سبب می شود تا روغن غیر قابل تراکم به لوله  استوانه ای بزرگتر منتقل شود و روغن به پیستون استوانه فشار آورده و باعث بلند شدن بار روی استوانه شود.

جک تریلی همانند فرایند شرح داده شده عمل می کند،منتها این عملکرد کمی متفاوت می باشد،به طوری که بیشتر جک های هیدرولیکی برای بلند کردن اجسام زیر یک تن است ولی جک های تریکی برای بلند کردن اجسام بالای 1تن است و کاربرد آن ها کلا با چنین جکهایی فرق دارد و در عملکرد و ساختار،کمی شبیه به آن می باشد،حال میپردازیم به معرفی بهتر جک های تریلی!

جک های تریلی به جک های آنتنی هم معروف هستند و شاید برای کسایی که با این نام آشنا نیستند کمی فهم مطالب این مقاله برایشان سخت بود که با گفتن اسم آنتنی بیشتر و بهتر از قبل مطالب را می فهمند!جک تریلر قسمت مهمی از یدک کش ایمن است. در صورت نیاز به افزودن یا جایگزینی جک در یک تریلر ، اطلاعات زیر می تواند به شما کمک کند از میان انواع مختلف مورد نظر خود را برای یافتن مورد مناسب انتخاب کنید. توابع اساسی یک جک تریلر را بالا و پایین می کند تا بتوانید کوپلر را به جک تریلی متصل کنید یا از آن جدا کنید. وقتی تریلر به وسیله یدک کش متصل نیست، سطح آن را حفظ می کند تریلر را برای بارگیری و تخلیه و هنگام پارک شدن آن تثبیت می کند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”4471″ img_size=”medium” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text text_larger=”no”]

موارد مهم برای خرید جک تریلی

به اطلاعات بیشتر در مواردی نظیر آن چه در ادامه برایتان لیست کرده ایم دقت کنید.

  1. وزن و قد زبانه تریلر
  2. چرخ دنده های فرود RV و جک های سنگین
  3. جک برای تثبیت تریلرها
  4. لوازم جانبی قابل دسترس جک
  5. تعمیر قطعات جک

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

انواع جک تریلی بر حسب منتقل کردن وزن بار

دسته بندی این محصول در 4 مورد خلاصه میشود، که هرکدام برای بلند کردن یک وزن مشخص کاربرد دارند.آن ها عبارت هستند از :

1-جک تریلی برای جا به جایی اجسام هایی با وزن 1.5تن

2-جک تریلی برای جا به جایی اجسام هایی با وزن 3 تن

3- جک تریلی برای جا به جایی اجسام هایی با وزن5تن

4- جک تریلی برای جا به جایی اجسام هایی با وزن8تن[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

کاربرد جک های تریلی

در بسیار از موضوعاتبه کار برده میشوند، یکی از کاربرد های بدون مبهم آن،کاربرد جک تریلی در کامیون ها یا حتی خود تریلی ها است،به طوری که اگر شما به کامیون هایی که به اتاق های بزرگ متصل هستند نگاه دقیق تری بیندازید،پشت اتاق راننده که اتاق حمل بار به آن وصل است،به شکل استوانه ایی یا مانند آنتن میبینید که آن شی استوانه ایی همان جک تریلی است که در صنعت حمل و نقل کامیون و تریلی ها،بسیار کاربرد دارد،اسم دیگر این نوع جک های آنتنی،جک کمپرسی هم می گویند.

کاربرد دیگر جک های تریلی در تراکتور هاست،به طوری که به خود تراکتور وصل نمی شود،بلکه تراکتور مورد نظرما دارای یک اتاق حمل بار بدون سقف است که در زیر این حمل کننده بار،دارای یک الی دو جک تریلی(بستگی به ابعداد حمل کننده بار دارد،هرچه حما کننده بزرگتر باشد،باید بجای 1جک،دوتا جک قرار بگیرد)

شاید برایتان سوال باشد که در توضیح کاربرد جک تریلی برای تراکتور،وقتی به ابعاد اشاره کردیم،منظورمان دقیقا چه بود؟!

منطور ما از ابعاد جک تریلی ،این بود که اگر اندازه کوچک باشد،به آن جک تریل دو چرخ می گویند و اگر دارای ابعاد بزرگ تری باشد،به آن جک تریلی 4چرخ می گویند که می توانید همین توضیحات را دقیقا در دو عکس این قسمت مشاهده کنید.

 [/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”4466″ img_size=”full” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”4467″ img_size=”medium” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]حال میپردازیم به کاربرد دیگر جک تریلی که در واقع  در تخلیه بار های موجود در اتاق خود تریلی ها نقش دارد،یعنی چه ؟!؛ منظور این است بعضی از تریلی ها تولیده شده،دارای اتاق حمل باری می باشند که توانایی تخلیه بار به صورتی عمودی(تخلیه به واسطه بالا رفتن اتاق)ندارد و برای تخلیه بار های موجود در اتاق تریلی،باید بر روی جک تریلی به نام جک تخلیه کامیون قرار بگیرند تا بار هایی که درون اتاق تریلی مورد نظر قرار دارد،تخلیه شود،همانند عکس زیر:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”4473″ img_size=”medium” alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text text_larger=”no”]

جک تخلیه تریلی

بیشتر افرادی که با این وسیله کار میکنند میدانند نام دیگر آن Truck Dumper ترک دامپر است. کاربرد این دستگاه بیشتر برای تخلیه بار تریلی ها و کامیون است.ساختار تشکیل شده این نوع جک،شامل قسمت های مکانیکی و هیدرولیکی و برقی است. ویژگی بارز این جک تخلیه تریلی به هماهنگی این 3تا قسمت است که اگر یکی از این  سه قسمت دچار نقض در فعالیت شود،قسمت های دیگر توانایی فعالیت ندارند و عملا برای فعالیتشان به فعالی همزمان دیگری نیازمند هستند.

 

حال که کمی بهتر توانستیم جک تخلیه ترلی را به شما معرفی کنیم ،میپردازیم به معرفی کاربرد های جک تخلیه[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

کاربرد های جک تخلیه

کاربرد این نوع جک ها زیاد است که ما قرار است بیشتر آن ها را برای شما بازگو کنیم که عبارتند از:

1- در صنایع هایی همچون شیمیایی،مواد غذایی محصولات متنوع معدنی بسیار کاربرد دارد.

2-برای اینکه تخلیه بار های درون کامیون یا تریلی زودتر انجام شود،این دستگاه در تسریع تخلیه بسیار کاربردی است.

3-یکی از ویژگی های پیش رفته این نوع جک، دارا بودن هیدرو موتور است که موجب حرکت سریع و آسان دستگاه می شود.

4-این نوع جک توانایی تخلیه بار از جانب تریلی یا کامیون با وزن 60تن را دارد.
5-برای کاهش خطر در استفاده از این انواع جک تریلی،این دستگاه دارای پنل کنترل از راه دور می باشد و مثل سایر دستگاه های مشابه اون،نیاز به اپراتور نیست.
6-این  کالا دارای یک سیستم تنظیم سرعت و قدرت در تخلیه بار می باشد که این ویژگی سبب کاهش تخلیه بار می شود.

7-بخاطر وجود شيرها، فشار شکن، سوپاپ اطمينان، فشار سنج و فولی کنترل نصب، بلوک ارتباطی اين دستگاه توانایی جلوگیری از هرگونه روغن ريزی را دارد.
8-برای ایمنی بالاتر در حین فعالیت دستگاه،این دستگاه دارای دو سیستم امنیتی برقی و هیدرولیکی می باشد که دارا بودن این دو نوع سیستم،سبب افزایش امنیت جک در حین کار میشود.
9-این دستگاه برای کار بهتر و تسهیل بهترش،دارای شاسی کامل و رمپهای ورودیی فلری می باشد.

دستگاه جک تخلیه دارای شاسی کامل و رمپهای ورودی فلزی است که کار با دستگاه را برای کاربر تسهیل می کند.

10-بخاطر پیش رفته بودن این نوع جک ها،این جک دارای فعالیت به طور اتوماتیک است،به طروی که اگر خطری توسط سنسور های آن،دستگاه را تهدید کند،دستگاه را از انجام فعالیت باز میدارد.

 

 

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

‫5/5 ‫(1 نظر)