اوربیتال فرمان

اوربیتال فرمان چیست؟

موتورهای مداری انرژی هیدرولیک یعنی فشار و جریان روغن را به انرژی مکانیکی (گشتاور و سرعت) تبدیل می کنند، آنها دارای طراحی ثابت گشتاور بالا هستند. برای یک جریان روغن معین و فشار داده شده، تغییر مکان (اندازه موتور) سرعت و گشتاور را تعیین می کند. عملکرد آنها به این صورت است که اوربیتال فرمان فشار سیال را به حرکت چرخشی تبدیل می کنند. سیال تحت فشار پمپ هیدرولیک با فشار دادن روی چرخ دنده ها، پیستون ها یا پره های موتور هیدرولیکی شافت خروجی موتور را می چرخاند.

 

طرزکار اوربیتال فرمان

موتورهای هیدرولیکی محرکهای چرخشی هستند که انرژی هیدرولیکی یا سیال را به توان مکانیکی تبدیل می کنند. آنها همزمان با یک پمپ هیدرولیک کار می کنند، که قدرت مکانیکی را به سیال یا هیدرولیک تبدیل می کند. اوربیتال فرمان نیرو را تأمین می کنند و حرکت را برای جابجایی بار خارجی تأمین می کنند.

 

اوربیتال-فرمان

مشکلات رایج اوربیتال فرمان

علائم رایج مشکلات صداهای غیرمعمول آنهاست زیرا به گونه ای طراحی شده اند که بی سر و صدا کار می کنند. اما با فرسودگی قطعات و خراب شدن آب بندی، ممکن است متوجه صداهای غیرمعمول شوید. … نشت های داخلی و خارجی. بسیاری از نشت های هیدرولیکی در داخل دستگاه رخ می دهد، بدون اینکه علائم بیرونی از نقص در آنها وجود داشته باشد.

تفاوت اوربیتال فرمان و پمپ هیدرولیک این است که پمپ به موتور اصلی متصل است و شافت پمپ بار شعاعی اضافی ندارد. در حالی که موتور یا اوربیتال فرمان هیدرولیک به بار متصل است ، مانند زنجیر چرخ ، قرقره ، چرخ دنده و غیره ، شافت اصلی آن بار شعاعی بالاتری را تحمل می کند. … محفظه کم فشار پمپ هیدرولیک معمولاً وکیوم است.

اوربیتال-فرمان-هیدرولیک

توصیه های رایج در نگهداری اوربیتال فرمان

سعی کنید مواد داخل سیستم که اکثرا روغن است تمام نشود یا مقدار آن کم نشود ، شاید بپرسید چرا؟! چه اتفاقی می افتد که مایع هیدرولیک کم باشد؟ اجزای فرسوده درون سیستم نیز می توانند به دلیل نشت داخلی منجر به افزایش دما شوند. اگر محدودیت هایی در خط یا فیلترهای کثیف وجود داشته باشد ، مایع گرم هیدرولیک ایجاد می شود. اگر ویسکوزیته مایع هیدرولیک خیلی کم باشد ، می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد نیز شود.

☏ اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

معرفی شیر دستی دانفوس

اگر به اطلاعات بیشتری نسبت به این محصول نیاز دارید، پیشنهاد میکنیم مقاله تکمیلی این محصول را از دست ندهید.بدین منظور میتوانید با کلیک بر عبارت زیر به این محتوا هدایت شوید!

شیر دستی ابزاری ساده اما پرکاربرد !

شرکت سازنده شیر برقی دانفوس

تأمین نیرو برای تبدیل جهان به روشی کارآمد و پایدار! آنها از طریق فناوری برتر و دانش کاربردی ، مشتریان خود را قادر می سازند تا خدمات بهتری به مشتریان نهایی خود ارائه دهند. در طول تاریخ خود ،آنها یک میراث پیشگامانه در زمینه هیدرولیک ساخته اند. امروز ، آنها محصولات و راه حل های نوآورانه ای را برای عملکرد بهینه لوازم صنعتی چون شیر دستی دانفوس ، صرف نظر از فناوری ، با یکپارچه سازی الکترونیکی ، قدرت رانندگی الکتریکی و هیدرولیک مهندسی می کنند.

متخصصان آنها با مشتریان همکاری نزدیک می کنند و از تکنیک های عملی برای درک بهتر چالش های آنها و ابداع بهترین راه حل ممکن استفاده می کنند. این رویکرد جامع آنها را به قوی ترین شریک مشتریان خود در بازار تبدیل می کند.

مراکز توسعه برنامه های آنها (ADC) واقع در امس (ایالات متحده آمریکا) ، نوردبورگ (دانمارک) و هایان (چین) ، به آنها امکان می دهد تا مهارت برنامه خود را به طور کامل نشان دهند امکانات توسعه و آزمایش خطرات را به حداقل می رساند.این آزمایشات بر روی محصولات چون شیر دستی دانفوس، شیر برقی هیدرولیک و سایر تولیدات هزینه ها را کاهش می دهد و زمان چرخه طراحی را کاهش می دهد ، بنابراین در هزینه های مشتریان صرفه جویی می کند و زمان حساس برای ورود به بازار را تسریع می کند.

شیر-دانفوس-دستی
شیر-دانفوس
شیر-دستی-دانفوس

تاریخچه شرکت شیر دستی دانفوس

در سال 1933 ماد کلاوزن آپاراتفابریک را تأسیس کرد. بعداً در سال 1946 نام شرکت به دانفوس تغییر یافت. اولین محصول یک شیر انبساطی برای واحدهای برودتی بود که پس از مطالعه شیرآلات وارداتی از ایالات متحده تولید شد. در سال 1941 ، فعالیت ها به محصولات گرمایش گسترش یافت. شیر رادیاتور ترموستاتیک توسط Mads Clausen در سال 1943 اختراع شد. در سال 1952 به عنوان یک وسیله صرفه جویی در انرژی تبلیغ شد. سال 1945 حدود 225 نفر در اولین کارخانه احداث شده در مزرعه و محل احداث وی استخدام شدند. دیگر جایی برای توسعه وجود نداشت و کارخانه بزرگتر جدیدی در نظر گرفته شده بود.تا سال 1962 این شرکت تولید الکترونیک برق را آغاز کرد ، اولین محصول یکسوسازهای سفارشی بود ، بعداً در سال 1968 تولید مبدل فرکانس VLT آغاز شد ، اولین محصول در نوع خود در جهان. این پیشرفت همچنان ادامه داشت تا جایی که شرکت شیر دستی دانفوس به آن رسیده است.

کاربرد شیر دستی دانفوس

موارد استفاده از محصولات شیر های دستی این شرکت در سامانه هیدرولیک با کارکرد مایعات، به صورت دمنده و کمنده در سیکل خنک کننده است. اتصالات در این محصول به صورت جوش و مهره در اندازه های گوناگونی میباشد که طراحی آن بسیار حساب شده انجام گرفته است. دمای حرارتی در محیط کارگاهی برای شیر دستی دانفوس بازه ی وسعی است ، در دمای بالا تا صد درجه و دمای خنک تا منفی پنجاه درجه جواب خواهد داد. میزان Pressure  تا بیست و هشت پاسخ گوی سیستم است.

 

شیرهای-دستی-دانفوس

محبوبیت شیر دستی دانفوس

تقریباً 28000 کارمند در سراسر جهان دارد که دفتر مرکزی آن در نوردبورگ دانمارک است. در سال 2002 Danfoss به پیمان جهانی ملل متحد پیوست، متشکل از 9 اصل با مسئولیت اجتماعی و زیست محیطی.شیر دستی دانفوس یکی از محصولات با کیفیت در شیر های دستی مورد استفاده داخلی است. شرکت دانفوس بسیار وسیع بوده و به تولید کالاهای مختلفی میپردازد، در زیر لیست برخی از این محصولات را درج نمودیم.

محصولات شرکت دانفوس شامل :

 1. خنک کردن غذا
 2. تهویه مطبوع
 3. گرم کردن ساختمان ها
 4. درایوهای با فرکانس متغیر
 5. کمپرسور گاز
 6. تأمین انرژی ماشین آلات سیار

☏ اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

انواع-جک

معرفی 7 جک هیدرولیک پرکاربرد!

دسته بندی انواع جکهای هیدرولیک بسیار وسیع است. برای دست یابی به مطالب کامل تر از این دسته از محصولات بر عبارت زیر کلیک کنید.

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک

فروش جک هیدرولیک در تهران

فروشگاه هیدروپارت واقع در خیابان لاله زار جنوبی با بیش از سی سال سابقه کاری در عرضه محصولات جک های هیدرولیکی و محصولات صنعتی میباشد. انواع به روزترین محصولات در کیفیت بالا را میتوانید به صورت حضوری و یا آنلاین از همین طریق سفارش دهید. برای اطلاع از انواع این محصول با شماره های درج شده انتهای مطالب با ما تماس بگیرید. در ادامه تعدادی از به روز ترین جک های بازار را به شما معرفی خواهیم کرد. پس باما همراه باشید…

به روزترین جک های هیدرولیکی تهران

برای همه چیز، از بلند کردن ماشین گرفته تا بلند کردن خانه، جک ابزاری مفید با یک هدف واحد است. بسیاری از ما در طول زندگی خود حداقل یک یا دو بار از جک استفاده کرده ایم. اگر زمانی را در صنعت خودرو گذرانده باشید ، این دفعات بیشتر است. اما در نحوه کار برخی از آنها ، دلیل کارکرد آنها و زمان استفاده از آنها تنوع زیادی وجود دارد. به عنوان مثال ، جک کف می تواند برای بلند کردن ماشین عالی عمل کند، اما یک کامیون به به این مدل جک چه نیاز دارد؟ و چرا وقتی جک قیچی ارزان قیمت استیل درست کار می کند ،باید برای خرید جک  در تهران سرمایه گذاری کرد؟ ایمنی و راحتی مهم ترین دلیل این سوالات است و اما باید دانست که کاربرد انواع این محصولات با یک دیگر متمایز هستند.

1. جک قیچی

ساده ترین نوع است و به صورت استاندارد با بسیاری از اتومبیل های کوچکتر ارائه می شود. به جای فشار هیدرولیکی ، از مکانیزم پیچ استفاده می کند. کوچک و قابل حمل است ، قابلیت جایگیری در فضای کمی را دارد. به طور سنتی ، یک منطقه مشخص وجود دارد که هنگام بلند کردن وسیله نقلیه شما در آن جای می گیرد. جک قیچی برای چه استفاده می شود؟ جک های قیچی وسیله ای هستند که برای بلند کردن سرعت و دقت وسایل نقلیه از زمین استفاده می شوند. به آنها جکهای قیچی گفته می شود زیرا از قطعات فلزی مورب ساخته شده اند که به شکلی شبیه قیچی منقبض و منبسط می شوند.

اما اندازه مناسب جک قیچی چه اندازه است؟قاعده کلی ما این است که جک کف باید حداقل برای سه چهارم وزن ناخالص خودرو درجه بندی شود. بنابراین ، طبق قانون، جک یک ونیم تنی (3000 پوند) می تواند اتومبیلی را که وزن آن تا 4000 پوند است بلند کند!

 

جک-قیچی-ماشین

2. جک سوسماری

نمونه متداولی است که اکثر مردم می بینند Floor Jack نام لاتینی است که به این محصول نسبت داده میشود.به دلیل طراحی کم نمای مناسب برای تعمیرات اتوماتیک مناسب است می توان آن را روی چرخ های فولادی سنگین تا هر نقطه از زیر ماشین غلت داد و دسته بلند پمپ جک را بلند کرده و خودرو را بلند کرد. جک سوسماری از فشار هیدرولیکی استفاده می کند و در قسمت بالای دسته در بیشتر مدل ها یک دریچه رها سازی دارد. ممکن است برای برخی از پروژه های سبک ساخت و ساز مانند نصب راه پله مفید باشد. برای سفارش و فروش جک هیدرولیک در تهران از طریق شماره های تماس فروشگاه اقدام نمایید. موارد استفاده از جک سوسماری شامل :

 1. وسایل نقلیه با ارتفاع زیاد از سطح زمین عالی است
 2. تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه
 3. تجهیزات پروژه های ساخت سبک

 

جک-سوسماری-خودرو

3. جک سیلندری خودرو

جک هیدرولیکی دیگر ، جک بطری یا Bottle Jack نیز یکی از تجهیزات متداول در کار خودرو است. این می تواند دارای یک دسته پمپ و یا یک اتصال کمپرسور هوا باشد ، و تنها عیب آن این است که اندازه و شکل آن در واقع با وسایل نقلیه کم مشخصات کار نمی کند. بسته به مدل ، اینها می توانند بین 4 تا 50 تن بلند شوند.

در مقایسه جک سوسماری و جک سیلندری خورو میتوان گفت به دلیل باریک بودن قاب نمی توانند پایداری بالایی داشته باشند. جک های سوسماری راه حل بهتری تری را برای انجام عملیات ها ارائه می دهند. جک های سیلندر مانند همچنین دارای حداقل ارتفاع بالابر هستند ، که ممکن است هنگام کار با اتومبیل های دارای استاندارد مشکل ایجاد کن.

 

جک-ماشین

4.جک بالابر مزرعه یا Hi-lift Jack

اگر عاشق آفرود هستید ، ممکن است یکی دو تا از این جک بالابر داشته باشید. که به عنوان جک مزرعه نیز شناخته می شود ، این موارد هنگام بلند کردن وسیله نقلیه از گل و لای و یا هنگام  آزاد سازی ماشین به کار می روند. اینها به 7000 پوند می رسند. و می تواند یک ماشین را تا 5 فوت از زمین بلند کند. فروش جک هیدرولیک در تهران، از طریق راه ارتباطی پایین صفحه اقدام نمایید.

با قدمتی بیش از 100 سال ، یک جک ناهموار و کاملاً متنوع است که شما را در موقعیت هایی که به بلند کردن ، فشار دادن ، کشیدن ، وینچ و بست نیاز دارند، کنترل می کند. فقط جک های Hi-Lift با دسته دو تکه و طرح سوکت ساخته شده اند که برای عمر طولانی ساخته شده اند.موارد اسافاده از آن شامل:

 1. بلند کردن وسایل نقلیه خارج از جاده
 2. تعمیر و نگهداری تجهیزات مزرعه

 

جک-آفرود

5. جک بندرگاه یا Strand Jack

در صورت نیاز به بالابر سنگین، جک رشته ای آماده کار است. اینها معمولاً در ساخت و مهندسی مورد استفاده قرار می گیرند و توانایی بلند کردن پلها، نیروگاهها و سایر موارد بزرگتر و سنگین تر را دارند. جکی است که برای بلند کردن بارهای بسیار سنگین (مثلاً هزاران تن یا بیشتر با چندین جک) برای ساخت و ساز و مهندسی استفاده می شود.

در سال 1969 برای سیستم های کششی پس از بتن اختراع شد ، و اکنون به طور گسترده ای برای بلند کردن سنگین ، نصب پل ها ، سازه های دریایی ، پالایشگاه ها ، نیروگاه ها ، ساختمان های بزرگ و سایر سازه ها که در آن از معمولی استفاده می شود ، استفاده می شود. جرثقیل ها یا عملی نیستند یا خیلی گران هستند.

جک-بندرگاه

6. جک موتور سیکلت Motorcycle Jack

عموما برای موتورسیکلت ها یا موتورهای کوچک استفاده میشود. یک جک موتور سیکلت برای بلند کردن کل واحد زمین استفاده می شود و دسترسی آسان به قسمتهای مهم را فراهم می کند. همچنین می توان از آن برای اتومبیل های ATV و با تغییر ماشین های برفی استفاده کرد.فروش جک هیدرولیک در اصفهان کافی است به صورت آنلاین با فروشگاه هیدروپارت تماس حاصل نمایید.

در حالی که استفاده از جک کف یا جک اتومبیل مفید است ، بهترین روش برای بلند کردن هر موتورسیکلت استفاده از جک سنگین موتورسیکلت با ظرفیت بلند کردن 2 تن وزن است. جک موتور سیکلت همان جک های کف است و از سیستم هیدرولیک برای انجام سنگین وزنه برداری استفاده می کند.

فروش-جک-هیدرولیک-در تهران

7. جک لیفتراک Forklift (Pallet) Jack

به عنوان جک پالت نیز شناخته می شود ، ترکیبی از عملکرد جک سوسماری خودرو و سیلندری است! جنس روی آن استیل است ، از نظر طراحی بسیار کار شده است و میله فشار کمی طولانی تر از جکسیلندر استاندارد است. که به آسانی می تواند تا 8800 پوند را تحمل کند.

برای استفاده از جک پالت نیاز به آموزش لیفتراک و جک پالت توسط است. بدون آموزش ، کارمندان شما قادر به کار با هیچ جک پالت یا کامیون صنعتی دیگر نیستند.

فروش جک هیدرولیک در تهران !! فقط کافی است از طریق راه های ارتباطی فروشگاه تماس برقرار نمایید.

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

کانتربالانس

کانتربالانس

در این مقاله به برسی کامل کانتربالانس خواهیم پرداخت و از انواع آن در بازار صنعت هیدرولیک ایران برایتان می گوییم . این ابزار های کمکی صنعتی کمتر به چشم می آیند اما کارایی بالای آن ها را نمی توان چشم پوشی کرد . در شروع مقاله از شما خواننده عزیز دعوت می کنیم برای آگاهی بیشتر با دست بندی اصلی انواع کانتربالانس ، مقاله جامعی را که در این زمینه جمع آوری کردیم مطالعه فرمایید .( بدین منظور بر عبارت زیر کلیک نمایید . )

شیر برقی هیدرولیک

کانتربالانس چیست ؟

عموما کارایی این وسیله در سیستمهای هیدرولیکی خلاصه می شود و میتوان آن را بسته به نقش آن به کنترل کننده یا بالانس کننده جریان های موجود هیدرولیک هم معرفی کرد .به همین دلیل به شیر کنترل کننده هم در بازار نام برده می شوند . یک کانتربالانس هیدرولیک در واقع یک شیر کنترل فشار به حساب می آید که سری های مختلفی بسته به نیاز سامانه از آن تولید می شود .

در این مطلب به توضیح کاملی از مشخصات فنی کانتر بالانس پرداخته ایم . شما میتوانید برای سفارش این محصول از طریق شماره های تماس پایین صفحه با ما تماس بگیرید و سفارش خور را ثبت کنید .

کانتربالانس هیدرولیک

برای دیدن محصولات کانتر بالانس بر روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید .

طرز کار کانتربالانس چگونه است ؟

با زیر نظر داشتن و نظارت بر روی سیالی که در دستگاه موجود است ،کم کردن پهنا جریان و آزاد ساختن مسیر آن باعث تغییر در وضعیت شده ، این تغییر وضعیت سیال از دید خارجی به سیستم در اداره حمل بار کمک شایانی می کند . وقتی جریان سیال به وسیله کانتربالانس کاسته می شود سبب پایین آمدن بار شده و از سقوط ناگهانی آن می کاهد . با این عمل قدرت و توانایی لازم برای ترمز سیستم فراهم شده و بار به آرامی پایین می آید .

فشار روغن که کنترل کننده سرعت است و انواع کانتربالانس فشار روغن را تنظیم می کنند . یکی از مهم ترین کارهایی که این شیر کنترل کننده انجام می دهد مانع فرود آمدن ناگهانی بار بر روی زمین می شود .

کانتر بالانس

کانتربالانس در سیستم هیدرولیک

در ویدیویی که برای این قسمت در نظر گرفته ایم شما می توانید نقش یک کانتربالانس را به خوبی مشاهده کنید که چطور در یک سیستم در مسیر حرکت جریان سیال قرار گرفته ، علاوه بر این که بر این جریان نظارت دارد می تواند از سقوط بار در این سیستم جلوگیری به عمل آورد .

این شیر ها در بیشتر سامانه های هیدرولیکی موجود هستند ، جریانی که در این مسیر وجود دارد نیاز به کنترل دارد ، زیرا تحت عوامل مختلف فشار آن زیاد و کم می شود و اگر این فشار کنترل نشده باشد باعث آسیب زیادی به پمپ هیدرولیک می شود . برای راه اندازی هر یک از مدل های کانتربالانس روش حساب شده ای ضمن تنظیمآن با سامانه انجام می پذیرد.

فروش کانتربالانس هیدرولیک

برای سفارش این شیر کنترل کننده می بایست از مشخصات اصلی سامانه خود اطلاع کافی پیدا کرده سپس با توجه به آن اقدام به تهیه نمایید . انواع مختلفی از این محصول در بازار موجود است که برای دستگاه های مختلفی تولید شده اند . شما می توانید برای سفارش و اطلاع از قیمت کانتربالانس با راههای ارتباطی که در اختیارتان قرار دادیم در تماس باشید . سوالات خود را برای انتخاب کانتر بالانس می توانید با مشاور بخش فروش در میان بگذارید .

شیر کانتربالانس

☏ اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

پمپ هیدرولیک صنعتی

پمپ هیدرولیک

پمپ هیدرولیک را میتوان یکی از دستاورد های بزرگ صنعت دانست که امروزه کاربرد های زیادی در صنعت هیدرولیک دارد، به گونه ای که بدون آن تقریبا خیلی از کار ها قابل انجام نیستند. پمپ هیدرولیک صنعتی بر اساس قانون پاسکال طراحی و ساخته شده که در سیستم های هیدرولیکی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد به این شکل که از یک سیال در محفظه بسته برای اعمال فشار استفاده می کند، در ادامه بیشتر با طرز کار پمپ هیدرولیک آشنا میشویم .

جهت مشاهده از محصولات پمپ هیدرولیک ، کافی است بر روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید !

پمپ هیدرولیک چیست ؟

پمپ هیدرولیک در صنعت به عنوان قلب سیستم هیدرولیکی شناخته می شود به این دلیل که پیوسته در حال حرکت بوده و با توقف آن کل سیستم از کار می ایستد اما وظیفه اصلی هیدروپمپ چیست ؟ وظیفه اصلی آن ایجاد فشار لازم برای حرکت سیالات در سیستم هیدرولیک است که با استفاده از نیروی مکانیکی تولید شده توسط الکترو موتور یا موتور بنزینی – گازوئیلی، سیالات را با فشار به درون سیستم هدایت میکند .

البته باید به این نکته توجه کرد که پمپ هیدرولیک فشار ایجاد نمیکند و فقط جریان لازم برای حرکت سیالات را تامین میکند و فشار فقط نمایان گر مقاوت خروجی در یک پمپ است .

همانطور که در قبل توضیح دادیم، نحوه کار پمپ هیدرولیک با استفاده از قانون پاسکال است که از سیال در محیط بسته برای اعمال فشار استفاده میکند این پمپ نیروی مکانیکی را به نیروی هیدرولیکی تبدیل کرده و این نیرویه مکانیکی به سیال انتقال پیدا میکند. انرژی سیال در یک سیکل هیدرولیکی زیاد شده و در این مرحله خلا نسبی ایجاد می شود و باعث ایجاد فشار شده که این فشار باعث به حرکت در آوردن سیال موجود در سیستم به سمت راه ورودی آن میگردد تا به وسیله ی پمپ هیدرولیک به نقاط مختلف سیستم هدایت شود.

هر کدام از این مدل پمپ ها در کاربرد خاصی مورد استفاده قرار میگیرند و تفاوت اصلی آن ها فشار و دبی خروجی آن هاست که در پمپ های کارتریجی گالن در دقیقه و در پمپ های پیستونی و دنده ای با واحد لیتر در دقیقه محاسبه می شود.

این مقاله برای معرفی زیر و بم پمپ هیدرولیک صنعتی است که به برسی مفاهیمی چون مشخصات فنی ، نحوه کارکرد ، انواع و مدل های آن همراه با ویدیو آموزشی می پردازد . اگر شما به دنبال تهیه پمپ هیدرولیک هستید فروشگاه اینترنتی هیدرولیک هیدروپارت با ارائه انواع هیدروپمپ ها در خدمت شماست .

هیدرو پمپ ها خود به دو دسته پمپ جابه جایی مثبت و جابه جایی غیر مثبت تبدیل می شوند که پر استفاده ترین نوع در صنعت هیدرولیک پمپ های جابه جای مثبت هستند. شما برای دسترسی به مشخصات فنی اصلی ترین مدل های این وسیله می توانید بر روی نام محصولات زیر کلید فرمایید .

خرید پمپ هیدرولیک
خرید پمپ هیدرولیک

بحث هیدروپمپ ها بسیار گستره است و موضوعات مختلفی درباره ی آن ها وجود دارد. ما در این مقاله سعی کرده ایم موضوعات اصلی و مهم را گرداوری نماییم . اگر شما در جست و جوی مطلب خاصی هستید ،

در این قسمت دیاگرامی از محتوا مطالب لازم جهت خرید پمپ هیدرولیک موجود است که به شرح زیر ارائه شده :

پمپ هیدرولیک دیاگرام
طرز کار پمپ هیدرولیک

طرز کار پمپ هیدرولیک

هیدرو پمپ در اصل دو قسمت دارد یک قسمت آن موتور الکتریکی یا بنزینی – گازوئیلی است که نیرویه مورد نظر برای کارکرد صحیح هیدرو پمپ را تامین میکند.

قسمت دوم یا قسمت اصلی که خود پمپ است که وظیفه ایجاد فشار و انتقال سیالات را دارد .

نحوه کار پمپ هیدرولیک بر پایه انتقال حجم فیزیکی سیال در درون یک محیط بسته است ، با شکل گرفتن پیاپی نیرو رانش باعث به وجود آمدن مکش شده و سیال در بین تیغه پمپ و پوسته قرار میگیرد که باعث فشردگی سیال شده و به سمت خروجی هدایت میشود که همین عمل به صورت پیاپی باعث به وجود آمدن فشار می شود .

تامین نیروی محرک این پمپ بر عهده موتورهای احتراقی و یا الکتروموتورها است موتور در واقع یک جریان متناوب سنکرون ایجاد کرده و محدوده سرعت موتور به طور معمول چیزی بین 1200 تا 1800 rpm است. محدوده سرعت پمپ هیدرولیک صنعتی تا 3600 rpm زیاد می شود. از واحد های کوچک اما با سرعت بالا زمانی استفاده می شود که کمیت وزن و حجم پمپ مهم باشد و یا اینکه سیستمی متحرک داشته باشیم .

طرز کار پمپ هیدرولیک بیانگر این است که پمپ فقط مولد جریان سیال است .سطح فشار آن به مقدار بار مقاومی که به سیستم وارد می شود وابسطه است. و حجم سیال در مدار هیدرولیکی به ظرفیت آن و حجم جابه جا شده در هر دور وابسطه است .

نحوه کار پمپ هیدرولیک را می توانید به در ویدیو مقابل مشاهده نمایید.

 

پمپ جا به جایی مثبت

اصل کار یک سیستم هیدرولیک وابسته به پمپ است و با وجود آن ها معنا پیدا می کند بنابر این اهمیت زیادی دارند. نحوه عملکرد این پمپ جا به جایی مثبت بسیار ساده می باشد. با هر دور چرخشی که محور دارد مقداری ثابت سیال به سمت خروجی حرکت می کند با این حرکت فشار خروجی مهار می گردد. مشخصات فنی پمپ هیدرولیک بنابر هر مدل تعریفی جداگانه دارد ، آن ها برای هر یک از کارهایی که در صنعت وجود دارد پاسخی قانع کننده دارند و هر روز بنابر ویژگی هایی جدید انواع آن ارتقاء پیدا می کند، آن ها را معمولا به دو دسته عمده تقسیم می کنند . پمپ رفت و برگشتی که در آن ها قطعات کاملا ثابت هستند فقط پیستون در آن ها متحرک است.مدل دوم دورانی است . که اجزای آن متحرک است .

اجزای تشکیل دهنده و انواع پمپ جا به جایی مثبت  شامل گزینه های زیر است :

 1. پمپ هیدرولیکی پره ای
 2. پیستونی
 3. پمپ هیدرولیکی دنده ای

پمپ جا به جایی غیر مثبت

پمپ های هیدرولیکی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند .در دسته بندی دوم یعنی نمونه جا به جایی غیر مثبت هستند که معمولا به پمپ هیدرولیک فشار پایین نیز شناخته می شوند . زیرا فشار ایجاد شده توسط  آن کم بوده و بیشتر برای به کارگیری جریان در سیستم استفاده می شوند. آن ها کاربرد زیادی صنعت ندارند و اغلب از آن ها برای تنظیم دبی سیستم قبل از ورود سیال به قسمت اصلی استفاده میکنند . از انواع پمپ جا به جایی غیر مثبت می توان پمپ گریز از مرکز را معرفی کرد .کاری که آن ها انجام می دهند این است که در فشار پایین جریان ایجاد می کنند .آنها معمولا در سیستم برای تقویت جریان های  ورودی به پمپ ها استفاده می شوند و در مقابل شیر برقی  که وظیفه مشابهی دارد خیلی بهتر جواب می دهند. برای اطلاع از لیست قیمت پمپ هیدرولیک با ما در تماس باشید.

قیمت پمپ هیدرولیک

برای خریدن پمپ هیدرولیک صنعتی هیچ جیز اندازه هزینه مناسب  و کیفیت خوب برای مشتری اهمیت ندارد . انواع مختلفی از این پمپ هیدرولیک در بازار وجود دارد . کاربری هر یک از آن ها با هم تفاوت دارد . و به دلیل تنوع بالا و استفاده بالا برند های زیادی از این محصول تولید می کنند . قیمت پمپ هیدرولیک بسته به این موضوع مختلف است .

برای تهیه و خرید آن در ابتدا لازم است متناسب با کاربردی که برایتان خواهد داشت به انتخاب مدل آن بپردازید . چرا که در صورت انتخاب نادرست و هزینه  برای این وسیله ممکن است به آن کاربرد دل خواه نرسید.  زیرا این محصول دارای انواع مختلفی در بازار فروش پمپ هیدرولیک است و هزینه آن بسته به مدلی که انتخاب می کنید و همچنین سختی کار و امکاناتی که لازم دارید و سپس برند هایی که موجود می باشد را برسی نمایید . همینطور که می دانید به دلیل استفاده زیاد این وسیله در صنعت شرکت عای مختلفی به تولید آن پرداخته اند. که  هر کدام به ترتیب در قیمت پمپ هیدرولیک بی تاثیر نخواهند بود . شما نیز می توانید برای راهنمایی در انتخاب خود و مشاوره با شماره های پایین صفحه تماس حاصل فرمایید و اطلاعات بیشتری کسب کنید. نوساناتی که در بازار وجود دارد فروشگاه هیدروپارت با درک شرایط کنونی قیمتی مناسب را برای محصولات فروشگاه ند نظر دارد . این فرصت را از دست ندهید . برای راهنمایی گرفتن با ما در ارتباط باشید و هرگونه سوالی که دارید را بپرسید .

درجه وﯾﺴﮑﻮزﯾﺘﻪ پمپ هیدرولیک

ویسکوزیته یا چسبندگی سیال ( که عموما روغن در نظر گرفته می شود ) بسیار قابل اهمیت است.درجه ویسکوزیته به میزان غلظت روغن یا سیال می گویند. درجه چسبندگی مخصوصی برای انتقال موثر درجه روغن در هیدرو پمپ ها درنظر گرفته می شود. ﺗﺎ 5 رﻧﺞ وﯾﺴﮑﻮزﯾﺘﻪ ﻣﻌﻤﻮل ﺑﺮای ﭘﻤﭗ ﻫﺎی دﻧﺪه ای ﺑﯿﻦ 300 ﺳﺎﻧﺘﯽ اﺳﺘﻮک می باشد. توجه به استاندارد های موجود دوام آن ها  را بالا برده و کارکرد آن ها را بهبود می بخشد . توجه داشته باشید رسیدگی و برسی ویسکوزیته امری ضروری در نگهداری آن ها است.

دبی موثر پمپ هیدرولیک

دبی که به حجم جابه جایی سیال در مدت زمان مشخصی گفته می شود با علامت اختصاری  eff  پمپ هیدرولیک نشان داده می شود. دبی آن  وابسته به وﯾﺴﮑﻮزﯾﺘﻪ و دﻣﺎی ﮐﺎری تعیین شده در یک ساعت دوران است.

نحوه محاسبه ی آن ﺑرای مثال در دور ν ،و دﻣﺎی ﮐﺎری ° ﻣﯿﺰان دﺑﯽ ﻣﻮﺛﺮ را ﺑﺮای ﯾﮏ ﭘﻤـﭗ ﺑـﺮ ﺣـﺴﺐ وﯾﺴﮑﻮزﯾﺘﻪ =36 cSt t=50C ، lit/min ﺗﻌﯿﯿﻦ می کنند. ﺑﻪ ﻃﻮر ﻣﻌﻤﻮل ﻣﺤﺪوده دﺑﯽ ﻣﻮﺛﺮ ﯾﮏ ﭘﻤﭗ دﻧﺪه أی ﺑـﯿﻦ 150 ﺗـﺎ 2 ﻟﯿﺘﺮ ﺑﺮ دﻗﯿﻘﻪ در نظر گرفته می شود.

دانش دبی موثر پمپ هیدرولیک صنعتی در تعمیر و نصب این پمپ ها موثر و لازم است و همینطور در انتخاب اولیه نمونه پمپ جهت کارکرد سیستم به صورت ممتاز و روان اهمیت دارد زیرا باعث می شود کارکرد آن بهبود یابد . در مجموع این موارد از مهم ترین نکات جهت انتخاب و نحوه صحیح استفاده از دستگاه است.

ﺳﺮﻋﺖ دوران هیدرو پمپ

ﻣﯿﺰان دﺑﯽ موثر پمپ هیدرولیک صنعتی یعنی ﺣﺠﻤﯽ از روغنی که تولید می کند مطابق سرعت دوران می باشد. سرعت دورانی در مدل های مختلف متنوع است. در برخی از نمونه ها در سیستم هیدرولیک این رقم به ۵۰۰rpm 5000rpm دوران می رسد. و مشخصه آن به صورت معمول (۱۴۵۰rpm) دور گزارش میشود.

ﺣﺠﻢ ﺟﺎﺑﺠﺎﯾﯽ روغن در هیدروموتور ها بسته به سرعتی که دارد ، ﻣﻘـﺪار مشخصی از روﻏﻦ در اثر دور چرخش چرخ دنده ها به وجود می آید. واحد جا به جایی حجم در این پمپ به سانتیمتر گفته می شود و میزان آن ۳/rev است. حجم جا به جایی بر اساس مواردی چون ﻗﻄﺮ دﻧﺪه ﻣـﺪول ،چرخدنده ها است. ﺳﺮﻋﺖ دوران ﭘﻤﭗ ۳٫۵ و رﻧﺞ ﻣﻌﻤﻮل ﺣﺠﻢ ﺟﺎﺑﺠﺎﯾﯽ ﺑﯿﻦ ۱۰۰ ﻟﯿﺘﺮ ﺑﺮ دور است.

انواع پمپ هیدرولیک درصنعت

مشخصات فنی پمپ هیدرولیک

همانطور که می دانید هیدرو پمپ چیست ؟  میدانید که این ابزار صنعتی کاربرد فراوانی دارد . از آن جایی که سیسیتم وابسته به کار با یک سیال است و در مصارف گوناگون استفاده فراوانی می شود . باید بیان کنیم که برای هر یک از این پمپها یک ساختار ویژه در نظر گرفته شده که سبب میشود هر یک از مدل های آن از هم متمایز شوند. بنابراین برای دسترسی کامل به مشخصات فنی پمپ هیدرولیک لازم است که در مورد انواع  آن مطالعه داشته باشید. علاوه بر این که هر یک از انواع پمپ هیدرولیک مشخصه منحصر به فردی دارد در برند های مختلفی تحت مدل و ویژگی منحصر به فرد به فروش می رسند. هریکاز آن ها برای مثال نمونه پیستونی برای مصارف متفاوت تری چون پمپاژ کردن با فشار بالا به استفاده می رسد .  یا نمونه دنده ای  بسیار کاربرد زیادی در صنایع دارد .چراکه بیشتر  این مشخصات فنی پمپ هیدرولیک با سیستم و دستگاه های مختلف هم خوانی دارد . به خاطر ساختار ساده آن تعمرات مشکلی ندارد و قطعات آن به راحتی در بازار پیدا می شود. بنابراین همانطور که می بینید برای هر کاربردی نمونه ای مجزا از این وسیله وجود دارد .

مشخصات فنی پمپ هیدرولیک

سایت هیدرولیک هیدروپات ارائه کننده محصولات و ابزار صنعتی هیدرولیک است . برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید . نظرات شما در اولین فرصت برسی خواند شد .

انواع پمپ هیدرولیک القاب دیگر پمپ مدل ها نوع مصرف دبی _ eff درجه ویسکوزیته
 پمپ دنده ای پمپ چرخ دنده ای

پمپ خود مکش

پمپ فشار متوسط

 

پمپ دنده داخلی

پمپ دنده خارجی

 فشار متغییر دبی متغییر در طیف گسترده ویسکوزیته 5 الی 500 سانتی  استوک و متغیر
پمپ کارتریجی  پمپ پره ای  پمپ کارتریجی متعادل

پمپ کارتریجی نامتعادل

فشار متوسط دبی ثابت و قابل تنظیم ویسکوزیته پایین
پمپ پیستونی  پمپ فشار قوی پمپ پیستونی شعاعی

پمپ پیستونی محوری

فشار بالا دبی ثابت و قابل تنظیم ویسکوزیته متوسط
پمپ هیدرولیک کارتریجی

پمپ کارتریجی

از انواع پمپ هیدرولیک میتوان به این مورد اشاره کرد. به واسطه کارتریج به کار رفته در آن به این نام خوانده می شود نقش مهمی در صنعت دارد. در ساختار پمپ کارتریجی از پره استفاده شده است که به این دلیل برخی نیز آن را با نام پمپ پره ای نیز می شناسند. این ابزار صنعتی دارای فشاری متوسط است و کاربرد آن در صنعت نیز به همین خاطر است.  دارای دبی ثابت و دبی متغیر است که که در صنعت برای تغییر دبی میتوان فاصله پره ها تا رینگ دبی آن را تغییر داد. شما برای خرید پمپ هیدرولیک کارتریجی میتوانید با کارشناس فروش در ارتباط باشید و یا برای اطلاعات بیشتر مقاله مرتبط با آن را در سایت مطالعه نمایید .برند های مختلفی از این محصول چه نمونه خارجی یا شرکت های داخلی تولید کننده از این محصول را موجود می باشد.

پمپ هیدرولیک دنده ای

پمپ هیدرولیک دنده ای

یکی از انواع نمونه پمپ صنعتی در دسته بندی ذکر شده نمونه دنده ای است . می توان آن را یکی از ارزان ترین نوع پمپها در رده جهانی دانست، که به دلیل ایجاد طیف گشتره دبی خروجی ارزان بودن طرفداران بسیار زیادی دارد . طرز کار پمپ هیدرولیک دنده ای به وسیله چرخ دنده هایی است که یکی از آن ها هرزگرد و دیگری به محرک متصل است شکل می گیرد. در اثر چرخش این محور متحرک خلاء نسبی روغن درجایگاه بین چرخ دنده ها و پوسته به وجود می آید.

یکی از مزایا صرفه اقتصادی ،تنوع و دقت بالا در ساخت این پمپ است . در دور ثابت مکش مطلوبی داریم .طراحی ساختمان و جنس آن محکم و بادوام است. آلودگی تاثیر زیادی بر این مدل پمپ نمی گذارد. برای آشنایی بیشتر  و اطلاع از قیمت پمپ هیدرولیک دنده ای می توانید با ما در تماس باشید.

پمپ هیدرولیک پیستونی

پمپ هیدرولیک پیستونی

این پمپ هم مانند نمونه کارتریجی یا پره ای میتوان دبی را از ثابت به متغییر با تغییر دادن پلت آن تغییر داد هزینه پمپ های پیستونی نسبتا بالا تر از سایر مدل ها است . این ابزار صنعتی که به پمپ کارواش نیز شناخته می شود  از انواع پمپ هیدرولیک است و دارای چندین پیستون است که این پیستون با حرکت خود باعث ایجاد خلاء و مکش روغن هیدرولیک به داخل پیستون ها و خروج آن می شود .

کاربرد آنها معمولا در دستگاه های آب شیرین کن و کارواش ها است. از کاربرد های دیگر آن در صنعت نفت و پتروشیمی و فولاد و خودرو سازی نیز است. این پمپها دارای انواع مختلفی است که متناسب با فشار و نوع کارکرد در بازار به فروش میرسند. شما میتوانید برای خرید پمپ هیدرولیک پیستونی مقاله پمپ پیستونی را مطالعه نمایید.

پمپ های پیستونی دارای انواع مختلفی هستند که در این میان پمپهای فشار قوی طرفدار زیادی دارند . به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. یعنی پمپ های پیسنونی محوری و پمپ پیستونی شعاعی. شما میتوانید برای خرید پمپ هیدرولیک پیستونی از طریق راهای ارتباطی اقدام کنید.

برای آشنایی بیشتر با مدل های مختلف این پمپ ویدرویی را در نظر گرفتیم تا شما بتوانید به صورت عینی متوجه مطالب فوق شوید.

همچنین سوالات خود را میتوانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با ما درمیان بگذارید.

فروش پمپ هیدرولیک صنعتی

با آشنایی با انواع این ابزار سوالی که ایجاد می شود این است که “چگونه پمپ مناسب سیستم خود را انتخاب کنیم؟”

برای اطمینان از انتخاب خود باید این پارامتر ها ی متعددی را در سیستم خود در نظر بگیرید. اولین پارامتری که برای انتخاب آن در نظر میگیریم اندازه فشار و جریان است که باید مشخص شود  و سپس قطر دهانه پمپ ، سرعت لازم دوران سیستم ، مقدار حجم جابه جایی لازم سیال ،فشار مورد نظر در ورودی ها و همچنین در خروجی آن ،سرعت لازم دوران ، دمای مناسب سیستم و سیال مورد نظر ،فیلتر ها ،مقدار غلظت سیال و دبی موثر .

بعد از مشخص کردن مشخصات لازم سیستم خود در فروش پمپ هیدرولیک  لازم است نوع پمپ را مشخص کنید . چون این ابزارهای صنعتی هرچقدر هم با کیفیت باشند ، برای یک سری شرایط خاصی طراحی شده اند و در مرحله اول باید از انتخاب نوع آن اطمینان حاصل نمایید سپس برای خرید اقدام نمایید. پیشنهاد ما به شما یک نمونه  با کیفیت از یک برند مرغوب است که به مرور دچار مشکل نشود و هزینه های اضافی برایتان نتراشد!! برای کسب اطلاع بیشتر میتوانید مقاله های مرتبط با انواع مدل های پمپهای هیدرولیکی ذکر شده و برند های موجود را در سایت مطالعه نمایید و علاوه بر آن سوالات خود را در این زمینه از ما بپرسید.

برای تهیه انواع هیدرو پمپ های صنعتی شما می توانید به شماره های درج شده در پایین صفحه تماس بگیرید. سایت هیدروپارت با سابقه بالا در فروش پمپ هیدرولیکی در انواع مدل ها و برند های موجود در بازار در خدمات شما است . برای اطلاع از قیمت ها نیز بهترین کار این است که با ما در تماس باشید زیرا با توجه به نوسانات بازار هزینه ها ثابت نمی ماند .

فروش انواع پمپ هیدرولیک

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

کارسلینگ

کارسلینگ

این مقاله را اختصاص به سه مطلب در رابطه با آسانسور داده ایم . این سه موضوع شامل کارسلینگ آسانسوری ، جک بالابری و هوم لیفت است . مطالب زیادی در این باره موجود است که ما در این قسمت به مهم ترینشان می پردازیم .و توضیحات کاربردی در باره آنها را در کنار ویدیو آموزشی تکمیل کرده ایم . هر سوالی در این رابطه داشتید می توانید در قسمت پایانی نظر خودتان را بنویسید یا با شماره های درج شده در صفجه تماس بگیرید ، ما راهنمایی های لازم را انجام می دهیم. اگر علاقه ای به دانستن درباره جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک دارید ، همینجا کلیک کنید .

در ابتدا اگر به دنبال محصول مورد نظر هستید ، از شما دعوت می شود که محصولات کارسلینگ آسانسوری را با کلیک بر دکمه سبز رنگ تماشا کنید .

برای خرید کارسلینگ کافی است از طریق شماره هایی که اینجا قرار داده ایم

با ما تماس بگیرید .هرگونه سوالی در این زمینه داشتید نیز از کارشناس بخش 

فروش بپرسید . ایشان مشاوره و راهنمایی کافی را خدمتتان عرض خواهند کرد.

کارسلینگ چیست

قطعه یا ابزاری است که در آسانسور به کار گرفته می شود که به عملکرد آسانسور کمک می کند. کارسلینگ آسانسوری صدا و لرزش های که ممکن است در آسانسور به وجود بیاید را محدود میکند. همچنین این وسیله  قطعاتی که برای نصب جک بالابری لازم است را دارد. همچنین سیستم پاراشوت را ساپورت میکند و برای این کار تست دارد. کارسلینگ ابزاری قابل توجه در آسانسور است و بیشتر از همه در آسانسور هیدرولیک به کار می آید . کابین آسانسور بر روی انواع کارسلینگ سوار می شود .در روش نصب آسانسور به صورت غیر مستقیم یک پولی هم روی این قطعه اتصال داده می شود.

کارسلینگ آسانسوری
عملکرد کارسلینگ

کارسلینگ آسانسوری چگونه عمل می کند

این وسیله در آسانسور در قسمت کابین قرار میگیرد و جهت حمل و جابه جایی آسانسور را دارد. از آن برای ایمنی کابین آسانسور هم استفاده میشود و کاری که انجام میدهد. در واقع این است که در صورت بروز مشکل و سقوط کابین ، این وسیله جلوی سرعت سقوط کردن کابین را گرفته و در نهایت باعث ایست آن می شود. با استفاده از انواع کارسلینگ آسانسور باعث مزایایی میشود . با استفاده از این قطعه در آسانسور می توان فقط از یک جفت ریل بهره برد . در آسانسور های کششی از روش ریل معکوس استفاده می کنند.در انواع کارسلینگ  می توان از این روش بهره برد .اما این روش به چه صورت است ؟

در توضیح بیشتر ریل معکوس ، این روش برای آسانسور 2 در و 3 در کاربرد دارد. در این روش کادر وزنه و کابین در ضلعی از چاله آسانسور قرار دارد و بقیه اضاع این چاله در به حساب می آیند. از این روش که به کمک کارسلینگ آسانسوری انجام می شود برای چاه های آسانسوری که فضای اندکی دارند نیز استفاده میکنند و برای فضا های کوچک جواب گو خواهد بود . شما می توانید جهت خرید کارسلینگ با شماره های درج شده پایین صفحه تماس حاصل نمایید.

از مزاییایی که استفاده از انواع کارسلینگ در روش ریل معکوس به همراه دارد میتوان به این موارد اشاره کرد که نسبت به روش های دیگر فضای کمتری نیاز دارد، قابلیت طراحی آسانسور 3 در را برای شرایط مختلف فراهم میکند. این روش برای آسانسور هایی که موتورخانه هم ندارند جواب گو است.گاور نر در این وسیله ساده تر نصب می شود. با استفاده از روش ریل معلوس میتوانیم زاویه آلفا 180 درجه داشته باشیم . برای سرعت های بالا هم به راحتی جواب گو است.

انواع کارسلینگ آسانسوری

این قطعه که نوعی فرم یا قاب نگهدارنده کابین آسانسور به شمار می آید مدل های مختلفی در بازار دارد. کارسلینگ آسانسوری بر اساس اندازه دهنه ریل موجود می باشد . این اندازه ها به استاندارد محمولا از شصت شروع می شود و هفتاد ، هشتاد و تا صد و ده می رسد.

انواع کارسلینگ آسانسوری سه مدل دارد. 1. کارسلینگ یک طرفه 2. دو طرفه 3.  پیتلس.

این وسیله در واقع از قطعات کوچک تری ساخته می شوند .برخی از این قطعات به اختصار براکت اتصال جک ، نگهدارنده جک ، فلکه هرزگرد ، پاراشوا ، ستون زیر جک و … است.

قیمت کارسلینگ

این وسیله به کار رفته در آسانسور به خاطر نوسانات موجود در بازار قیمت آن متغیر است. پس بنابراین جهت اطلاع از قیمت آن و اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های پایین صفحه تماس حاصل نمایید.

جک بالابری

جک بالابری

این وسیله پرکاربرد بیشتر برای حمل کالا و افراد به کار گرفته میشود . جک بالابری در خط تولید استفاده های زیادی دارد . و معمولا جهت انتقال دادن کالا و هم سزح سازی مورد استفاده قرار میگیرد. جک بالابری در انواع بالابر ثابت و بالابر سیار موجود است. بالابر های سیار عملکردی چون کشش و هل دادن را انجام می دهند.

به شما دیدن این دسته از محصولات جک بالابری را پیشنهاد می کنیم. برای دیدن این محصولات بر روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید .

جک بالابری ثابت

این جک بالابری معمولا در خط تولید و انبار داری برای حمل بار های سنگین استفاده می شود . جکبالابری ثابت در انواع مختلف زنجیری ، کابلی و ترکیبی ساخته می شوند .از بین این نوع بالابر های ثابت مکانیزم قیچی از باقی بالابر ها ایمنی بیشتری دارد. جک بالابری ثابت به چاهک نیاز دارد .این مدل از این ابزار به چاه نیاز دارد . دلیل آن این است که  این چاهک کمک میکند که جک بالابری وقتی جمع میشود به درون آن هم سطح زمین شود .به این صورت فضای کمتری هم می گیرد .

 بالابر(هیدرولیک) جک مستقیم

کار جک هیدرولیک یک آسانسور معمولی این است که، مستقیماً به میز بار(یوک کابین) وصل بوده و آن را به سمت بالا می کشد. دراین صورت جک در زیر پلاتفرم قرارمی گیرد

در توضیح دقیق تری از آن ها باید بدانید که که جک هایی که در آسانسور استفاده می شود به صورت یک به یک است. منظور چنین است با ازای باز شدن جک به طوب یک متر ،کابین آسانسور نیز یک متر جا به جا می شود.

جک مستقیم هیدرولیکی به دو صورت است ،یک جک مستقیم از زیر و جک هیدرولیک مستقیم از کنار.

هر کدام از این ها به 3 مرحله تقسیم می شوند:

الف)جک هیدرولیک مستقیم از زیر شامل مراحل گفته شده می شود

1- یعنی تک مرحله ای (یک تکه – دو تکه) 2- دو مرحله ای (تلسکوپی) 3- سه مرحله ای (تلسکوپی)

ب)جک هیدرولیک مستقیم از کنار شامل مراحل گفته شده می شود(با جک هیدرولیک از مستقیم مشابه است)

1- یعنی تک مرحله ای (یک تکه – دو تکه) 2- دو مرحله ای (تلسکوپی) 3- سه مرحله ای (تلسکوپی)

از جک هیدرولیک در بالابر آکاردئونی هم استفاده می شود،در ادامه به معرفی بالابر های آکاردئونی میپردازیم

بالابرهای آکاردئونی

در واقع جز جک بالابری به حساب می آیند. در حالت کلی به دو دسته، ثابت و مستقیم تقسیم می شود. نوع متحرک آن در جامعه بیشتر استفاده می شود چراکه داراي دو نوع چرخ خودرويي و چرخ کارگاهي است. در واقع این نوع جک بالابری طراحي و ساخته شده اند که به تنهایی توانايي جابجايي در یک سطح افقی را دارند و معمولاً مجهز به چرخ هاي کارگاهي يا چرخ هاي شني هستند که اصطلاحاً به آنها خود کشش هم گفته مي شود. در حال حاضر در کشور ایران اين نوع بالابرها ساخته نمي شوند زیرا صرفه اقتصادی ساخت ندارند.  ولي انواع  از آن ها به صورت وارداتی در ارتفاعات و ظرفيت هاي محدود با قيمت های نسبتاً بالا، موجود است. مابقي بالابرهای آکاردئونی متحرک که دارای چرخ کارگاهی يا چرخ خودرويی است، قابليت يدک شدن را دارا هستند که معمولا توسط خودروهای معمولي نيز يدک مي شوند.

در جهان، بالابرهای آکاردئونی به اسم های دیگری مثل( بالابر قيچي ، بالابر سيزري ، تقسيمي و بالابر چاک دار) شناخته می شود.

 

اجزای سازنده جک بالابری آکارئونی متحرک

 

این دستگاه شامل این اجزا است: 1 -شاسی 2- بازوهاي بازشونده که در همه نوع بالابرهای آکاردئونی، از جنس پروفيل آهن است 3- جک هیدرولیک 4- پارویونیت 5- کابین 6-  چرخ خودوريي يا کارگاهي 7- اسقرار 8- تابلو فرمان 9- اکسل و متعلقات فرمان

هر کدام از این اجزا مدل های مختلفی را دارا هستند.برای مثال،کابين انواع مختلفي دارد یا جک هيدروليک شامل شفت و سيلندر و رينگ هاي داخلي مي باشد،یا حتي برخي از دستگاه ها داراي کابين هايي از جنس فايبرگلاس هستند.

نکته: پاوريونيت از اجزا آکاردئونی است که داراي ترکيبات مختلفي از جمله، باک روغن، زير شيري، پمپ هيدروليک، شير برقي هيدروليک، الکتروموتور، فولي کنترل، فيلتر، کوپلينگ، پوسته، بوشن و اتصالات مي باشد.

شاید برایتان سوال شده باشد چرا در بعضی مواقع از آسانسور های ساختمان های قدیمی استفاده میکنید،داخل کابین زمان حرکت تکان می خورد،شاید سوال عجیبی به نظر بیاید. ولی این طور نیست. همه این تکان خوردن ها آسانسور مربوط به یکی از اجزای مهم آسانسور به نام (زنجیر جبران) است، حال به توضیح بیشتر این قطعه میپردازیم.( کارسلینگ آسانسور می تواند جلوی این تکان ها را بگیرد.)

زنجیر جبران آسانسور از مهم ترین اجزای یک آسانسور است. زیرا هرچه ارتفاع یک ساختمان بیشتر باشد(مثلا 8 تا10 طبقه)،به دلیل طول زیاد  ساختمان،مسیر حرکت آسانسور و ارتفاع چاه آسانسور زیاد می شود و این امر سبب می شود تا طول سیم بکسل های آسانسور افزایش یافته و سبب شود تعادل و وزن تعادل به هم بخورد که  این امر موجب نامتعادل بودن بین وزن قاب و وزن کابین آسانسور می شود. در نتیجه کابین تکان های شدید می خورد. برای درک راحتر این قضیه،این طور فرض کنید که، هر چقدر در یک آسانسور، وزن تعداد رشته های سیم بکسل شده آن بیشتر شود، موجب عدم تعادل وزنی بیشتری شده و امکان رخ دادن و حادثه بیشتر می شود. برای این که از حادثه جلوگیری شود تا هر گونه خسارتی به آسانسور وارد نشود  از زنجیر جبران آسانسور استفاده می شود. زیر کاری که زنجیر جبران انجام می دهد ایجاد تعادل دینامیکی و مکانیکی ما بین دو سمت قاب وزنه و کابین آسانسور است که سبب می جلوگیری از تکان شدید کابین در زمان حرکت می شود .برای این تکان های اتفاقی از کارسلینگ آسانسوری نیز استفاده می شود.

چگونگی نحوه عمل این جک را می توانیم در ویدیو زیر ببینیم.

کارسلینگ بالابر آکاردئونی

هوم لیفت چیست؟

به نمونه ای از بالابرهای هیدرولیک خانگی می گویند که به امکانات آسانسوری(مثل آسانسور مجتمع ها و…) مجهز می باشد که در اصطلاح به آنها مینی آسانسور هم گفته می شود

آسانسور های هوم لیفت برای مکان هایی مناسب است که فضای موجود آنها برای نصب آسانسور های کششی کم می باشد

این نوع  آسانسور ها  نسبت سایر آسانسور های هیدرولیکی، از قیمت ارزانتری برخوردار است و برای ساختمان هایی مثل(مسکونی و ویلایی و تجاریی) که برای نصب آسانسور از ارتفاع کمتری برخوردار هستند و نیز محدودیت از نظر فضای کاری دارند،بسیار مناسب می باشد.

برای دیدن این دسته از محصولات هوم لیفت با کلیک بر دکمه زیر ، به این بخش وارد شوید !

اجزای سازنده هوم لیفت چیست ؟

یک آسانسور خانگی  اجزای مختلفی هم دارد . برای آشنایی با آن این قسمت ها را شرح می دهیم :

1-دارای نیم کابین و کابین است و همچنین جنس این نوع از آسانسور شیشه می باشد.  درضمن،استیل و  pvc هستند 2- مجهز به ترمز ضد سقوط (پاراشوت) هستند3- هوم لیفت ها دارای سیستم برق اضطراری در زمان قطعی که شخص را بین مسیر حرکت نگه ندارد و شخص را کامل به طبقه مورد نظر برساند، 4- سیستم فرمان به صورت سفارشی, ریموت دار و شاسی آسانسوری 5- دارای روشنایی و قفل برقی درب ها 6-ابعاد کابین سفارشی از یک تا حداکثر 3 نفر می باشد .

انواع هوم لیفت
انواع آسانسور خانگی
آسانسور خانگی
هوم لیفت آسانسور

ویژگی های هوم لیفت

 • قابلیت نصب در کمترین فضا برای  آن مقدور است !
 • حرکت فوق العاده نرم و آرامی در جا به حایی های بالا به پایین و عکس آن دارد
 • .استهلاک پایین و عمر طولانی از بهترین ویژگی ها در استفاده طولانی مدت از هوم لیفت است !
 • سرعت حرکت  برای این وسیله بسیار مناسبو قابل تنظیم هستش.
 • هترین حالت برای انواع طراحی های داخلی معماری را دارد و ما برای استفاده از انواع هوم لیفت می توانیم حتی بدو ن دیوار اطراف این کار را انجام دهیم .
 • بهینه سازی در مصرف انرژی بهترین گزینه میتوان در نظر گرفت . به صورتی که چهل درصد امکان کسر در صرف انرژی را به همراه دارد . ( دلیل آن مسیر حرکت به سمت پایین است که موتور آن در این حالت روشن نمی باشد . )
 • اگر شما برای ظرفیت پایین سفارش هوم لیفت می دهید ، باید بدانید این وسیله با بار کم ،  قابلیت استفاده از برق تک فاز را دارد .
 • در این حالت شما می دانید که هوم لیفت چیست ؟ پس حتما  می دانید نیازی به موتور خانه در بخش چاهک ندارد !
 • چون این وسیله استفاده روزانه دارد و به صورت عمومی کنترل نمی شود ، پس دارای بالاترین سطح ایمنی هست و این کار توسز شیر اطمینان در آن شکل گرفته است.
 • اگر نگرانی شما برای مشکلات احتمالی آن است باید بدانید که سرویس دهی و تمام خدمات آن بسیار راحت است
 • از استاندارد های  چنین جک بالابری می توانیم به حداکثر ظرفیت کابین برای آن اشاره کنیم که این میزان باید 500 Kg باشد .
 • در آسانسور هیدرولیکی خانگی باید بدانید که استفاده از  سازه فلزی به حداقل خود رسیده است .

 

در ویدیو مقابل می توانید طرز کار هوم لیفت شبیه سازی شده است . هم اکنون می توانید برای درک بیشتر از آن استفاده کنید.

سوالات رایج شما در زمینه خرید کارسلینگ و محصولات سایت هیدروپارت :

سوالات متداول

چگونه محصول کارسلینگ را انتخاب نماییم ؟

بدین منظور خواسته ی خود را از بالابر دریابید . به عنوان مثال نیاز شما به این محصول چیست و چه میزان بار را قادر به جا به جایی خواهد بود . از طریق شماره های تماس ،باما در ارتباط باشید مشاور بخش فروش راهنمایی لازم را در این زمینه خدمتتان عرض خواهند کرد . تلفن : 02133530342 – 02133530362 – 02140330212 – 02140330214

نحوه سفارش کارسلینگ آسانسور به چه صورت است ؟

با شماره های تماسی که در اختیارتان قرار داده ایم تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت نمایید .

آیا قادر به خرید عمده این محصول هستیم ؟

بله فروش محصولات هم به صورت تک و هم عمده صورت می گیرد.

آیا امکان مراجعه و خرید حضوری این محصول امکان پذیر است ؟

بله .آدرس ما تهران . لاله زار جنوبی ، پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳ می باشد . در صورت تمایل می توانید  از شنبه تا جمعه از ساعت ۰۹:۰۰صبح تا  ۲۱:۰۰ شب مراجعه فرمایید.

کارسلینگ و قطعات آسانسور

فروش کارسلینگ و قطعات آسانسور

فروشگاه آنلاین هیدرو پارت واقع در لاله زار جنوبی تهران عرضه کننده انواع ابزارات هیدرولیکی از جمله کاربردی ترین تا جزئی ترین ابزار و وسایل آسانسور می باشد . هرگونه سوال در این مورد داشته باشید ، می توانید  به وسیله شماره تماسی که برایتان قرار داده ایم با ما تماس بگیرید .کارشناسان ما به شما راهنمایی های لازم همچنین قیمت کارسلینگ ، قیمت هوم لیفت خانگی سایر ابزارالات را عرضه می دارند . همچنین می توانید نظرات خود را در قسمت زیر برایمان بنویسید . این نظرات در اولین فرصت ممکن برسی خواهند شد .

جهت سفارش هر یک از محصولات با شماره های ذکر شده تماس بگیرید . سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

 

پمپ دنده ای

پمپ دنده ای

پمپ دنده ای یکی از انواع پمپهای هیدرولیکی که بازده زیادی در صنعت دارد همچنین به پمپ چرخ دنده ای نیز شناخته می شود .علاوه بر این آن را به نام های مختلفی می شناسند . در این مقاله به توضیح کاملی در این باره می پردازیم.  انواع پمپ دنده ای وجود دارد که هر یک ویژگی منحصر به فردی دارد. اگر شما در حال تحقیق درباره آن هستید با ما همراه باشید تا نکاتی کاربردی در خرید این هیدروپمپ را بازگو نماییم. در ادامه طرز کار پمپ دنده ای را برایتان شرح می دهیم و شما می توانید ویدیوهایی از آن را ببینید.  سپس از کاربرد آن و مشخصات فنی این دستگاه خواهیم گفت.

این محصول در دسته بندی هیدرولیک قرار گرفته است . برای اطلاع بیشتر می توانید مقاله  پمپ هیدرولیک را مطالعه نمایید.

در ابتدا اگر به قصد دیدن محصولات آمده اید به شما پیشنهاد میکنیم که با کلیک بر دکمه سبز رنگ پایین وارد بخش محصولات شوید .

پمپ دنده ای

پمپ دنده ای چیست ؟

یکی از مدل های مختلف هیدروپمپ ها است. در ابتدا باید بدانید که آن از پرکاربردترین و در عین حال پربازده ترین از انواع هیدروپمپ در بازار فروش صنعتی در ایران به حساب می آید همچنین در فروش حرف اول را میزند. در این مقاله به بررسی ویژگی ها و همچنین مزایا و معایت آن در صنعت میپردازیم.
طرز کار پمپ دنده ای به این صورت است که چرخ دنده های درون دستگاه از نوع جابه جایی مثبت وجود دارد و تنها با حرکت دو عضو قابل چرخش انتقال سیالات صورت میگیرد . جریانی یک دست و بدون پالس را فراهم کرده و امکان چرخش در دو جهت یعنی پر و خالی کردن مخزن را برای ما ایجاد میکند و در صورت استفاده صحیح خرابی کمی دارند که حتی قابلیت خشک کار کردن در یک بازه زمانی کوتاه در این پمپ هیدرولیک دنده ای خساراتی را به وجود نمی آورد .
پمپ دنده ای  با قابلیت کشش بالا لقب خودمکش را در بین سایر نمونه ها به خود اختصاص داده است. قابلیت های مهم پمپ چرخ دنده ای قدرت کشش بالای آن است . به همین دلیل هم به آن این لقب را داده اند و دلیل آن ایجاد نیروی خلا در داخل پمپ باعث ایجاد مکش و حرکت سیالات می شود .

انواع پمپ دنده ای

انواع پمپ چرخ دنده ای

علاوه بر دونمونه داخلی و خارجی مدل های دیگری وجود دارند  که در این جا آن ها را به طور کامل نام می بریم.

انواع دیگر پمپ دنده ای عبارتند از:

 

 1. پمپ های گوشواره ای با نام انگلیسی  ( Lobe Pump)
 2. پمپ های پیچی ( Screw Pump)
 3. پمپ های ژیروتور (Gerotor Pump)
 4. mini
 5.  Series 1
 6. Series 2
 7. Series 3
 8. شفت مایلری

خرید پمپ دنده ای

انتخاب اکثریت افراد در صنعت میرسد به پمپ چرخ دنده ای ! حالا دلیل آن چیست ؟ با ویژگی هایی که این هیدروپمپ در دسترس ما قرار داده بسیاری از امورات چه در صنعت و چه موارد غیر از آن را پوشش می دهد .به این دلیل است که مورد انتخاب توده زیادی از افراد قرار گرفته است .با توجه به اینکه انواع سیلات را با غلظت های مختلفو ویسکوزیته هایی متنوع یعنی معمولی یا رو به پایین یا بالا را سرویس  دهی می کند . بنابراین اگر در ابتدا در پاراگراف پمپ دنده ای چیست خوانده باشید کاربرد های زیادی برای این پمپ در نظر گرفته شده .

این در حالی است که آن  قادر به حمل و انتقال مقدار بالایی از سیالات با جریانی ثابت بدون کم و زیاد شدن فشار نیز است. این پمپ از نظر خرید در بین سایر هیدروپمپ ها مزایا زیادی دارد که آن را متمایز می سازد.

سفارش محصول ☏

جهت مشاوره و انتخاب محصول پمپ دنده ای می توانید با شماره تماسی که در اینقسمت ارائه کردیم ، تماس بگیرید .سوالات خود را از بخش فروش سوال نمایید .

برای سفارش نیز از همین طریق اقدام نمایید.

شماره تماس :

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴ شماره های تماس

کاربرد پمپ دنده ای

پرکاربرد ترین هیدروپمپهای  شناخته شده به این دسته از پمپ ها تعلق می گیرد . به این دلیل که با طیف وسیعی از سیالات امکان کار  دارد. به گونه ای که به هر یک از آن ها توان کار را دارد. بنابراین کاربرد آن برای برای هر سیالی از انواغ غلیظ گرفته مانند چسب و شکلات ، آسفالت ! تا سیالات رقیق چون روغن ها و انواع حلال ها از آن استفاده می شود. برای انتقال سیستم روغن کاری موتور ،سوخت نفت ، گاز ، ملاس ، خمیر ، و مایعات  نیز استفاده می شوند . ولی بیشترین استفاده از آن ها در صنعت هیدرولیک است. که بیشترین استفاده را دارند. انواع پمپ دنده ای برای روغن کاری و سیستم ماشین قسمت خنک کننده ( ماشین ابزار ،مانند موتور احتراقی و … ) با فشار کم و موارد این چنینی  مناسب هستند.

انواع روغن ها و روغن داغ، روان کارهای صنعتی، سوخت (گاز مایع، بنزین، گازوئیل، مازوت، نفت سیاه و …) از کاربرد دیگر آن استفاده از آب برای سیالاتی چون مواد پلیمری و الکل و مواد مشابه الکل مانند حلال ها است. آسفالت و قیر نیز با چسبندگی و غلظت بالا توسط پمپ دنده ای پمپاژ می گردد. در کارخانجات صابون سازی و شکلات سازی و مواد این چنینی هم از این پمپ استفاده می شود.

فروش پمپ هیدرولیک دنده ای

مزایای استفاده از پمپ دنده ای

یک دستگاه پر سر و صدا هیچ موقع جهت استفاده خوش آیند نیست .بزرگترین مزیتی که این پمپ در مقایسه سایرنمونه های دیگر دارد کارکردی بدون صدا و پیوسته است. این دستگاه ساختاری ساده دارد بنابراین اگر هر گونه مشکلی برای آن به وجود آید تعمیر آن آسان خواهد بود. دانستن آنکه پمپ دنده ای چیست و در نظر گرفتن مزایا و معایب سبب انتخاب درستی از خریدمان می شود.

طراحی این پمپ منحصر به فرد است ! قابلیت افزودن ژاکت سرمایشی و ژاکت حرارتی را امکان پذیر کرده است.
دقت عملکرد و کاربرد بالای پمپ دنده ای در برخی از پمپ قابلیت استفاده به عنوان دو زینک را هم میدهد.

از دیگر مزایا این است که کاربرد بالای آن سبب شده قطعات و تعمیر آن در صورت نیاز آسان و بدون مشکل باشد .

انواع اتصالات در این نوع موتور های دنده ای بنابر نیاز در قسمت ورودی و خروجی مشابه کانکشن های فلنچی و رزوه ای قابل نصب میباشد.

گردش پمپ

این دستگاه برای کوپله مستقیم با الکترو موتور روی شاسی طراحی شده اند و در طرز کار پمپ دنده ای برای سرعت پائین (زیر ۷۰۰ دور در دقیقه) یا به وسیله الکتروموتور و جعبه دنده کاهنده که بین الکترو موتور و پمپ نصب می شود، اتصال بر قرار می شود.
محور محرک فقط به وسیله بازوی گشتاور می چرخد و مقدار گشتاور اولیه شعاعی و موتوری حرکت اولیه مشخص شده است.

طرز کار پمپ دنده ای

روش عملکرد به این صورت است که باعبور سیال و مایع به درون و سپس هدایت آن به سمت خروجی کار میکند و این وسیله برای سیالات بسیار رقیق کاربرد نسبتا بیشتری را دارد اما با این حال میتوان حتی آسفالت را هم با آن جا به جا کرد.

پمپ پره ای می تواند سیالاتی با ویسکوزیته ای با طیف وسیع را( ۱cPs تا ۱۰۰۰۰۰۰cPs ) انتقال دهد .نام معروف  ماه و ستاره که در صنعت مشاهده میشود همان پمپ با دنده داخلی است! در تصاویر داخلی پمپ دنده ای داخلی شکل ماه و ستاره را به وضوح می توان دید!!

پمپ چرخ دنده ای در کار خالی کردن و پرکردن در صنعت مناسب است . ساختمان و طراحی پمپ به طریقی است که چرخش به دو طرف را محیا کرده و آن را یکیاز انواع پمپهای جا به جایی مثبت کرده است.

نمونه دنده داخلی خود مکش است. قابلیت پمپ کردن انواع سیالات و مایعات با ویسکوزیته های متنوع  برای پمپ دنده ای فراهم است.

از خصوصیات بارز و قابل ذکر پمپ پره ای داخلی جریانی یک دست و همانطور که در مقدمه اشاره شد کارکرد خشک در زمانی معین و کوتاه این دستگاه است.کشش مکنده بالا و قطعات قابل دسترس،NPSH بسیار اندک و کاهش امکان وقوع کاویتاسیون در دوسو میباشد.

برای اطلاع از قیمت پمپ دنده ای داخلی میتوانید با شماره های پایین صفحه تماس حاصل فرمایید.

طرز کار پمپ دنده ای

نحوه عملکرد پمپ دنده ای

راجع به عملکرد و کارکرد این پمپ ها به صورت دقیق و جزئی می توان این چنین شرح داد :

وقتی چرخ دنده ها به حرکت در می آیند ، سیال داخل وسیله  نیز به حکت در می آید و عملیات پمپاژ صورت می گیرد . اجزای داخلی که در آن وجود دارند شامل بوش ، چرخ دنده و آب بندی است . از آجا که مشخص است این  وسیله با 2 چرخ دنده کار می کند .در طرز کار پمپ دنده ای یکی از چرخ دنده ها ثابت و دیگری متحرک هستش. چرخ دنده متحرکت سبب می شود دیگری را به حرکت در آورد. این چرخ دنده خود نیز به وسیله شفت ورودی به حرکت در می آید اما در نهایت کاری که انجام می دهد هرزگرد را به حرکت در می آورد. چرخ دنده متحرک است که آب بندی در قسمت ورودی و خروجی را بر عهده دارد. و روش کار این است که چرخ دنده هرزگرد با نزدیک شدن و رسیدن به قسمت ورودی از هم باز میگردد و فاصله ی بین دنده ها با فشار هوایی که از مخزن هوا وارد میشود کشیده میشود. یعنی به این صورت که دنده ها در پمپ دنده ای زمانی که شروع به حرکت میکنند با نزدیک شدن به خروجی کوچک میشوند. کوچک شدن دنده است که سبب میشود مایع سیال از داخل چرخ دنده ها بگذرد .حرکت پیوسته و مکرر سبب مکش و انتقال مایع و در نتیجه کار جریان و فشار بسیار بالایی شکل میگیرد.این همان دلیل قدرت بالای این پمپ  پره ای است .

 

این وسیله قابلیت جالبی دارد چرتا که می تواند در هر دو سمت گردش داشته باشد . حال نیز جهت چرخش تغییر می کند و ورودی و خروجی پمپ جا به جا می شود. این تغییر به صورت خودکار صورت میگیرد و نیازی به جا به جایی اتصالات در این مورد نیست.  سطح تماس فیزیکی بین چرخ دنده ها است که باعث حرکت سیال بین پورت ورودی و خروجی می گردد. لبه های شعاعی خارجی و قسمت داخلی چرخ دنده ها باعث تشکیل قسمتی از سیال حرکتی می باشد.

فروش پمپ دنده ای

همانطور که در ویدیو مقابل مشاهده می نمایید، پیچیدگی خاصی در این سیستم وجود ندارد .چیزی که این سیستم را ارزشمند کرده کارایی بالای آن است.

آشنایی با طرز کار پمپ دنده ای کمک می کند تا با ساختار این قطعه صنعتی آشنا شوید و در هنگام تعمیر و نگهداری به خوبی عمل کرده و از هزینه های اضافه بپرهیزید.

محبوبیت پمپ چرخ دنده ای

کارایی بالای دستگاه سبب شده که این پمپ پره ای محبوبیت بالایی به دست آورد. افراد زیادی در صنعت از آن استفاده می کنند. با ویژگی های آن آشنا شوید. طراحی ساختمان آن به صورت محکم و ساده انجام شده و نسبت به نمونه های دیگر دستگاه جمع و جوری است. این قطعه با طراحی ساده باعث شده قیمت پمپ دنده ای به صرفه تر شود. از مزایای دیگر مکش مطلوب آن است. همچنین آلودگی تاثیر کمی بر کارکرد آن دارد. برای نصب آن محدودیتی در جایگاه نصب و شرایط خاص نداریم. همچنین در شرایط سخت کار میتوانیم به آن اطمینان کنیم. چنین مزایایی این هیدرو پمپ را در بین سایر پمپ ها محبوب ساخته است.

نکات اولیه ای برای کار با پمپ های هیدرولیک دنده ای وجود دارد که به شرح برخی از آن ها میپردازیم :

از نکاتی که باید بدانیم این است که در تمامی مراحل کار با پمپ چرخ دنده ای تمیز بودن قطعات سازنده آن در عملکرش تاثیر گذار خواهد بود .به شما سفارش می کنیم همیشه یک روغن گریس ، و جهت دسترسی به ابزار مناسب آنها رادر کنار دستگاه قرار دهید .کاری که نباید انجام شود چیست؟ کاری که نباید کنیم این است از سطح تماس وسایل فلزی با سطح داخلی و قطعات آن خود داری کنید .تا با این کار صدمه ای وارد نشود . قبل از مونتاژ کردن اول جهت گردش شفت را مشخص کنید. سپس باقی قطعات را به نحوی قرار دهید تا در هنگام مونتاژ قطعات جدا شده بتوانند در جای خود قرار گیرند.

اسامی دیگر پمپ هیدرولیک دنده ای

اسامی زیادی را به این دستگاه نسبت می دهند . هر کسی این پمپ را به نامی مخصوص می شناسد . از این رو در این قسمت می خواهیم شما را با دیگر اسامی که به آن نسبت می دهند آشنا کنیم . تا اگر اسامی دیگری به گوشتان خورد گیج نشوید . چراکه پمپ هیدرولیک دنده ای اسامی زیادی دارد یکی از آن ها پمپ چرخ دنده ای است . اکثر این اسامی برگرفته شده از اجزای داخلی این وسیله است .سازنده اصلی این پمپ جوهانس کلپر خوانده می شود و پمپ دنده ای به پمپ کلپر نیز به ندرت شناخته می شود. اسامی خیلی زیادی برای این پمپ هست اما همگی آن ها یک چیز هستند . همه این اسامی در مورد همین موضوع است اما تمامی آن ها در بازار شناخته شده هستند .

پمپ غلیظ کش از دیگر عناوینی است که به این محصول داده می شود . حال می پرسید دلیل آن چیست ؟! تا اینجا باید متوجه شده باشید که این پمپها در مایعات غلیظ واکنش خوبی داشته اند . بدین منظور نیز ساخته شده اند و به این نام خوانده شده اند .

این از نام های کلی بود که به این محصول داده می شود . در کنار این موضوع  مدل های آن بسته به مشخصات ظاهری یا عملکردی در نام گذاری تاثیر می گیرند . پمپ دنده ای استیل نیز برگرفته از همین موضوع است . جنس بدنه در نام آن تاثیر گذاشته است .

پمپ دنده ای استیل

از نمونه محبوب این محصول است . دارای بدنه ای از جنس فلز استیل است . به خاطر سادگی آن از پمپ چرخ دنده ایرانی و نمونه خارجی هر دو در بازار فروش لوازم صنعتی موجود است . در این قسمت چند نمونه از این محصول را مشاهده می کنیم که برای خرید لازمه  تماس با ما حاصل نمایید .

مهم ترین اجزای انواع پمپ دنده ای

در الکتروپمپ طراحی شده بر طبق قوانین کوپلر که در قواعد فیزیک پمپ ها نیز به همین نام معرفی می شود ، دنده ها مهم ترین جزء ساختاری دستگاه شناخته می شود . بر همین اساس آن چیزی که در ساخت آن رعایت می شود چه در تولید پمپ دنده ای ایرانی و چه وارداتی به کار رفتن چرخ دنده ای باید دارای ویژگی های زیر باشد :

 1. به کار بردن 2 چرخ دنده .
 2. اندازه این چرخ دنده ها بایستی برابر باشند .
 3.  چرخ دنده به حد کافی برنده باشد .
 4. حرکت آن ها بر اساس سرعت زاویه ای کنترل و تنطیم شود .
کاتالوگ پمپ دنده ای
تقسیم بندی

در تقسیم بندی میتوانیم این پمپ را به دو دسته اصلی تقسیم بکنیم .

 1. پمپ های دنده ای داخلی
 2. پمپ های دنده ای خارجی 

برای هرکدام از این پمپ ها ،چه دنده داخلی و چه دنده خارجی زیر مجموعه هایی وجود دارد. در ادامه بیشتر با مدل های آن آشنا می شوید.

پمپ دنده ای داخلی

موارد کاربرد آن

استفاده از این مدل پمپ هیدرولیک دنده ای بیشتر در صنایع غذایی و روغن های خوراکی و همچنین صنعتی است.به خاطر اینکه برای سیالات رقیق استفاده بیشتری دارد. اما با این حال در امورات صنعتی دیگری هم که سیالات رقیق باشند به استفاده می رسد .

برای سوخت ها نیز به کار می رود ،از انواع بنزین گرفته تا نفت سفید و گازوئیل و حتی سوخت مازوت، الکل و حلال ها کاربرد دارد. قیمت پمپ دنده ای داخلی نسبت به نمونه خارجی بالاتر بوده و این پمپ ها در بازه لیتراژ 6 لیتر الی 400 لیتر تولید شده و فشار کاری 250 الی 330 بار متفاوت است. در بخش بعدی توضیحات بیشتری می دهیم.

با اینکه  پمپ پره ای داخلی برای سیالات رقیق استفاده بیشتری دارد با این حال در صنعت برای مواردی چون عسل،شکلات،کره ، رنگ دانه ها ،قیر و آسفالت نیز کاربرد دارد و برای مواد با ویسکوزیته بالا هم استفاده میشود. مواردی چون رزین و پلیمر با ویسکوزیته متغیر نیز استفاده میگردد.

در روش کارکرد پمپ دنده داخلی دندانه های چرخ دنده در قطر بیرون جا گرفته است است . درگیری دندانه ها نیز در همان قطر بیرونی انجام می گیرد. محل قرار گیری یاتاقان ها نیز در هر دو قسمت انتهای چرخ دنده برای محافظت از محور اصلی است و این ترکیب باعث می شود مقاومت محور اصلی پمپ پره ای در برابر خیز یا چرخش زاویه ای افزایش پیدا کند. نتیجه این است که سطح تماس بین چرخ دنده و دیواره پمپ دیگر از بین میرود و پمپ می تواند در فشارهای بالا هم نیز کار بکند. همچنین می توانند جریان های تا ۱۵۰۰ لیتر و فشار تا ۳۴٫۵ بار را تحمل کنند.اصل پمپ ها برای کوپله مستقیم با الکتروموتور روی شاسی طراحی شده است و برای سرعت پائین (زیر 700 دور در دقیقه) یا به وسیله الکتروموتور و جعبه دنده کاهنده که بین الکترو موتور و پمپ نصب می شود، اتصال بر قرار میکند.

محور محرک در پمپ پره ای  فقط به وسیله بازوی گشتاور می چرخد و مقدار گشتاور اولیه شعاعی و موتوری حرکت اولیه مشخص شده است.

این هیدرو پمپ داخلی در موارد دیگری مانند ایزوسیانات msds و پلی یول msds در فوم پلی یورتان و گلایول کاربرد دارد.

در نحوه کار کرد پمپ دنده داخلی باید گفت به چرخ دنده بزرگ آن روتور گفته می شود. دندانه این چرخ دنده در داخل پمپ و روی قطر اصلی قرار گرفته، و درگیری آن با یک چرخ دنده کوچکتری است که دندانه هایش روی قطر اصلی قرار می گیرند.جریان تحملی در این پمپ ها تا ۴۱۶۵ لیتر است. فشار تحملی در آنها تا ۱۵٫۵ است. در تمام چرخ دنده های موجود در پمپ، میزان گشتاور پمپ تقسیم و مقدار نسبی این گشتاور در هر لحظه محاسبه میشود.

انواع پمپ دنده ای

مواد به کار رفته در داخل پمپ دنده داخلی

همانطور که این پمپها از قسمت های مختلفی به وجود می آیند هر یک از اجزا باوجود کارایی خاص جمسی متفاوت دارد که یک کل واحد را می سازد. سطح و پوشش بیرونی نمونه داخلی از جنس انواع چدن خاکستری و چدن داکتیل همچنین استیل ،جنس سخت فولاد،برنز و پلیمر است.

در قسمت شافت از استیل و فولاد به کار رفته است.

آب بند این دستگاه از جنس مکانیکال سیال تک و دوبل ،مگنتی ،کارتریج و پکینگ ساخته می شوند.

روش کار این هیدروپمپ  داخلی را در ویدیو مقابل به شکل گرافیکی می بیند .

مزایا و معایب پمپ دنده ای داخلی

از دیگر ویژگی هایی که به ما کمک می کند که در خرید این ابزار صنعتی انتخاب بهتری داشته باشیم دانستن مزایا و در مقابل آن معایب آن است.

از ویژگی های مثبت پمپ دنده داخلی جریان بدون پالس دارد یعنی گردشی و روندی یک نواخت است .  برای پمپ پره ای امکان کار کردن به صورت خشک نیز امکان پذیر است و به نسبت مکش خوبی هم دارد. این در حالی است که بقیه مدل ها همچنین توانایی را ندارند. با شناخت اینکه پمپ دنده ای چیست تا الان باید متوجه شده باشید نگهداری آن به خاطر سادگی عملکردش آسان است .

این مدل توانایی آن را دارد که در دو جهت گردش داشته باشد !کار کردن با آن آسان است ، فقط کافی است کمی دقت کنید .

یکی از دلایلی که احتمال می رود این وسیله به نسبت سایر پمپ ها کاربرد بیشتری دارد این است که با غلظت و ویسکوزیته های مختلفی می تواند کار کند. این در حالی است که در پمپ های دیگر حساسیت زیادی برای تعیین غلظت وجود دارد و این پارامتر در یک رنج خاصی برای انواع آن در نظر گرفته شده است.

با این حال اگر سرعت دوران و فشار برای شما اهمیت دارد ، باید گفت که این پمپ پاسخ گوی شما نیست. برای فشار های بالا نمونه پمپ پیستونی طراحی شده است. در بازگویی بیشتر از اینکه پمپ دنده ای چیست و تکمیل صحبت ها قابلیت جالب دیگری که در مقبویت عام آن کمک کرده است ، این است که توانایی کارکردن و وصل شدن به بسیاری از اتصال های مختلف رادارد به طوری که خیلی راحت وبی رنج سایر آپشن ها و موارد دیگر که حین کار کردن لازم می شود ، توانایی متصل شدن به آن را دارد.

 پمپ دنده ای خارجی

این نمونه بیشترین فروش را در بازار دارد و از پر مصرف ترین های صنعت است. ساختار آن به این صورت است که دنده ها در کنار هم قرار گرفته شده که به این وسیله روغن و سیالات در آن جا به جا می شود. همینطور که مشاهده می کنید چرخ دنده ها روی پمپ هستند. کاربرد پمپ دنده ای خارجی برای وقتی است  نیاز به ظرفیت بالا در سیستم داریم.از ویژگی خوب آن صدای کمتر آن به نسبت نمونه خارجی است. این در حالی است که ظرفیت آن بالاتر است.  همچنین از قدرت بالاتری هم برخوردار هستند. این وسیله می تواند سیالات با ویسکوزیته های مختلفی را حمل نماید.

پمپ دنده ای خارجی

جنس ساختاری پمپ نمونه خارجی

مواد و جنس ساختاری آن بسیار مشابه نوع داخلی این پمپ می باشد.

جنس بدنه و پوشش خارجی همچنین چرخ دنده ها در این مدل از چدن خاکستری،چدن داکتیل،استیل،برنز و پلیمر می باشد.

جنس قسمت آب بند این پمپ از مکانیکال سیل تکی،لیپ سیل،مگنتی،پکینگ،مکانیکال سیل دوبل استفاده می شود.

موارد استفاده شده در شفت ،استیل،سرامیک و فولاد است.

معایب پمپ دنده خارجی

ناخالصی های موجود در سیالاتی که در این پمپ استفاده می شود و همچنین ذرات معلق باعث آسیب رساندن و اختلال در نوع عملکرد آن می شود. روغن مورد استفاده در این وسیله باید در طولانی مدت مورد برسی قرار بگیرد . از دیگر معایب نمونه خارجی در مدل بوشی است که مشکل آن این است که  اکثر یاتاقان در ارتباط مواد سیال باعث اشکال در سیستم این پمپ میشود. مایعات پمپ شده نیز باید دارای خاصیت خود روغنکاری و بدون مواد اصطکاکی جامد یا خورنده و ناخالص باشد. قیمت پمپ دنده ای به طور معمول و با توجه به ساختار آن بسیار مناسب است ، منتها نگهداری و استفاده ی درست با توجه به شناخت مشخصات و نگهداری های لازم طول عمر این قطعه را افزایش می دهد .

در ویدیو مقابل  توضیحات داده شده بالا را در قالب تصویر گرافیکی به وضوح می بینید که در رابطه با طرز کار پمپ دنده ای خارجی است.

دراین قسمت به جمع بندی کلی مشخصات فنی این پمپها می پردازیم . تا مقایسه ای کلی نیز داشته باشیم . جدول زیر طبق کاتالوگ پمپ دنده ای بدین منظور قرار گرفته است.

انواع پمپ دنده سرعت کارکرد میزان فشار قیمت نگهداری ویسکوزیته آلودگی صوتی
پمپ دنده داخلی  سرعت متوسط و کم فشار متوسط و کم  قیمت متوسط آسان بالا متوسط
پمپ دنده خارجی سرعت بالا فشار بالا قیمت ارزان آسان متوسط کم

پمپ دنده ای کوچک

در این قسمت به ابعاد و حجمی که این ابزار در محیط اشغال می کند می پردازیم . این وسیله به عنوان پمپی پر کاربرد در صنعت هیدرولیک شناخته می شود . ساختار ساده آن در طراحی این امکان را داده است که در یک کل واحد به حجمی فشرده و بهینه شده دست پیدا کنیم . پمپ دنده ای کوچک به خاطر کاربرد زیاد در صنعت و رقابت برند های مختلف در بالا بردن کیفیت آن دستخوش این تغییرات شده است و آن چیزی که ما می بینیم یک وسیله با آلودگی صوتی پایین ، ابعادی کوچک و بازدهی بالا است . ابعاد در نظر گرفته شده پمپ دنده ای کوچک تا سایز بزرگ و بسته به نیاز سیستم در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد . استفاده روز افزون باعث شده امکانات زیادی را در دسترس داشته باشیم و در این میان رقابت برند ها کیفیت کار را بالا برده است.

پمپ دنده ای کوچک

دسترسی خرید پمپ دنده ای

فروش و دسترسی پمپ دنده ای به دلیل کاربرد بالای آن بسیار آسان و رایج می باشد.

شرکت هیدرو پارت با سال ها تجربه و انجام پروژه های موفق زیادی در زمینه فروش پمپ دنده ای در خدمت شماست.

با توجه به طراحی قابل و نکات خوبی که این ابزار صنعتی  دارد از جمله صدای کم و بازدهی بالا بسیار مقرون به صرفه است.

قطعات به کار رفته در این پمپ به راحتی قابل تعمیر و در دسترس می باشند.در انواع مختلف صنایع و کارخانجات متنوع و انواع سیالات قابل استفاده است.سیالاتی چون :

پمپاژ مخلوط و ترکیبات شیمیایی و افزودنی های شیمیایی
پمپاژ انواع روغن های هیدرولیک و اسید و بازها

قیمت پمپ دنده ای

بنابر کاربرد و موارد استفاده، همچنین مارک ها و برند متنوع موجود در بازار فروش ، هزینه ها بسیار متنوع بوده و همچنین طیف های مختلفی را به خود اختصاص داده است.

برای کسب اطلاعات دقیق و به روز از قیمت پمپ دنده ای همین حالا با شماره های درج شده با کارشناسان هیدرو پارت تماس حاصل کنید.

ما با توجه به خواسته و نیاز شما راهنمایی بهتری در اختیارتان گذاشته و با توجه به نوسانات قیمت ها در بازار هزینه مناسب و مقرون به صرف را ارائه خواهیم کرد.

هر کدام از این پمپ ها کاربردهای مخصوص دارند.چیزی که آن ها را از هم متمایز میسازد برندهای مختلف داخلی و خارجی برای فروش پمپ دنده ای و اجزای مختلف سازنده این پمپ ها است.

جنس مواد به کار رفته در ساختار  معمول این پمپ ها چنین است :

 

 1. جنس شافت: استیل، فولاد، آلومینویم یا سرامیک است.
 2. بوشن نیز تشکیل شده از کربن، برنز، استیل
 3. آب بندی: پکینگ، آب بندی مکانیکی یا مگنتی
 4. بدنه پمپ از جنس: آهن، چدن، فولاد، فولاد ضد زنگ، کائوچو و …
 5. در نهایت هم چرخ دنده ها که معمولا از جنس فولاد و فولاد ضد زنگ و کامپوزیت هستند.

شرکت هیدرو پارت برای ارائه بهترین خدمات با توجه به نیاز شما آماده همکاری است.

این پمپ ها در صورت سرویس به موقع و ماهیانه نیاز به تعمیرهای سنگین ندارند و استهلاک کمی دارند.

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت پمپ دنده ای با شماره های درج شده پایین صفحه در ارتباط باشید.

پمپ دنده ای لوبیایی

پمپ دنده ای لوبیایی

پمپ پره ای به شکل لوبیا یکی دیگر از انواع پمپ های دنده ای است که در دسته جا به جایی مثبت قرار می گیرد. برای انتقال سیالات پلاستیکی و شبیه پلاستیک استفاده می شود. وجه تمایز پمپهای لوبیایی در مقابل دیگر پمپ های هیدرولیکی تفاوت در سیال آن است. چرا که این پمپ می تواند برای مایعات و جامدات هردو استفاده شود ! پمپ های لوبیایی به دلیل استفاده از قطعاتی شبیه لوبیا به این اسم خوانده می شوند.

پمپهای لوبیایی در دو مدل طراحی می شوند یعنی 2 لپه ای و 3 لپه ای.

قیمت پمپ دنده ای

پمپ دنده ای دو جداره ژاکت دار

پمپ دو جداره ژاکت دار از نوع پمپ پره ای است که برای پمپاژ سیالات در کارخانه های صنایع غذایی مانند کرم و شکلات و خمیرها و مارمالاد و … استفاده می شوند. از پمپ دو جداره ژاکت دار در صنایع با دمای بالا استفاده می شود و مناسب برای پمپاز سیالاتی که باید در ابتدا گرم شوند و بعد پمپاژ شوند و یا بلعکس ، جهت خنک کردن سیال داغ پمپاژ شوند.

جنس مواد به کار رفته در پمپ دو جداره ژاکت دار به اختصار:

چدن خاکستری
چدن داکتیل
استیل
فولاد سمانته
برنز است.

آبندی پمپ دوجداره ژاکت دار به روش های مکانیکال سیل ،مکانیکال سیل دوبل ،کارتریج مکانیکال سیل ،کاسه نمد و نخ گرافیتی صورت میگیرد. یاتاقان بندی پمپ دوجداره ژاکت دار نیز به صورت تفلونی ،برنزی و کربن گرافیت است. انتقال قدرت در این مدل پمپ دوجداره به صورت کوپله مستقیم، کوپله با فولی و تسمه ،كوپله با گیربكس و کوپله با هیدروموتور انجام می گیرد.

مشخصات فنی پمپ هیدرولیک که آن را مبدل به کارآمدترین قطعه صنعتی نموده است !

به راستی چطور این ابزار به پرکاربرد ترین کارمایه در صنعت تبدیل شد ؟؟ شاید برای شما هم سوال شده باشد ! در برسی هایی که اخیرا انجام شده این مدل از پمپ رابه پرکاربرد ترین نمونه معرفی کرده است . در این قسمت این عوامل را برسی خواهیم کرد . بعد از اینکه ما از این وسیله در کارخانه جات بهره بردیم و به خوبی جا افتاد ، به خاطر سادگی ساختار آن و بازخورد خوبی که داشت در دنیا به شمار بالایی منتاژ شد ، این چنین از قیمت پمپ دنده ای نیز کاسته شد . در ایران نیز همین امر سبب شد که در مورد این کالا به  تولید ملی برسیم ، بعد از آن رقابت بر سر کارایی بیشتر شد و تنوع این کالا را افزایش داد . مدل های گوناگون این ادوات وارد خط تولید شدند ! اکنون بر طبق سیستم مورد نظر شما انواع مدل های این پمپ موجود هسند و شما برای اطمینان از یک گزینش صحیح میبایست کاتالوگ پمپ دنده ای را برسی نمایید .

برای فرآوری آن میتوانیم از مواد اولیه گوناگونی بهره ببریم ، برند های شناخته شده اکثرا برای رقابت با شرکت های مختلف از بهترین آن استفاده می کنند ، همچنین سعی دارند که بهترین جنس را تحویل مشتریان خود دهند ! قیمت پمپ هیدرولیک دنده ای بر اساس کارایی که میدهد نیز باید برای مصرف کننده معقول باشد . با این تعاریف از مزیت های دیگری که گفتن آن خالی از لطف نیس درست کردن راحت و در دسترس آن است !

پمپ هیدرولیک چیست
کاتالوگ پمپ دنده ای

فروش پمپ دنده ای

این پمپ با سیستم هیدرولیک  دارای انواع مختلفی است. بنابرای اطلاع از مشخصات کامل سیستم شما و کاربرد آن در انتخاب آن بسیار مهم است. بنابراین لازم است قبل از خرید از انتخاب خود اطمینان حاصل کنید . چون همانطور که با طرز کار پمپ دنده ای آشنا شده اید الان می دانید که این پمپها هر کدام برای مصارف خاصی طراحی شده است. هر کدام از آن ها مختص یک کاری هستند  ودر دنیای صنعت کوچکترین تغییری باعث ایجاد یک مدل جدید از آن می شود . شما می توانید برای راهنمایی و مشاوره جهت خرید پمپ دنده ای با شماره های پایین صفحه تماس بگیرید . همچنین می توانید سوال های خود را در این زمینه برایمان بنویسید. بخش نظرات مختص به شما است و در اولین فرصت ممکن برسی خواهد شد .

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

جک هیدرولیک

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک

در این مطلب خواهیم گفت جک هیدرولیک چیست .برای آشنایی بیشتر از طرز کار سیستم هیدرولیک توضیح می دهیم ، که چگونه کار می کند و اهمیت آن در  صنعت چیست . سپس در ادامه توضیحات بیشتری از مشخصات فنی، لوازم و قطعات جانبی و انواع مختلف آن به همراه جدید ترین مدل های موجود در بازار را در اختیارتان قرار می دهیم. بعد از قیمت جک هیدرولیک و وضعیت آن در بازار فروش ابزار صنعتی در ایران خواهیم گفت . در ادامه به انواع جک هیدرولیک  مانند جک پرس و مشخصات و مطالب مورد نیاز جهت انتخاب محصول  را داریم. شاید شما به دنبال نگهداری صحیح و آشنایی با کارکرد آن باشید ، در این زمینه ویدیویی را آماده کرده ایم. لوازم جک هیدرولیک نیز جهت تعمیر و نگهداری این ابزار موجود می باشد. سیلندر هیدرولیک نیز لقب دیگر این فراورده است . با هیدروپارت همراه باشید تا در ادامه اطلاعات کافی را در این زمینه دریافت کنید. دیاگرام تهیه شده فهرست کلی از مطالب ارائه شده در این مقاله برای دید کلی  است .

همچنین شما می تونید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آسانسور های هیدرولیکی مقاله کارسلینگ را مطالعه نمایید.

جک هیدرولیک

اگر به منظور دیدن محصولات این دسته وارد شده اید ، از شما دعوت می شود در ابتدای کار با کلیک بر دکمه سبز رنگ این قسمت ، از این محصولات دیدن فرمایید.

جک هیدرولیک چیست ؟

این وسیله با نام سیلندر هیدرولیک نیز در میان مردم جا افتاده و به این نام نیز شناخته می شود . اما روش کار آن چگونه است ؟

این وسیله بر اثر نیروی وارد شده بر سیال روغنی درون محفظه ( استوانه ای کوچک) عمل میکند .طرز کار جک هیدرولیک بدین گونه که روغن با فشار وارد شده به داخل استوانه ای بزرگتر انتقال پیدا می کند ، درون استوانه بزرگتر پیستونی وجود دارد که سیال وارد شده به آن فشار وارد می کند و بدین وسیله بار وارده بر آن را بلند می کند. این قطعه صنعتی مکانیزم ساده و در عین حال پر کاربردی دارد.

و دستگاهی استوانه شکل می باشد که  طرز کار جک هیدرولیک دارای مکانیزمی است .به شکلی که که داخل این استوانه روغنی وجود دارد (روغن درون استوانه را لیز می کند تا سیلندر به راحتی حرکت کند)  و زمانی که نیرویی سیلندر با فشار زیاد بر این روغن وارد می‌گردد. تراکم ناپذیز به یک استوانه دیگر که بزرگ تر از استوانه قبلی است منتقل گردد در واقع نیرویی که وارد می‌شود سبب این اتفاق می شود.

در مرحله بعد همان روغن درون استوانه، با فشار که به به پیستون استوانه(سیلندر) وارد می کند،که موجب حرکت دادن جسم مثلا ماشین بر روی خیابان می‌شود. این نوع مکانیزم را می توانید در عملکرد کارایی ماشین آلاتی نظیر جرثقیل یا فنر بندی ماشین و… باشد،این نوع مکانیزم شاید ساده بنظر برسد اما با همین سادگی کارهای بسیار سخت و زیادی را که برای انسان طاقت فرساست، را با بالاترین بازدهی انجام می دهد.

انواع مختلفی از این ابزار در صنعت وجوددارد که هر کدام از آن ها کارایی منحصر به فردی دارند . همه آن ها تابع همین عملکردی هستند که خدمتتان عرض داشتیم . برای مثال جک پرس یک نمونه از همین وسیله است . جک دو طرفه و بسیاری از موارد دیگری وجود دارند که با بازدهی بالا در صنعت از آن استفاده می کنیم .

مقاله انواع جک هیدرولیک

سفارش محصول

 

برای اطلاع از قیمت روز بازار این محصولات ، می توانید با شماره های این قسمت تماس حاصل نمایید! کارشناس بخش فروش ، پاسخ گوی هر گونه سوالات شما ،از انتخاب نوع محصول گرفته تا مشخصات فنی فروش جک هیدرولیک و … است.

شماره تماس :

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

سیستم جک هیدرولیک

در یک توضیح کوتاه ،خلاصه و مفید درمورد سیستم هیدرولیک قبل از اینکه وارد جزئیات شویم، باید بدانید که سیستم هیدرولیک معمولا با نیروی یک سیال مانند مایعات (روغن) کار می کند. و چون مایعات تراکم ناپذیر هستن باعث شده عاملی شایسته برای تغییر و جابه جایی نیرو به حساب آیند. از این رو در طراحی بسیاری از ابزارآلات ، ماشین ها و انواع جک هیدرولیک و… این روش بسیار کارامد است.هیدرولیک واژه ایست یونانی بر گرفته شده از هیدرو به معنای حرکت مایعات .در گذشته نیز موارد استفاده زیادی داشته اما انچه در عصر حاضر با ان رو به رو هستیم چیزی فراتر و هوشمندانه با مقتضیات عصر امروز و همچنین نیاز های این دوره است. به خصوص امروزه این واژه تنها برای آب به کار برده نمی شود .حال که متوجه شدید جک هیدرولیک چیست در این سیستم امروزی استفاده بسیاری از سیالی به نام روغن کاربرد فراوانی پیدا کرده است. امروزه از اب به دلیل ایجاد زنگ و اکسید شدن قطعات استفاده نمی شود بدین ترتیب روغن جایگزین آب شد.

کاربرد جک هیدرولیک در چه مواردی است ؟

سیلندر هیدرولیک کاربرد زیادی دارد، از آن برای حفاری های زیر زمینی، ساختمان سازی ، جرثقیل و کمپرسور ها ،پالایشگاه ، خودرو و وسایل نقلیه ،جا به جایی ماشین های کشاورزی و استفاده از قدرت آن برای کشش و کنترل تراکتور و در بهترین حالت فرمان تراکتور های چه سنگین و چه سبک بسیار کار کنترل ماشین را راحت کرده،از این نیرو در جعبه دنده تراکتور هم به کار گرفته میشود.این تنها بخشی از موارد و کاربرد استفاده از سیلندر هیدرولیک است ،همچنین در بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارد.

سیلندر هیدرولیک

برای بازدید از انواع دیگر محصولات جک هیدرولیکی که در فروشگاه اینترنتی آنلاین هیدروپارت موجود می باشد ، دکمه زیر را کیک کنید .

سیلندر هیدرولیک تلسکوپی

از دسته بندی انواع جک هیدرولیک است .استفاده از آن ها برای زمانی است که فضای کمی داریم ، از قابلیت های جک هیدرولیک تلسکوپی می توان به تحمل بار و فشار زیاد اشاره کرد ! آن ها قادر به تحمل کورس بسیار زیادی هستند . اگر بخواهیم از موارد کاربرد بگوییم باید به نوعی آسانسور و برخی ماشین آلات سنگین راه سازی که معروف ترینشان جرثقیلها و لیفتراکها هستند اشاره نمود . ما در صنعت به آن ها ، مدل چندمرحله ای نیز می گوییم و اگر این سیلندر هیدرولیک تلسکوپی رفتار متعادلی داشته باشد در دسته بندی دیگری قرار می گیرد که به مدل سنکرون در اینمیان شناخته می شود .

طراحی فرم این مدل در فروش جک هیدرولیک ، معمولا در تعداد متعددی لوله با استحکام بالا و قطر های متفاوتی است که قابلیت قرار گیری و جمع شدن را چون یک تلسکوپ دارند ! تعدادشان قابل شمارش است و عموما بین 4 تا 5 تا استوانه لوله ای شکل در بازار موحود هستند .

سیلندر هیدرولیک تلسکوپی
جک هیدرولیک تلسکوپی
سیلندر هیدرولیک
جک یک طرفه

از چندین ابزار می شود برای برگشت شافت استفاده کرد مثل 1-ابزار هایی مثل یک الکتروموتور یا انواع جک هیدرولیک دیگر و… 2-به وسیلۀ وزنی که روی سیلندر هیدرولیک قرار دارد که سبب بازگشت می شود (بیشتر اوغات ازاین مورد در بالابرها استفاده می کنند)3- در بعضی از سیستم‌ها از فنر با فلز مقاوم برای برگشت شافت نیز استفاده می‌کنند متاسفانه در هیچ کنترلی بر سرعت برگشت وجود ندارد و این می‌تواند سبب ایجاد اختلال در بعضی دستگاه‌ها گردد4- بعضی از جک‌های یک طرفه که به صورت عمودی و رو به بالا کار می‌کنند تنها بخشی که سبب برگشت شافت می شود، وزن خودش است که تنها در صورتی توصیفه می‌شود که زمان برگشت عامل مهمی در سیستم کاری نباشد
جک‌های یک طرفه خود به دو بخش اصلی و شناور تقسیم می شوند

جک یک طرفه

تعیین انواع جک هیدرولیک و آشنایی با آن بسیار اهمیت در انتخاب گزینه های موجود دارد.

در جک یک طرفه پیستون دارای دسته ای ظریف تر خود پیستون می باشد با دو مجرا برای ورورد و خروج .یکی از مجرا ها در قسمت سر پیستون و دیگری در پایین سیلندر
روغن از مجرای سر پیستون وارد میشود و خارج میگردد. مجرای پایین سیلندر برای تهویه هوا استفاده می شود که با محفظه هوا در ارتباط قرار دارد.آشنایی با این موارد جهت محاسبات جک هیدرولیک کمک خواهد کرد.
کاربرد جک یک طرفه برای بلند کردن بار می باشد .مانند سیلندر هیدرولیک تراکتور های مورد استفاده.

در انواع جک هیدرولیک یک طرفه،تنها شامل یک پورت روغن است که ورود و خروج روغن از طریق آن صورت می‌گیرد.  در استوانه،وقتی که روغن با فشار از طریق پورت به داخل محفظۀ سیلندر تغذیه می‌شود، شافت حرکت کرده و نیرو را اعمال می‌کند. شافت به صورت عمل می کند:1- رو به جلو Pushing 2- رو به عقب یا کششیPulling
زمانی که جک کورس کاری را طی می‌کند، باید برای انجام سیکل بعدی کار، به حالت اولیه بازگردد که تنها با خروج روغن از همان پورت ورودی، شافت به حالت قبلی بر می گردد .

این وسیله می تواند به اندازه یک سیلندر هیدرولیک کوچک جای بگیرد و مقاومت بالایی نیز برخوردار است عملکردی که بر اساس سیستم تنطیم شده آن انجام می گیرد باعث شده کاری بسیار مقاوم را انجام دهد !

جک هیدرولیک دو طرفه

مایعات که تراکم پذیر نیستند سبب انتخاب آن ها برای جابه جایی نیرو در عصر امروز شده است. سیالات با نیروی هیدرولیکی به وجود آمده در جک بسیار ساده و آسان نیرو و زن بسیار بالایی را انتقال و حمل می کنند.

از جک و نیروی حاصله ی هیدرولیک برای انتقال و حمل وزن و نیروی بسیار زیاد در صنعت با دقت بالا و هزینه مناسب استفاده می شود .

جک هیدرولیک دو طرفه یا سیلندر هیدرولیک دو طرفه !

از تفاوت این مدل از دستگاه می توان به ظریف بودن دسته ی پیستون اشاره کرد . در برخی ازمدل های آن به این صورت است که پیستون در جک دو طرفه ما سرتاسری کامل است . در این مورد نیز دو مجرا وجود دارد که علت آن برای استفاده از خارج شدن و وارد شدن روغن است . هنگامیکه از یک جک هیدرولیک دو طرفه استفاده می کنیم در حرکت رو بالای بار سیال از ورودی بخشی که پیستون قرار گرفته شده  داخل می شود و این روغن پشت پیستون به بیرون رانده می شود . برای اطلاع از قیمت جک هیدرولیک  دو طرفه میتوانید با ما تماس بگیرید . شماره های تماس در پایان صفحه قابل نمایش است.

حال برای پایین کشیدن بار و برگرداندن جک به حالت اولیه ،د سیال نام برده شده از آن سوی پیستون یعنی پشت آن داخل میشود و سیالی که در ابتدای پیستون قرار گرفته حال به مخزن می ریزد.

این چنین جک دو طرفه هیدرولیک از دو طرف نیرو وارد می کند. به این صورت که بار را بالا برده سپس برای پایین آوردن هم کمک کند . برای خرید جک هیدرولیک باشمارههای پایین صفحه تماس بگیرید. از نمونه کاربری های جک دو طرفه یا همان سیلندر هیدرولیک دو طرفه جک فرمان هیدرولیکی نام برده می شود که امروزه حرکت دادن فرمان ماشین را برایمان بسیار آسان کرده و دلیل انتخاب جک دو طرفه در فرمان ماشین توان جا به جایی چرخ ها به دو سمت می باشد. آشنایی به این نکات در محاسبات آن مفید خواهد بود.

 جک یک راهه

از انواع جک هیدرولیک جک یک راهه است که  خلاف جک یک طرفه و دو طرفه قطر پیستون و دسته ی پیستون به یک اندازه می باشد. سیلندر هیدرولیک یک راهه دارای یک مجرا برای عبور و مرور سیال موجود می باشد. در این مدل از جک یک راهه با عبور سیال به طرف سر پیستون جک  یک راهه باز میگرردد و باری را با خود به سمت بالا برده یا جا به جا می کند. جک یک راهه برای پایین آوردن وسیله کاربردی نداره و همچنین برای بسته شدن نیازمند قرار گرفتن یا وارد شدن نیروی وزن هستند.

طرز کار جک هیدرولیک

همینطور که گفتیم سیلندر هیدرولیک مکانیزم ساده ای دارد. سیال مورد استفاده برای انتقال نیرو در سیلندر هیدرولیکی روغن می باشد. و مزیت استفاده از روغن که تراکم ناپذیر است باعث شده که سرعت عملکرد این دستگاه قابل کنترل کردن باشد ، همچنین  باعث شده که انواع جک هیدرولیک از قدرت بسیار زیادی برخوردار شود.در این وسیله سطح مقطعی که نیروی وزن جسم قابل حمل بر آن وارد می شود ، اندازهای بزرگ دارد و سطح مقطع بخشی از سیلندر  که در به کار انداختن وسیله و تلمبه زدن به کار گرفتن میشود کوچکتر می باشد.از مشخصات جک هیدرولیک طرز کار ساده است.  همین طور که قوانین فیزیک بیان میکنند سطح مقطع بزرگ نیاز مند نیرویی بیشتر از سطح مقطع کوچکتر است. چنین میشود که با همچنین قانون ساده ای با وارد آوردن نیروی کم به سطح مقطع کوچک قدرتی بسیار بالاتر در بخش مورد نیاز با سطح مقطع بزرگتر برای کارمان در اختیار میگیریم.چنین کارکرد ساده ای همواره موارد استفاده فراوانی برای ما داشته. امروزه فروش جک هیدرولیک در بازار ابزار صنعتی بسیار رواج دارد. در توضیحی واضح تر بخشی از جک هیدرولیک، که جرم جسمی که روی آن هست سطح مقطع زیادی وجود دارد که سبب نیاز به نیروی بیشتری می شود.سطح مقطع پایینی هم بخشی از جک هیدرولیک است که روغن را حرکت می دهد و با حرکت روغن.سبب کاهش فشار در حرکت سیلندر شده و سرعت آن را از افزایش می دهد

دسته جک به عنوان اهرمی از نوع ثانویه می باشد که خودش یک بخش خاص مکانیکی می باشد. دسته جک، خاصیت افزایش نیروی محرک را بر عهده دارد.یعنی وقتی نیرویی مفید از این دسته وارد جک هیدرولیک می شود. جک هم این نیرو را چند برابر می کند که خود این عمل سبب برابری خاصیت مکانیکی تمام دستگاه با خاصیت مکانیکی این دو بخش می گردد .

طرز کار جک هیدرولیک

در خصوص توضحات بالا ویدیویی را در مورد اینکه “یک جک هیدرولیک چگونه کار می کند” ، تهیه نمودیم . این طرز کار به صورت انیمیشنی کوتاه ترتیب داده شده است .

لوازم جک هیدرولیک چیست ؟

از مشخصات جک هیدرولیک قطعات تشکیل دهنده یا لوازم جک هیدرولیک است که آشنایی با آن در  تعمیر این وسیله و استفاده صحیح از آن مفید است.

لوازم جک هیدرولیک شامل : شافت ، سیلندر  یا پوسته ،گلویی ، پیستون ، بوشن ، درپوش است. تمام احزا دارای کارایی بالا و استفاده زیادی هستند و شما می توانید ویژگی وکارایی آن را در مطالب زیرین مطالعه فرمایید . تمام قطعات در فروشگاهموجود هستند و شما می توانید با استفاده از شماره های داده شده در این مطلب با ما در تماس باشید و لوازم جک هیدرولیک را به راحتی تهیه نمایید . همچنین تمام پرسش های خود را در این زمینه از ما جویا شوید .

دسته جک

در مکانیزم این سیستم و در بین لوازم جک هیدرولیک ،دسته جک به عنوان یک اهرم نوع دو شناخته می شود ، پس با مزیت مکانیکی خود باعث افزایش نیروی محرک می گردد. (بر اساس قانون فیزیکی که وجود دارد هرچه ارتفاع بیشتر شود نیروی وارده از سطح بیشتر می گردد ) با افزایش نیروی دسته نیز قدرت این وسیله هیدرولیک بیشتر می شود . میتان به صورت فیزیکی بیان کرد که اهمیت زیادی برای این وسیله وجود دارد . برای درک بیشتر این مطلب در محاسبات جک هیدرولیک به توضیحات بیشتری از توان و نیروی حاصله خواهیم گفت.

شافت سیلندر

شافت سیلندر هیدرولیک از اجزای مهم سیلندر هیدرولیک نام برده میشود. این قسمت از بخش دارای تحرک سیستم سیلندر هیدرولیک می باشد که داخل سیلندر وجود دارد و درون آن حرکت می کند. همچنین بار بر روی شافت قرار گرفته است. جنس شافت  هیدرولیک CK 45 می باشد. و آبکاری آن با روکش کروم سخت است. این ویژگی در لوازم جک هیدرولیک سبب عدم اکسید شدن دستگاه میباشد. این مورد اهمیت زیادی دارد چرا که سلامتی دستگاه ضامن ایمنی آن است هر چقدر قطعات با کیفیت تر استفاده شود ارزش بیشتری دارد . این موارد در قیمت جک هیدرولیک موثر است.

گلویی جک هیدرولیک

از اجزای دیگر سیلندر هیدرولیکاین قطعه می باشد. که بر روی سیلندر بسته میشود. و شافتی که در قسمت قبل از آن صحبت کردیم درون آن به حرکت در می آید. وظیفه گلویی آب بندی قطعه می باشد.همچنین تکیه گاهی برای شافت می باشد .درون گلویی جک هیدرولیک گاید رینگ هایی وجود دارد که باعث عدم سایش شافت دروناین قطعه میگردد. همچنین رینگی دیگر در قسمت سر گلویی جک هیدرولیک قرار گرفته است که از ورود گرد و خاک جلوگیری خواهد کرد.

گلویی جک هیدرولیک

در پوش یا سر جکی

در پوش جک هیدرولیک در انتهای سیلندر جای گرفته است. اتصال آن به دو صورت انجام میشود .اتصال جوشی یا اتصال رزوه ای. قرار دادن این درب اهمیت زیادی دارد . به خاطر اینکه از غبار و آلاینده های دیگر به درون مجموعه خود داری شود لازم است که روی آن را پوشش دهیم تا ایمنی بهتری به وجود آید .

بوشن جک هیدرولیک

بوشن این ابزار برای وارد شدن روغن و همچنین خارج شدن از آن به کار می آید. دسته بندی آن ها بر اساس اندازه و inch می باشد که متناسب با دبی پمپ و سرعت جک انتخاب می شود. به خوبی می دانید که روغن نقشی مهم در سیستمهای هیدرولیکی بازی می کند.

بوشن جک هیدرولیک

پیستون جک هیدرولیک

همینطور که گفتیم پیستون بر روی شافت بسته میشود . درون سیلندر حرکت دارد ، حرکت آن به وسیله روغن انجام می شود. آب بندی پیستون به وسیله پوپک و گاید رینگ صورت گرفته است.

پیستون جک هیدرولیک

ته جک

یکی از قطعات دیگر محصول مورد نظر است که اهمیت آن در کنترل نشت مواد داخلی است . بدین جهت برای آببندی کردن کار از آن به طور معمول استفاده می شود.در آخرین بخش دستگاه قرار می گیرد.

  ⚠️ اطلاع از قیمت سیلندر هیدرولیک

فروشگاه اینترنتی هیدروپارت صنعت ارائه دهنده تمامی محصولات هیدرولیکی می باشد . همانطور که مستحضر هستید با تغییر قیمت ارز ومتغییر بودن آن ما قادر به درج قیمت ها نیستیم ، به همین سبب راه های ارتباطی را در اختیارتان قرار نهادیم تا زین پس برای کسب اطلاع از قیمت جک هیدرولیک با ما در تماس باشید.

همچنین سولات خود را در زمینه انواع سیلندر هیدرولیک از ما جویا شوید ، کارشناس بخش ارتباطات جوابگو سوالات شما خواهد بود . محصولات با کیفیت وارداتی هیدرولیک از محبوب ترین برند های شناخته شده موجود در فروشگاه هیدروپارت . همچنین شما میتوانید به صورتحضوری به فروشگاه سر بزنید .

آدرس حضوری در انتهای مطالب برای شما قید شده است.

سیلندر هیدرولیک در کجا استفاده می شود ؟

از مواردی که کمتر به چشم میخورد و کاربری دارد صنعت فولاد است . شاید بپرسید دلیل استفاده آن چیست ؟ مهم ترین دلیل تحمل فشار و نیروی بالا است . این در حالی است که دقت آن نیز بالا در نظر گرفته شده .درصد خطا پایین است . برای حمل و حرکت دادن حجم بالایی از تجهیزات و موار لازم این حرفه بهترین گزینه است .

سیلندر هیدرولیک کوچک و بزرگ در ابعاد مختلف با توجه با آستانه تحمل به استفاده می رسند . از نوع قوی و سطح تحمل بالا برای صنعت و معدن هم استفاده می شود . برای کارهایی مثل سنگ شکن ، حفاری کردی و خیلی موارد دیگر .دوام سیلندر هیدرولیکی بیشتر از آن چیزی است که فکرش را کنید !می پرسید چرا ؟ این سیلندر ها در برابر خورندگی اثر شیمیایی هم مقاوم هستند !! و در مواردی چون صنعت شیمیایی به استفاده میرسن و محبوبیت زیادی دارند .

و اما کاربردی که اکثرا افراد از آن انتظار داریم دستگاه های صنعت هست . و ماشین سازی که به طور معمول با آن آشنایی دارید .

انواع جک هیدرولیک

از نمونه های سیلندر هیدرولیک میتوان به نمونه آسانسور ،  جک بالابری ، جک پرس ،جک کمپرسی و  جرثقیل و … اشاره کرد. به دلیل تنوع بالای این جک ها و برند های مختلف موجود در بازار قیمت جک هیدرولیک بسیار متنوع است .در این بخش به توضیح مختصری از انواع جک هیدرولیک می پردازیم. قانونی که در این وسیله به کار گرفته شده است ، همگی یک چیز است. قطعات جک هیدرولیک پرس و سایر نمونه های دیگر ، در هر مورد با کارایی متنوعی طراحی شده اند . به این شکل در عین تفاوت ظاهری ، سیستم عملگرای یک سانی دارند !

جک پرس
سیلندر هیدرولیک
جک هیدرولیک آسانسور

جک آسانسوری

سیلندر هیدرولیک از موارد به کار رفته در آسانسور های هیدرولیک و بارابر ها می باشد. وظیفه آن در آسانسور های هیدرولیک بالابردن و جا به جایی سیلندر می باشد .که بسیار کاربردی است.

جک هیدرولیک در آسانسور دو مدل دارد .جک هیدرولیک اتصال از بغل و جک هیدرولیک اتصال از زیر .

مزایای سیلندر آسانسور

از مزایای استفاده از جک آسانسوری به ترتیب زیر است :

1. حرکت نرم ،روان و سریع در بالا و پایین رفتن کابین.

2. باز شدن سریع استیج ها .

3. اگر در آسانسور از انواع جک هیدرولیک آسانسور به این تیپ استفاده کنیم ، کابین دوپر شک و ضربه هزگز نمی شود !

4 . از مزایای دیگر ایمنی بهتر این مدل آسانسور ها می باشد که  که در آن ها سقوط اتفاق نمی افتد.

5 . عدم نیاز به موتورخانه ،در نتیجه صدای بسیار کم و عدم احساس حرکت آسانسور توسط اعضای ساختمان .

6 .چون هنگام بازگشت نیازی به انرژی الکتریکی نیست ، پس به اندازه 50 درصد از مصرف برق می کاهیم.

جک اتصال از بغل

این مدل از جک ها از نوع سیلندر هیدرولیکی یک طرفه است. این مدل به دلیل جلوگیری از نشتی توسط گلویی آب بندی میشوند ، با این حال در صورت ایجاد نشتی به راحتی اورینگ آب بندی تعویض می گردد.

همانظور که گفتیم جک استفاده شده یک طرفه میباشد بنابر این در حالت پایین آمدن آسانسور نیروی برق آن غیر فعال میگردد و کابین آسانسور به وسیله نیروی وزن وارده بر سیلندر هیدرولیک به سمت پایین می آید.

این نوع جک ها معمولا در آسانسور های خانگی ،بالابر خانگی و بالابر فروشگاهی بالابر مغازه ها و کارگاه ها استفاده می شود.

جک هیدرولیک اتصال از زیر

این مدل از سیلندر هیدرولیک نیز مانند نمونه اتصال از بغل با آب بندی ساخته می شوند .از این مدل از جک ها برای جا به جایی با ارتفاع کم استفاده می کنند. موارد استفاده ی آن ها برای بالابر هیدرولیک ماشین بر و … است. سطح مقطع پیستون در انواع جک هیدرولیک متفاوت است و برای نصب آن لازم است که به اندازه طول ان  خاکبرداری کرد تا جک در زیر زمین قرار بگیرد.

 

همچنین این ابزار صنعتی قادر به حمل قطعات بزرگی که در ساخت بزرگراه ها و کارخانه جات و همچنین خانه های ساحلی به کار رفته است می باشد.

جک هیدرولیک جرثقیل

جک هیدرولیک جرثقیل

جک های هیدرولیک امروزه خدمات بسیار زیادی به ما می کنند. سیلندر موجود در جزثقیل در بدترین شرایط آب و هوایی ، هنگام بروز حوادث و جا به جایی هایی بسیار سنگین وارد عمل می شود . این وسیله حتی قادر به حمل وزنی معادل 1886880 کیلوگرم میباشد . همچنین  قادر به حمل وزنی تا حد.د 500 تن نیز است. برسی این ابزار و چکاپ آن برای حفظ ایمنی درمحیط کار لازم است . افرادی که مسئول آن هستند ، می بایست درفاصله های زمانی به برسی آن بپردازند . این امر نه تنها باعث بالا رفتن ایمنی می شود بلکه هزینه های تعمبیر هنگفتی که بعد از از کار افتادن ناگهانی است می کاهد . بدین ترتیب از هزینه ها و قیمت جک هیدرولیک که در آینده باید پرداخت شود می کاهید . و این عملیات سرویس کردن لازم است توسط یک شخص توانمند صورت گیرد . به خاطر اینکه فاصله زمانی چک آپ یا سرویس طولانی تر شود.

روش کار جک هیدرولیک جرثقیل

سیال مورد استفاده در این ابزار صنعتی روغن می باشد. روغن ماده ای تراکم ناپذیر برای انتقال نیروها در جرثقیل می باشد. همچنین سوخت آننیز نفت می باشد. بر اثر احتراق سوخت و ایجاد نیروی لازم روغن از یک پیستون وارد پیستون دیگری شود.

هر کسی که جرثقیل را دیده است که تجهیزات عظیم را بدون زحمت بلند می کند، مطمئناً شاهد قدرت هیدرولیک بوده است! شاید تعداد کمی از این ناظران حتی از خود پرسیده باشند که “چگونه این کار را انجام می دهد؟” اگرچه حرکت دقیق اشیا چند تنی جادویی به نظر می رسد، اما با استفاده از اندیشه چند مفهوم نسبتاً ساده از علم فیزیک میتوان به حقیقت جک هیدرولیک جرثقیل پی برد.

مهمترین ایده فیزیکی این است که “مایعات له نمی شوند”. سیستم های جک جرثقیل همه با این ایده طراحی شده اند که مایعات در حداکثر چگالی خود هستند. به طور واضح باید گفت، اگر فشار روی مایعات را افزایش دهید، مولکول های آن به هم نزدیکتر نمی شوند. این کاملاً متفاوت از گازی است که می تواند برای افزایش تراکم آن فشرده شود (اگر یک گاز را به اندازه کافی فشار دهید ، حالت آن تغییر می کند تا تبدیل به مایع شود)

واقعاً تمام این صحبت از تراکم و فشار برای اپراتور جرثقیل چیست؟ خوب ، اگر شما یک لوله پر از مایع دارید و یک پیستون را از یک طرف به داخل فشار می دهید ، مایع سر آن را دقیقاً با همان مقدار نیرو بیرون می کشد. در واقع چگونگی عملکرد جک هیدرولیکی جرثقیل است. وقتی زمان انجام عمل بالابر سنگین فرا رسیده است ، اپراتور جرثقیل پمپی را درگیر می کند که فشار را در برابر پیستون افزایش می دهد ، انتهای دیگر آن بازوی بلند جرثقیل را پشتیبانی می کند. با افزایش فشار ، به بیش از 3000 پوند در اینچ مربع ، پیستون قادر است در برابر وزن حتی بارهای سنگین افزایش یابد.

 

جک-جرثقیل-هیدرولیکی
جک-هیدرولیک-جرثقیل
جک-جرثقیل

نحوه انتقال بار توسط جک جرثقیل هیدرولیک

اکنون، اکثر اپراتورهای جرثقیل تمایل دارند بار را حرکت دهند. آن را از اینجا به آنجا منتقل کنند و تا زمانی که کار می کنند این انتقالات را انجام دهند. این کارها اغلب با سیستم های هیدرولیک نیز انجام می شود. معمولاً پمپ هیدرولیک دیگری مایعات را برای چرخش رونق جرثقیل به اطراف منتقل می کند بنابراین امکان حرکت جانبی بار را فراهم می کند.

از فشار هیدرولیکی که اغلب از همین پمپ فرمان استفاده می شود، برای کشش و جمع کردن برقی که از پایه جرثقیل پشتیبانی می کنند استفاده می شود تا بتوان بار را از پایه دور کرد. شخص کنترل کننده جرثقیل که در کابین خود نشسته است ، پمپ ها و شیرآلات را هدایت می کند و از مایع هیدرولیک برای فشار دادن و کشیدن پیستون ها استفاده می کند و نیروی مایع را به حرکت در می آورد. اگرچه این اعمال به نظر جادویی می رسد و تماشای آن می تواند خیره کننده باشد ، اما کار با جرثقیل هیدرولیکی استفاده دقیق از اصول فیزیکی در سیستم های سیال است.

بی شک یکی از قوی ترین نمونه هایی که نا به الان برسی کردیم جک جرثقیل است . در این فیلم میبینیم که چطور این وسیله عمل میکند و  وزن بسیار بالای 2 تن را بلند میکند .

جک هیدرولیک پرس

جک قطعه ایست در پرس هیدرولیک در پایین دستگاه قرار گرفته است.این دستگاه دارای پیستون ريا، سیلندر ، لوله هیدرولیک و … است. در این دستگاه پیستون حرکتی رو به بالا دارد. موارد استفاده از جک پرس هیدرولیک در صنعت برای زمانی است که به فشار زیادی نیاز داریم .مانند پرس کردن قطعات فلزی و تبدیل آن به ورق فلز. همچنین براس و پانچ کردن قطعات استفاده میشود. در سیستم جک پرس هیدرولیک از دو سیلندر استفاده شده. که یکی از سیلندر ها اصلی و دیگری کوچکتر با اسم اسلیو  است. در هنگام کار دستگاه پیستون فشرده می گردد و روغن فشرده شده به وسیله لوله به سیلندر بزرگتر می رود .نیروی وارد شده سیال را به سیلندر کوچک تر میبرد. نیروی وارد شده به سیلندر کوچک یا اسلیو با اصل پاسکال باعث ایجاد نیروی قوی تری در خروجی سیلندر اصلی می شود.

مهم ترین مشخصه ی یک جک پرس هیدرولیکی نیروی هیدرولیک است و نیروی لازمه به وسیله آن تولید میشود. جک هیدرولیک پرس نام های مختلفی دارد از جمله پرس خمکاری ، پرس پانچ،پرس برش کاری ،پرس چوب و نیوپان ، پرس سایزینگ و …

جک پرس با نیروی سیال هیدرولیکی کار می کند و با فشرده کردن اجسام  باعث تغییر شکل دادن اجسام می شود.در موارد مختلفی به کار می رود از روتین ترین آن ها در خودرو ها برای تعمیر استفاده می شود .اگر برایتان سوال شده باشد که چه طور در تعمییر خود رو از جک پرس استفاده میکنیم ، شاید جالب باشد که برای اصلاح قطعه مصرفی موتور و همچنین جلو بندی به کار میرود.از مزایای این جک هیدرولیک کارکردی دقیق در عین اینکه کابردی آسان دارد ،و انجام پرس با فشاری که از قبل تعیین می نماییم ،و انجام کارهایی مانند خم کاری همچنین تاب گرفتن قطعات مختلف است.جک پرس قابلیت انجام پانچ کردن ، برش دادن و کشیدن یک قطعه را دارد.

روش کار پرس هیدرولیک به این صورت است که یک نیرو کوچک بر پیستون  یا بر یک مخزن کوچک وارد میشود ،و از طرف دیگر باعث حرکت مخزن بزرگتر یا پیستون می شود . و این حرکت پیستون بزرگتر است که باعث پرس کردن مواد دلخواه می شود. در ادامه ویدیویی آوردیم که به صورت واضح تری این عمل را می توانید در آن مشاهده کنید.

انواع جک هیدرولیک پرس

دسته بندی و تقسیم بندی این مدل از جکها بسته به میزان فشاری که به کیلوگرم بر اجسام وارد می کنند موجود می باشند . پر مصرف ترین مدل جک پرس از لحاظ آستانه وارد ساختن فشار از ده تا سی تن در بازار موجود می باشد .دقت بالا و  تمرکز زیاد در حفظ و نگهداری جک پرس باغث شده تا دوام وپایداری آن را حفظ شود . خصوصیت اصلی جک هیدرولیک پرس چیست ؟ این ابزار برای هدف یک نیروی بالای پایدار طراحی شده اند . آن ها قادر هستند که به میزان مورد نیاز ما فشار وارد کنند و این فشار را بسته به حد تنظیمات کنترل نمایند .

تحمل بار و وارد ساختن انرژی و نیرو برای جک پرس نا محدود تعریف می گردد. بیشترین استفاده ای کهدر صنعت از آن می شود مبدل ساختن حجم زیادی از فلزات به شکل برگ نازک است ! استفاده آن خیلی بیشتر از این حرف ها است و مصرف زیادی دارد .

جک پرس هیدرولیک

در ویدیو مقابل طرز کار جک پرس هیدرولیک را مشاهده می کنید .

شما می توانید روابط بین فشار و نیروهای موجود را به وسیله انیمیشن به وضوح ببینید. این وسیله همانند سایر ابزار سیستم هیدرولیک بر اساس قانون پاسکال کار میکند و اجزای اصلی آن متشکل از سیلندر ،لوله مخصوص ، پیستون و …  است.

جک پرس دارای دو سیلندر است. یک نمونه اصلی است و دیگری که کوچیکتر است وظیفه ی تغزیه سیستم را بر عهده دارد و به آن سیلندر اسلیو می گوییم.

جک کمپرسی

یکی از انواع جک های پرکاربرد جک کمپرسی است .این جک های هیدرولیکی طبق محاسبات مهندسی شده مخصوص بر اساس بار مجاز انتخاب می شوند .بار بیش از حد توان جک کمپرسی بار مخرب نامیده می شود. حمل بار غیر مجازی که وزن آن بیش از آستانه تحمل جک کمپرسی باشد ،باعث تخریب و هزینه های تعمیر برای جک کمپرسی می شود.

قبل از آنکه از جک کمپرسی استفاده شود لازم است که روغن هیدرولیک آن برسی شود . این روغن در جک کمپرسی بسیار موثر بوده و نه تنها نیروکی هیرولیک را به مکانیکی تبدیل می کند بلکه باعث روغنکاری قطعات نیز می شود . بنابراین لازم است سطح روغن جک کمپرسی اندازه گیری شود.  و توصیه ای که برای جک کمپرسور صورت گرفته چنین است که سیال آن  (روغن ) هر سال یک بار تعویض شود.

نحوه بارگزاری نیز بر جک کمپرسی تاثیر دارد . بارگزاری باید به گونه ای باشد که وزن کل بار تقسیم و ایجاد تعادل نماید.

قیمت جک کمپرسی بنا بر وزن قابل تحمل این قطعه و همچنین برند های مختلف موجود در بازار برسی می شود . قیمت جک کمپرسی با برند های خارجی معتبر به خاطر نوسانات بازار متغیر است شما میتوانید برای اطلاع بیشتر از قیمت جک کمپرسی با شماره های درج شده پایین صفحه تماس حاصل فرمایید.

جک کمپرسی
جک کمپرسی

چالش های جک کمپرسی

شما در حین استفاده از این ادوات در صورت به وجود آمدن تغییرات در آن ممکن است باچالش هایی مواجه شوید . این تغییرات گاها آهسته اتفاق می افتد اما گاهی هم بر اثر جا به جایی و ایراداتی دیگر ناگهانی رخ می دهد . به طور کلی جکها ابزارهایی حساس و مهم هستند که ایمنی در آن بسیار مهم تلقی می شود . در خرید سیلندر هیدرولیک و انواع آن باید دقت بالایی به خرج دهیه و محصول با کیفیت را تهیه نمایید تا خیالتان از هر بابت راحت باشد . در این جا به برسی چالش هایی که جک کمپرسی با آن مواجه است می پردازیم :

بسته شدن ناگهانی جک حین انجام کار . ممکن است در زمانی که باری بر آن وارد شده رخ بدهد . توصیه شده حتما هر چند مدت به صحت عملکرد قطعات اطمینان حاصل نمایید . برای درست کردن و یافتن ایراد هایی که ممکن است برای این وسیله درست شود ، بهتر است از یک متخصص کمک  گیرید .

جک کمپرسی
انواع جک هیدرولیک

جهت خرید سیلندر هیدرولیک به چه نکاتی توجه کنیم ؟

 1. بیشینه حداکثری فشار در حین کارکرد دستگاه را اندازه بگیرید .
 2. اندازه و سایز پیستون برای وسیله اهمیت زیادی دارد .
 3. قوه و نیروی سیلندری که مختص جک هیدرولیک است .
 4. روشی که نصاب برای آماده سازی پی می گیرد .
 5.  جنس بدنه نسبت به تحمل وزن بار متناسب باشد و نوع مرغوب انتخاب شده باشد !
 6. ظراحی شیک و حساب شده ! در هنگام خرید جک هیدرولیک دقت نمایید که اکثر مواقع ظاهر خوب گویای باطن خوب است .

 

محاسبات جک هیدرولیک

در محاسبه جک هیدرولیک انتخاب گزینه فشار و مساحت دارای اهمیت است. یکاهای این فرمول به ترتیب فشار برابر با بار و سطح مقطع برابر سانتی متر مربع می باشد.

محاسبه جک هیدرولیک

برای این وسیله هیدرولیکی آستانه تحملی از بار در نظر گرفته شده است که لازم است حین استفاده از جک به آن توجه شود . در اینجا فرمول آستانه  فشار قابل تحمل را با هم برسی می کنیم. در این برسی سطح مقطع و نیرو دارای اهمیت است. فرمولی که برای محاسبه جک هیدرولیک در نظر گرفته شده به صورت اولیه چنین است :

فشار برابر است با تقسیم سطح مقطع و نیرو.  P= F /A  در این فرمول فشار برابر p و F برابر نیرو و A سطح مقطع ما می باشد.

حال که از سطح مقطع گفتیم لازم است که محدوده آن را برسی نماییم . سطح مقطع قابل برسی در جک هیدرولیک مساحت داخلی سیلندر یا قسمت پشت پیستون است. که معمولا این مورد برای جک های یک طرفه در نظر گرفته شده است.  برای جک یک طرفه مساحت دیگری در نظر گرفته می شود و معمولا مساحت شافت را در نظر میگیرند.

همچنین باید بدانید عصر دیجیتال و موبایل های هوشمند امکان برسی این محاسبات را به صورت ساده تری به شما توسط نرم افزار های موبایلی ارائه میکنند. که شما میتوانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. در این نرم افزار ها ما با دادن مشخصات جک با یکا های مختلف به جواب برسیم. برنامه های مختلفی تجت عنوان محاسبات هیدرولیک و … در این زمینه  موجود هستند.

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک

تفاوت جک هیدرولیک و جک نیوماتیک به چه بستگی دارد ؟

جک نیوماتیک که از سیستم دیگری به نام پنومانیک پیروی میکند جک پنوماتیک نیز خوانده می شود. تفاوت این دو جک در سیستم عملکرد آن ها است. جک هیدرولیک بر اساس سیستم هیدرولیک که در ابتدای مقاله توضیح داده شد پیروی می کند در حالی که جک نیوماتیک از سیستم پنوماتیک. سیستم پنوماتیک در واقع تفاوت اساسی که دارد در سیال مورد استفاده آن است. سیال به کار رفته در جک نیوماتیک گاز است این در حالی است که در سیستم هیدرولیک از روغن استفاده شده. جک های هیدرولیک قابلیت تنظیم سرعت و فشار را دارند اما سیستم جک نیوماتیک قابلیت کنترل سرعت را در فشار های پایین ندارد.

قیمت جک هیدرولیک

هزینه مرتبط سیلندر هیدرولیک به عوامل مختلفی وابسطه است. از جمله اینکه برای چه کاربری به جک نیاز داریم و انتخاب برند آن و تحمل وزن های وارده ، همچنین قطعات به کار رفته در آن. قیمت جک هیدرولیک متفاوت می باشد.این وسیله که برای کار سخت طراحی شده لازماست از مواد مرغوب خوبی ساخته شود تا توان تحمل وزن بار را داشته باشد.آن چه در هزینه تولید این قطعه صنعتی مهم است برند پکینگهای مورد استفاده در آن است.هزینه در خرید این جک از نوع برندی سرشناس از هزینه های اضافی تعمرات و نگهداری کاسته می کند . شما میتوانید برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید با شماره های درج شده در پایین صفحه تماس حاصل کنید و از قیمت جک هیدرولیک و همچنین و موارد بیشتری راهنمایی بگیرید.

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

شیر دستی

شیر دستی ابزاری ساده اما پرکاربرد !

ابزار های موجود در صنعت هر کدام پیچیدگی مخصوص به خود را دارند . شیر دستی از نوع محصولاتی است که با سادگی و جزئیات کم نقشی مهم را در سیستم بر عهده دارد! در این مقاله همراه با هیدروپارت به بررسی انواع شیر دستی میپردازیم تا به صورت واضح و جامع  مشخصات فنی و جزئیات محصول را همراه با قیمت شیر دستی هیدرولیک در بازار فروش را بازبینی داشته باشیم و در خلال این توضیحات ، محصولات شیر های هیدرولیکی سایت هیدروپارت را با جزئیات کامل مشاهده می کنید ، پس با ما همراه باشید …

به طور کلی  اگر بخواهیم شیر های صنعتی را دسته بندی کنیم ، 2 گزینه پیش رو داریم :

 1. شیر های دستی هیدرولیک
 2.  شیر برقی هیدرولیک

خود دسته بندی شیر های برقی نیز بسیار گسترده است . این تنوع به عملکرد آن و برند های مجتلف باز می گردد. از انواع آن می توان به شیر فلو کنترل ،شیر کاهنه فشار ،شیر قفل کن و … اشاره کرد .

شیر دستی چیست ؟ ( تعریف جامع )

جزئی ساده و جدا نشدنی است که در مسیر اکثر جریان های موجود یک سیستم وابسته به سیال کاربرد دارد که نوع مواد داخل این جریان تعیین کننده نوع این وسیله است . اگر شما به دنبال خرید این محصولات هستید سوال اولی که به عنوان فروشنده از شما دارم  این است ” جناب شیر دستی هیدرولیک یا نوع پنوماتیک ؟! “

( در جواب به اختصار خواهم گفت محصولات هیدرولیک و پنوماتیک 2 دسته مجزا هستند که بر اساس سیال آن دسته بندی شده اند . هیدرولیک به مایعات و پنوماتیک با گاز ها ارتباط دارد . )

محصول مورد نظر ما در این مقاله شیردستی هیدرولیک است که در رابطه با آن می توان این نکته را عنوان کرد که کاربرد این وسیله اکثر برای قطع و وصل جریان جاری داخل سامانه است تا پایین آوردن میزان جریان موجود . یک شیر دستی هیدرولیک حکم کننده جریان  موجود در سامانه است .

نامگذاری انواع شیر دستی

در این قسمت از مدل سازی و ساختار طراحی میخواهیم به معرفی انواع این محصول بپردازیم ، زیرا به طور عموم این اسامی برگرفته از ظاهر و ساختار هستند . این وسیله فرم بسیار ساده ای دارد که در مسیر جریان سامانه قرار می گیرد و تنها وجه متمایز کننده آن بخشی است که مسیر جریان را بند می آورد . این تکه از شیر دستی ، اهرم نام می گیرد .

اهرم ها توانسته اند موجب تنوع و به وجود آوردن اشکال منحصر به فردی در شیر دستی شوند بدین منظور سودمندی آن ها نیز به واسطه گستردگی به نسبت قبل افزایش پیدا کرده است در تصاویر این مطلب شما می توانید پی به گستره و گوناگون بودن شیر راه دهنده دستی باشید . همچنین باید بدانید فروشگاه هیدروپارت صنعت وارد کننده با کیفیت ترین محصولات شیرهای دستی است و شما می توانید از همین فروشگاه به شکل آنلاین و حضوری مرقوب ترین کالا را دریافت نمایید .

سفارش محصول ☏

برای تهیه و سفارش محصول ، فقط کافیهبا شماره های تماسیکه در دسترستان قرار داده ایم تماس بگیرید !

هرگونه سوال و پرسشی در خصوص شیر دستی دارید می توانید با ما در میان بگذارید و همینطور کارشناس بخش فروش ،آماده پاسخ گویی و  مشاوره در زمینه انتخاب محصولات برای شما عزیزان می باشد .

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴ شماره های تماس

اهرم شیر دستی

در قمت قبل از اهمیت اهرمها در این وسیله پرداختیم ، در این قسمت خواهید دید که چطور ظاهر آن ها در اسامی شیرهای دستی تاثیر گذار هستند . این بخش به اشکال های مختلف که هر یک نیز کاربرد و استفاده های متفاوتی دارند  از طرح پروانه گرفته تا سوپاپ ، کشو !! در انواع شیر دستی موجود است .

انواع شیر دستی

شیر دستی هیدرولیک

این مدل از شیرها به طور عموم به نسبت دیگر نمونه ها کارایی و پیچیدگی بیشتری دارند و تنها به قطع و وصل کردن روند گردش مایع نمی پردازند بلکه جهت آن را نیز تعیین می کنند . این دریچه های تغییر جهت با استفاده از  اهرم دستی کار میکنند و به این وسیله جهت جریان سیال را تغییر دهند اهرم را شیر دستی هیدرولیک می توان به راحتی حتی در یک فشار بالا کار کرد. نمونه های موجود در بازار در 2 مدل عمده زیر هستند :

 1. یک پارچه یا یک تکه
 2. به صورت بلوک یا کوبلی

حال نحوه انتخاب در فروش شیر دستی هیدرولیک چگونه است ؟ شما می بایست برای انتخاب خود ابعاد دستگاه را در نظر داشته باشید . برای سیستمهای مختلف در ابعاد گوناگون همگی مدل خاصی موجود است .خصوصیاتی که در خرید شیر برقی باید در نظر داشته باشید را در لیست زیر مشاهده می نمایید :

  1. برای انتخاب امیزان اندازه ی این شیردستی وابسته به جریان خروجی سامانه شما است .
  2. در نظر گرفتن میزان فشار جریان و حداکثر و حداقل جریان های ورودی و خروجی .
  3. موارد کاربرد که شامل قطع و وصل کردن جریان به تنهایی یا کنترل جهت میباشد .

 

شیر دستی تک دسته
شیر راه دهنده قابل کوپل
شیر دستی قابل کوپل
شیر دستی هیدرولیک

شیر دستی هیدرولیک قابل کوپل

این نمونه قابلیت اتصال به دیگر نمونه ها را به خوبی دارد ، فشار در نظر گرفته شده برای این مدل یک میانگین حداقلی و رو به بالا است.  نمونه کوپلی در فشار هار های بالا به خوبی جواب می دهد . همچنین قابلیت اضافه کردن قابلیت های دیگر به شیر بالا است . این ابزار بر روی ماشین های سنگین که برای ساخت راه و … استفاده می شود نیز قابلیت اتصال و استفاده دارد.

از القاب دیگری که اختصاص به این وسیله است شیر بوکی است که در مقابل نمونه بلوکی قرار گرفته است ! نمونه شیر بلوکی یک تکه است که توضیح قسمت بعدی مختص آن در نظر گرفته شده .

تعداد دسته های آن بسته به نیاز تا دوازده دسته هم می رسد . همچنین که اشاره شد در مسیر های مختلف قابلیت استفاده را دارد. جزئیات بیشتر شیر راه دهنده دستی را در مطلب مشخصات محصول مطالعه نمایید. بدین منظور بر روی دکمه قرمز رنگ بالای صفحه فرمایید .

تصویر رو به رو نمای کلی یک شیر دستی قابل کوپل را نمایش می دهد . شما با طراحی و ساختار اصلی این وسیله آشنا خواهید شد . تمام تلاش یک شیر دستی هیدرولیک به گردش در آوردن بخش استم است .  در انواع شیر دستی قابل کوبل ما از بازو ها یا دسته ها برای این کار استفاده می کنیم . نیرویی که برای این گردش استفاده می شود به صورت دسته است و در مقابل نمونه برقی اتومات نیست . اما مزیتی هم دارد و آن هم این است که قیمت شیر دستی بسیار مناسب تر در می آید .

ما بسته بر توانایی سامانه و نیاز آن به تهیه و خرید شیر دستی می پردازیم به خاطر اینکه در برخیاز دستگاه ها مدل دستی آن پاسخ گو نیست . حتی ممکن است در این خصوص استفاده از آن در یک شرایط کارگاهی باشیم که ایمنی ما را مختل کند . به این ترتیب با برسی بهترین گزینه درخور سامانه را تهیه فرمایید .

 

فروش شیر دستی هیدرولیک قابل کوپل

شیر دستی هیدرولیک یک تکه

این شیر راه دهنده دستی تنها یک دسته دارد یا به عبارت دیگر یک پارچه است . دسته آن که فرمان هم خوانده می شود ،  قابل تنظیم در 2 حالت فنر که قابل انعطاف است و حالت قفل که ثابت میشود ، است.

اندازه این قطعه بسته به دهانه سیستم شما در اندازه های مختلف موجود وقابل سفارش است . برای خرید شیر دستی تک  دسته  یا یک تکه با ما در تماس باشید و یا برای مشاهده مشخصات بیشتر در بخش محصولات ، مشخصات فنی لازم را مطالعه فرمایید. برای این کار دکمه ابتدای مقاله را کلیک نمایید.

اندازه حجم قابل حمل برای شیر دستی یک اندازه مشخص نیست ! این محصول بنا بر نیاز سیستم شما در اشکال متعدد به بازار عرضه می شود ، معادل هر میزان جریان در بازار محصول مناسب وجود دارد . برای آنکه سیگنالها در این شیر دستی تک دسته و سایر مدل ها تنظیم شود ، به وسیله یک رابط به نام اینترفیس صورت می گیرد . سوال اینجاست که جای قرار گیری اینترفیس در کدام پارت از شیر قرار میگیرد ؟!

پاسخ برای محل جایگیری آن مابین قسمت کنترلکننده توان و قسمت سیگنال است .

برای آنکه نحوه کار این وسیله را بدانید ویدیو زیر را انتخاب نمودیم .

شیر دستی قابل کوپل تک دسته
شیر دستی تک دسته

ویژگی های شیر دستی یک پارچه

از دیگر خصوصیات شیر تک دسته این است که در یک فشار مشخصی تنظیم شده اند ، برخی از آن ها نیز این امکان را دارند که شما در یک محدوده معین برای آن ها این میزان را مشخص نمایید . اندازه های متفاوتی از این مدل از شیر در بازار موجود است که بر اساس خواسته دستگاه قابل تهیه میباشد . بعد از اینکه کاربرد شیر دستی در صنعت افزایش پیدا کرد ، خصوصیات زیادی را به آن نسبت داده اند ، برای مثال آن را مجهز به فشار شکن کردند ، فشار آن را قابل تنظیم قرار دادند و در مدل های سوپاپ دار و بدون سوپاپ در بازار عرضه شد . افراد در خرید شیر دستی میتوانند نوع فشار شکن از نوع پیلوت دار و غیره را مشخص نمایند و بر اساس احتیاج سامانه خود تصمیم گیری نهایی کنند . اکنون تنوع بالای این محصول به خاطر سادگی در نوع در فروشگاه های ابزار آلات هیدرولیک قابل تهیه است .

فروش شیر دستی هیدرولیک تک دسته

جمع بندی در رابطه با شیر دستی

امیدواریم توضیحات فوق اطلاعات کافی را در زمینه خریداری شیردستی داده باشد ! در این قسمت چکیده ای از آنچه که در این مقاله خدمتتون عرضه داشتیم را بیان می کنیم :

 

 • این وسیله جدای از آنکه قطعه ای مهم در یک سامانه خوانده می شود ، ساده ترین بخش تشکیل دنده ی آن نیز است .
 •  2 دسته بندی مهم  برای آن وجود دارد : ( نوع پنوماتیک و شیر دستی هیدرولیک )
 • در یک شیردستی ساده اهرم نقش مهمی را ایفا می کند و در در این بین نام های زیادی را به واسطه شکل ظاهری یا نوع عملکرد به خود اختصاص داده است .
 • نوع هیدرولیکی این وسیله تنها به گستتن جریان منجر نمی شود ! بلکه نوع گذر یک جریان را بر اساس داده ها و نیاز ها مشخص می سازد .
 • گروه بندی شیر دستی هیدرولیک به صورت تک دسته یک پارچه یا چند دسته کوپلی است .
 • تعداد دسته ها در مدل چند دسته تا 12 دسته هم میرسد و آنها برای فشار بالا مناسب تر هستند .

تفاوت شیر دستی قابل کوپل و یک پارچه چیست ؟

آن دسته از شیر هایی که با یک فرمان در بازار عرضه می شوند نوع ساده تری هستند که تنها عمل قطع و وصل جریان را برای یک مسیر انجام می دهند . آن هایی که با تعداد بالایی از دسته تولید می شوند بسیار انعطاف پذیر تر هستند . در شیر دستی یک پارچه اهرم دستی شافت خارج از مرکز را کنترل می کند که پیستون را برای باز یا بسته شدن شیر کنترل می کند. این عمل از طریق اهرم دستی با هم مرکز شدن خودکار در موقعیت خنثی یا با یک خروچی انجام می شود. شیر های قابل کوپل با تعداد بالای دسته مجهز به قسمت کنترل داخل بدنه شیر ،برای اطمینان از عدم برگشت روغن هیدرولیک است. و در برخی از آن ها مجهز به  تنظیم فشار کار سیستم هیدرولیک است.

شیر دستی قابل کوپل

ویژگی های مطلوب یک شیر دستی هیدرولیک قابل کوپل

این شیرها یکی از اساسی ترین قسمت های سیستم هیدرولیک هستند. آنها اجازه جریان سیال (روغن هیدرولیک ) به مسیرهای مختلف از یک یا چند منبع را می دهند. معمولاً از یک  مسدودکننده جریان درون یک سیلندر تشکیل می شود که به صورت مکانیکی یا الکتریکی فعال می شود. وضعیت دریچه جریان را محدود یا آزاد میکند ، بنابراین جریان مایع را کنترل می کند.

شیرهای هیدرولیکی جریان جهت دار مایعات را از طریق سیستم هیدرولیک کنترل می کنند. انتخاب نوع مناسب شیر برای عملکرد کلی سیستم بسیار مهم است. ویژگی هایی که برای این نوع شیر ها می توان در نظر داشت را در این قسمت عنوان نمودیم. این محصول هرچند کارکردی ساده و دستی دارد اما کارایی بسیار بالایی دارد و اگر شما جنس مناسب آن را انتخاب کنید عملکرد بسیار مطلوبی در سیستم شما خواهد داشت. برخی از ویژگی های آن را میتوان به شرح زیر خلاصه کرد:

 

 

شیر-دستی-هیدرولیک
 1. ساخت و ساز جمع و جور
 2. افت فشار کم عمر طولانی بازدهی بالا.
 3. انتخاب روشهای مختلف عملکرد ، مانند دستی ، پنوماتیک ، هیدرولیک و الکترو هیدرولیک.
 4. انتخاب انواع پورت ها و شیرهای مدار.
 5. بازگشت قرقره با دقت بالا برای دقت طولانی مدت سخت می شود.
 6. عملکرد تعویض دسته.
شیر دستی هیدرولیک

فروش شیر دستی در انواع مختلف

امیدواریم توضیحات لازم در این زمینه مفید واقع شده باشد . برای خرید شیر راه دهنده دستی و اندازه مناسب آن ، جریان سیستم و میزان بازدهی سامانه شما بسیار حائز اهمیت است . بدین جهت قبل از خرید به این نکات توجه نمایید .همچنین جهت اطلاع از قیمت شیر دستی در انواع محتلف با شماره های درج شده تماس بگیرید .

بر طبق خروجی سیال این شیر دستی هیدرولیک ، اندازه دهانه سیستم مشخص می شود . همچنین بر همین اساس نوع این وسیله دستی ومیزان اهمیت آن مشخص می شود . در امنخاب آن ها نیز دو نوع لیور فرمان برای آن در نظر گرفته شده است که در حالت های فتری و قفل در بازار موجود است . همچنین در فروش شیر دستی ، میزان فشار حداکثری سیستم بسیار حائز اهمیت است . زیرا شما باید بدانید که بیشینه فشار موجود به چه اندازه است !

اطلاعات تماس : ☏
تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

شیر قفل کن هیدرولیک

شیر قفل کن

شیر های صنعتی از اجزای مهم یک سیستم هیدرولیک هستند که در انواع مختلف در بازار ارائه می شوند. شیر قفل کن هیدرولیک یکی از آن هاست که در مصارف خاصی برای سیستم استفاده می شود. در این مقاله به توضیح بیشتری از این وسیله می پردازیم . با ما همراه باشید تا از فروش آن در بازار فروش قطعات هیدرولیک، بیشتر برایتان توضیح دهیم.

شیر قفل کن چیست ؟

در ابتدا در یک  توضیح تکمیل تر لازم می داریم کمی بیشتر از سیستم شیرالات هیدرولیک برایتان بگوییم.آن ها  بخش تاثیر گذار مهم یک سیستم هیدرولیک هستند.و کاری که آن ها انجام می دهند کنترل کردن پارامتر های مختلفی است که بنا بر نیاز سیستم نوع آنان انتخاب می گردد. انواع مختلفی دارد از شیر کاهنده فشار گرفته تا شیر برقی هیدرولیک  و… به طور کلی وظفه سازماندهی و کنترل را بر عهده دارند. دقت به نیاز سیستم هیدرولیک و در کنار آن ویژگی های آن جهت خرید شیر قفل کن اهمیت زیادی دارد. ویژگی کلی شیر های کنترل سیستم هیدرولیک عبارتند از تنظیم فشار ، تنظیم جریان و تنظیم پارامتر دیگری به نام دبی خروجی سیستم . نام دیگر این وسیله چک ولو پیلوتی است . کاربردی که این وسیله دارد می توان به قفل کردن بار اشاره کرد . که با قفل کردن بار سبب میشود که از سقوط بار در مدار جلو گیری کند. عموما برای مدار هایی از این شیر قفل کن استفاده می کنیم که سیلندر معمولا سمت پایین قرار گرفته شده باشد.

جهت خرید و اطلاع از نمونه های شیر های برقی از طریق تماس با ما اقدام فرمایید.

شیر قفل کن مدولار مشابه رکسروت rexoth2
شیر قفل کن مدولار مشابه یوکن yuken1

انواع شیر قفل کن

همینطور که نیاز هر سیستمی متفاوت است . این وسیله نیز در مدل های مختلفی در بازار ارائه می گردد . پس بنابراین تنوعی در مدل های آن ارائه می شود که با سیستم های مختلف مچ شوند. به خاطر اینکه نیاز هر مجموعه با دیگری متمایز است و برای حل نیاز های هر یک راه حلی متفاوت نیاز است .از انواع چک ولو پیلوتی مدل های زیادی در بازار موجود است که به اختصار در این قسمت برخی از آن ها را نام می بریم. شیرقفل کن بلوکی ، قفل کن مدولار ، مدل کارتریجی ، سبک پیلوت دار و مدولار از نمونه هایی هستند که کاربردشان به نسبت بالا است. در قسمت پایین نمونه های آن را به صورت تصویری مشاهده می کنید. شما می توانید برای خرید شیر هیدرولیک قفل کن با شماره های درج شده در انتهای متن تماس بگیرید.

شیر قطع کن هیدرولیک خطی
شیر قفل کن هیدرولیک کارتریجی
شیر قفل کن هیدرولیک دوبل

کاربرد شیر قفل کن

این وسیله در قسمت سیلندر یا دریچه تعادلی استفاده می شود که برای حفظ ایمنی در نگهداری بار معلق و مقابله با بار های بیش از حد است. موارد استفاده آن در موتور های هیدرولیک هم است و از آن به عنوان شیر ترمز استفاده می شود. روش عمل آن به این صورت است که از دو سوپاپ تعادل و دریچه کنترل استفاده میشود که مایع را در سیلندر نگه داشته و قفل کند و از نشتی آن جلو گیری کند. بنابراین کاری که شیر قفل کن هیدرولیک انجام می دهد این است که به کنترل بار اضافه بپردازد . هر موقع که فشار غیر کنترل داشته باشیم این وسیله وارد عمل می شود. شیر چک اجازه می دهد تا جریان مایعات به درگاه میله ای ورود پیدا کند تا بار افزایش یابد.

تا وقتی که  هیچ فشاری به انتهای سیلندر یا درپوش استوانه وارد نشود ، این شیر فشار مایع را در حجم میله نگه میدارد.

یک شیر قفل کن چگونه عمل می کند ؟( نمونه عینی ! )

در این محصول پیلوت نقشی اساسی در برقراری جریان در سیستم مورد نظر را دارد . بر اساس حرکت پیلوت می توانیم وضعیت سیال را تغییر دهیم . روش  عملکرد شیر را در قسمت بعدی به شکل عینی قرار داده ایم .

تاثیر شیر قفل کن هیدرولیک در یک کل مجموع !

در یک مجموعه تک به تک اجزاء مسئولیتی را بر عهده دارند که در مجموع فرایند ، نتیجه مطلوبی را در اختیارمان قرار می دهد . با این تعریف در این مجموعه هم چنین اتفاقی می افتد . اساس کار مجموعه هیدرولیکی به طور عموم بر پایه روغن ، همان سیال فعالی است که سیستم را می چرخاند . با این اوصاف از درجه و کیفیت این مایع گرفته تا اجزایی که آن را هدایت می کنند تک تک اجزا نقش دارند .اهمیت یک شیر قفل هیدرولیک نیز در کنترل و حفظ آن ایمنی مجموع این فرایند ها است . همانظور که یک هیدروپمپ با نیروی بالا این فرایند را فعال می سازد ، فشار زیادی را به وجود می آورد . قفل کن هیدرولیک این وظیفه را دارد که یک تعادلی در این میان به وجود آورد . خرید چک واو پیلوتی از اساسی ترین کار ها برای تامین امنیت فشار مجموعه است . این وسیله همانند یک شیر ترمز به طولانی شدن استفاده و دوام بخشی اجزا کمک می کند . شیر قفل کن نیز برای شکستن فشار و تنظیم بخشی فشاری که از سوی پمپ به کل مجموعه می رساند متعادل و تنظیم می کند . با توجه به شرایط دستگاه و بسته به نیاز این وسیله نقشی مهم را ایفا می کند .

قفل کن هیدرولیک

تنظیم شیر قفل کن

برای تنظیم درست این شیر فنر آن را در بالاترین قسمت برای افزایش بار قرار دهید. در خیلی از این شیر های تعادل این تنظیم با چرخاندن عکس جهت عقربههای ساعت برای افزایش نیروی فنر انجام می شود. سپس بعد از آن بسیار آهسته تنظیم را در جهت مخالف بچرخانید. نکته ای که در تنظیم شیر قفل کن  وجود دارد این است که برای ایمنی اطمینان حاصل نمایید که هیچ چیزی زیر بار قرار نداشته باشد به خصوص خودتان . وقتی که بار آهسته شروع بهپایین کردن کرد تنظیمات را در جهت عکس برگردانید تا بالاخره موفق شوید. تنظیم را یک چهارم از چرخش در همان جهت قرار دهید و سپس مهره قفل را محکم کنید.

وثتی مشکلی برای آن ایجاد شد :

وقتی که دریچه تعادل خراب شد به طور معمول به صورت باز باقی می ماند. این نمایانگراین است که بار به پایین آمده. هنگامی که این اتفاق افتاد خدمات تعمیرات آن را خوش بینانه فرض کرده و به عوض کردن سیلندر یا تعمیر آن میپردازند . به طور معمول برسی سریع سوپاپ تعادل سریع تر ، آسان تر و دارای هزینه پایین تری است.

از عواملی که میتواند باعث خرابی شیر قطع کن شود آلودگی است که باعث می شود دریچه داخلی آن باز نشود. برای تعمیر آن قبل از برداشتن دریچه احتیاط نمایید و بار را به زمین آورید. مطمعن شوید فشار به طور کامل قطع شده .سپس بعد از اطمینان شیر را کنترل کردهو مشکل آن را رفع نمایید.

شیر قفل کن هیدرولیک

فروش شیر قفل کن هیدرولیک

جهت تهیه این شیر هیدرولیک بعد از مشخص کردن مشخصات کامل سیستم خود اقدام نمایید. همچنین می توانید برای راهنمایی های بیشتر جهت گزینش صحیح کالا ، از مسئول فروش کمک بگیرید. فروشگاه اینترنتی هیدروپارت ارائه کننده انواع محصولات صنعتی به صورت آنلاین و حضوری در تهران می باشد .هر گونه سوال در زمینه محصولات صنعتی هیدرولیک را با ما در میان بگذارید.

 

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

12