شیر دستی

شیر دستی ابزاری ساده اما پرکاربرد !

ابزار های موجود در صنعت هر کدام پیچیدگی مخصوص به خود را دارند . شیر دستی از نوع محصولاتی است که با سادگی و جزئیات کم نقشی مهم را در سیستم بر عهده دارد! در این مقاله همراه با هیدروپارت به بررسی انواع شیر دستی میپردازیم تا به صورت واضح و جامع  مشخصات فنی و جزئیات محصول را همراه با قیمت شیر دستی هیدرولیک در بازار فروش را بازبینی داشته باشیم . پس با ما همراه باشید …

شیر دستی چیست ؟ ( تعریف جامع )

جزئی ساده و جدا نشدنی است که در مسیر اکثر جریان های موجود یک سیستم وابسته به سیال کاربرد دارد که نوع مواد داخل این جریان تعیین کننده نوع این وسیله است . اگر شما به دنبال خرید این محصولات هستید سوال اولی که به عنوان فروشنده از شما دارم  این است ” جناب شیر دستی هیدرولیک یا نوع پنوماتیک ؟! ”

( در جواب به اختصار خواهم گفت محصولات هیدرولیک و پنوماتیک ۲ دسته مجزا هستند که بر اساس سیال آن دسته بندی شده اند . هیدرولیک به مایعات و پنوماتیک با گاز ها ارتباط دارد . )

محصول مورد نظر ما در این مقاله شیردستی هیدرولیک است که در رابطه با آن می توان این نکته را عنوان کرد که کاربرد این وسیله اکثر برای قطع و وصل جریان جاری داخل سامانه است تا پایین آوردن میزان جریان موجود . یک شیر دستی هیدرولیک حکم کننده جریان  موجود در سامانه است .

نامگذاری انواع شیر دستی

در این قسمت از مدل سازی و ساختار طراحی میخواهیم به معرفی انواع این محصول بپردازیم ، زیرا به طور عموم این اسامی برگرفته از ظاهر و ساختار هستند . این وسیله فرم بسیار ساده ای دارد که در مسیر جریان سامانه قرار می گیرد و تنها وجه متمایز کننده آن بخشی است که مسیر جریان را بند می آورد . این تکه از شیر دستی ، اهرم نام می گیرد .

اهرم شیر دستی

در قمت قبل از اهمیت اهرمها در این وسیله پرداختیم ، در این قسمت خواهید دید که چطور ظاهر آن ها در اسامی شیرهای دستی تاثیر گذار هستند . این بخش به اشکال های مختلف که هر یک نیز کاربرد و استفاده های متفاوتی دارند  از طرح پروانه گرفته تا سوپاپ ، کشو !! در انواع شیر دستی موجود است .

انواع شیر دستی

شیر دستی هیدرولیک

این مدل از شیرها به طور عموم به نسبت دیگر نمونه ها کارایی و پیچیدگی بیشتری دارند و تنها به قطع و وصل کردن روند گردش مایع نمی پردازند بلکه جهت آن را نیز تعیین می کنند . نمونه های موجود در بازار در ۲ مدل عمده زیر هستند :

 1. یک پارچه یا یک تکه
 2. به صورت بلوک یا کوبلی

حال نحوه انتخاب در فروش شیر دستی هیدرولیک چگونه است ؟ شما می بایست برای انتخاب خود ابعاد دستگاه را در نظر داشته باشید . برای سیستمهای مختلف در ابعاد گوناگون همگی مدل خاصی موجود است .خصوصیاتی که در خرید شیر برقی باید در نظر داشته باشید را در لیست زیر مشاهده می نمایید :

  1. برای انتخاب امیزان اندازه ی این شیردستی وابسته به جریان خروجی سامانه شما است .
  2. در نظر گرفتن میزان فشار جریان و حداکثر و حداقل جریان های ورودی و خروجی .
  3. موارد کاربرد که شامل قطع و وصل کردن جریان به تنهایی یا کنترل جهت میباشد .

شیر دستی هیدرولیک قابل کوپل

این نمونه قابلیت اتصال به دیگر نمونه ها را به خوبی دارد ، فشار در نظر گرفته شده برای این مدل یک میانگین حداقلی و رو به بالا است.  نمونه کوپلی در فشار هار های بالا به خوبی جواب می دهد . همچنین قابلیت اضافه کردن قابلیت های دیگر به شیر بالا است . این ابزار بر روی ماشین های سنگین که برای ساخت راه و … استفاده می شود نیز قابلیت اتصال و استفاده دارد.

تعداد دسته های آن بسته به نیاز تا دوازده دسته هم می رسد . همچنین که اشاره شد در مسیر های مختلف قابلیت استفاده را دارد. جزئیات بیشتر شیر راه دهنده دستی  را در مطلب مشخصات محصول مطالعه نمایید.

فروش شیر دستی هیدرولیک قابل کوپل

شیر دستی هیدرولیک یک تکه

این شیر راه دهنده دستی تنها یک دسته دارد یا به عبارت دیگر یک پارچه است . دسته آن که فرمان هم خوانده می شود ،  قابل تنظیم در ۲ حالت فنر که قابل انعطاف است و حالت قفل که ثابت میشود ، است. برای خرید شیر دستی تک  دسته  یا یک تکه با ما در تماس باشید و یا برای نشاهده مشخصات بیشتر در بخش محصولات ، مشخصات فنی لازم را مطالعه فرمایید.

فروش شیر دستی هیدرولیک تک دسته

فروش شیر دستی در انواع مختلف

امیدواریم توضیحات لازم در این زمینه مفید واقع شده باشد . برای خرید شیر راه دهنده دستی و اندازه مناسب آن ، جریان سیستم و میزان بازدهی سامانه شما بسیار حائز اهمیت است . بدین جهت قبل از خرید به این نکات توجه نمایید .همچنین جهت اطلاع از قیمت شیر دستی در انواع محتلف با شماره های درج شده تماس بگیرید .

اطلاعات تماس :
تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

شیر قفل کن هیدرولیک

شیر قفل کن

شیر های صنعتی از اجزای مهم یک سیستم هیدرولیک هستند که در انواع مختلف در بازار ارائه می شوند. شیر قفل کن هیدرولیک یکی از آن هاست که در مصارف خاصی برای سیستم استفاده می شود. در این مقاله به توضیح بیشتری از این وسیله می پردازیم . با ما همراه باشید تا از فروش آن در بازار فروش قطعات هیدرولیک، بیشتر برایتان توضیح دهیم.

شیر قفل کن چیست ؟

در ابتدا در یک  توضیح تکمیل تر لازم می داریم کمی بیشتر از سیستم شیرالات هیدرولیک برایتان بگوییم.آن ها  بخش تاثیر گذار مهم یک سیستم هیدرولیک هستند.و کاری که آن ها انجام می دهند کنترل کردن پارامتر های مختلفی است که بنا بر نیاز سیستم نوع آنان انتخاب می گردد. انواع مختلفی دارد از شیر کاهنده فشار گرفته تا شیر برقی هیدرولیک  و… به طور کلی وظفه سازماندهی و کنترل را بر عهده دارند. دقت به نیاز سیستم هیدرولیک و در کنار آن ویژگی های آن جهت خرید شیر قفل کن اهمیت زیادی دارد. ویژگی کلی شیر های کنترل سیستم هیدرولیک عبارتند از تنظیم فشار ، تنظیم جریان و تنظیم پارامتر دیگری به نام دبی خروجی سیستم . نام دیگر این وسیله چک ولو پیلوتی است . کاربردی که این وسیله دارد می توان به قفل کردن بار اشاره کرد . که با قفل کردن بار سبب میشود که از سقوط بار در مدار جلو گیری کند. عموما برای مدار هایی از این شیر قفل کن استفاده می کنیم که سیلندر معمولا سمت پایین قرار گرفته شده باشد.

شیر قفل کن هیدرولیک

انواع شیر قفل کن

همینطور که نیاز هر سیستمی متفاوت است . این وسیله نیز در مدل های مختلفی در بازار ارائه می گردد . پس بنابراین تنوعی در مدل های آن ارائه می شود که با سیستم های مختلف مچ شوند. به خاطر اینکه نیاز هر مجموعه با دیگری متمایز است و برای حل نیاز های هر یک راه حلی متفاوت نیاز است .از انواع چک ولو پیلوتی مدل های زیادی در بازار موجود است که به اختصار در این قسمت برخی از آن ها را نام می بریم. شیرقفل کن بلوکی ، قفل کن مدولار ، مدل کارتریجی ، سبک پیلوت دار و مدولار از نمونه هایی هستند که کاربردشان به نسبت بالا است. در قسمت پایین نمونه های آن را به صورت تصویری مشاهده می کنید. شما می توانید برای خرید شیر هیدرولیک قفل کن با شماره های درج شده در انتهای متن تماس بگیرید.

شیر قطع کن هیدرولیک خطی
شیر قفل کن هیدرولیک کارتریجی
شیر قفل کن هیدرولیک دوبل

کاربرد شیر قفل کن

این وسیله در قسمت سیلندر یا دریچه تعادلی استفاده می شود که برای حفظ ایمنی در نگهداری بار معلق و مقابله با بار های بیش از حد است. موارد استفاده آن در موتور های هیدرولیک هم است و از آن به عنوانشیر ترمز استفادهمی شود. روش عمل آن به این صورت است که از دو سوپاپ تعادل و دریچه کنترل استفاده میشود که مایع را در سیلندر نگه داشته و قفل کند و از نشتی آن جلو گیری کند. بنابراین کاری که شیر قفل کن هیدرولیک انجام می دهد این است که به کنترل بار اضافه بپردازد . هر موقعکه فشار غیر کنترل داشته باشیم این وسیله وارد عمل می شود. شیر چک اجازه می دهد تا جریان مایعات به درگاه میله ای ورود پیدا کند تا بار افزایش یابد.

تا وقتی که  هیچ فشاری به انتهای سیلندر یا درپوش استوانه وارد نشود ، این شیر فشار مایع را در حجم میله نگه میدارد.

یک شیر قفل کن چگونه عمل می کند ؟( نمونه عینی ! )

در این محصول پیلوت نقشی اساسی در برقراری جریان در سیستم مورد نظر را دارد . بر اساس حرکت پیلوت می توانیم وضعیت سیال را تغییر دهیم . روش  عملکرد شیر را در قسمت بعدی به شکل عینی قرار داده ایم .

 

تاثیر شیر قفل کن هیدرولیک در یک کل مجموع !

در یک مجموعه تک به تک اجزاء مسئولیتی را بر عهده دارند که در مجموع فرایند ، نتیجه مطلوبی را در اختیارمان قرار می دهد . با این تعریف در این مجموعه هم چنین اتفاقی می افتد . اساس کار مجموعه هیدرولیکی به طور عموم بر پایه روغن ، همان سیال فعالی است که سیستم را می چرخاند . با این اوصاف از درجه و کیفیت این مایع گرفته تا اجزایی که آن را هدایت می کنند تک تک اجزا نقش دارند .اهمیت یک شیر قفل هیدرولیک نیز در کنترل و حفظ آن ایمنی مجموع این فرایند ها است . همانظور که یک هیدروپمپ با نیروی بالا این فرایند را فعال می سازد ، فشار زیادی را به وجود می آورد . قفل کن هیدرولیک این وظیفه را دارد که یک تعادلی در این میان به وجود آورد . خرید چک واو پیلوتی از اساسی ترین کار ها برای تامین امنیت فشار مجموعه است . این وسیله همانند یک شیر ترمز به طولانی شدن استفاده و دوام بخشی اجزا کمک می کند . شیر قفل کن نیز برای شکستن فشار و تنظیم بخشی فشاری که از سوی پمپ به کل مجموعه می رساند متعادل و تنظیم می کند . با توجه به شرایط دستگاه و بسته به نیاز این وسیله نقشی مهم را ایفا می کند .

قفل کن هیدرولیک

تنظیم شیر قفل کن

برای تنظیم درست این شیر فنر آن را در بالاترین قسمت برای افزایش بار قرار دهید. در خیلی از این شیر های تعادل این تنظیم با چرخاندن عکس جهت عقربههای ساعت برای افزایش نیروی فنر انجام می شود. سپس بعد از آن بسیار آهسته تنظیم را در جهت مخالف بچرخانید. نکته ای که در تنظیم شیر قفل کن  وجود دارد این است که برای ایمنی اطمینان حاصل نمایید که هیچ چیزی زیر بار قرار نداشته باشد به خصوص خودتان . وقتی که بار آهسته شروع بهپایین کردن کرد تنظیمات را در جهت عکس برگردانید تا بالاخره موفق شوید. تنظیم را یک چهارم از چرخش در همان جهت قرار دهید و سپس مهره قفل را محکم کنید.

وثتی مشکلی برای آن ایجاد شد :

وقتی که دریچه تعادل خراب شد به طور معمول به صورت باز باقی می ماند. این نمایانگراین است که بار به پایین آمده. هنگامی که این اتفاق افتاد خدمات تعمیرات آن را خوش بینانه فرض کرده و به عوض کردن سیلندر یا تعمیر آن میپردازند . به طور معمول برسی سریع سوپاپ تعادل سریع تر ، آسان تر و دارای هزینه پایین تری است.

از عواملی که میتواند باعث خرابی شیر قطع کن شود آلودگی است که باعث می شود دریچه داخلی آن باز نشود. برای تعمیر آن قبل از برداشتن دریچه احتیاط نمایید و بار را به زمین آورید. مطمعن شوید فشار به طور کامل قطع شده .سپس بعد از اطمینان شیر را کنترل کردهو مشکل آن را رفع نمایید.

 

فروش شیر قفل کن هیدرولیک

جهت تهیه این شیر هیدرولیک بعد از مشخص کردن مشخصات کامل سیستم خود اقدام نمایید. همچنین می توانید برای راهنمایی های بیشتر از مسئول فروش کمک بگیرید.

 

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

شیر

شیر کاهنده فشار

شیر کاهنده فشار چیست ؟

این شیر یکی از قطعات پرکاربرد دیگر در یک سیستم هیدرولیک است نام دیگر این ابزار هیدرولیک ردیوسینک ولو است .در این مقاله همراه ما باشید تا توضیح کاملی از مشخصات شیر کاهنده فشار و از وضعیت آن در بازار فروش ابزار هیدرولیک برایتان بگوییم.در یک سیستم هیدرولیک که سیال با عملکرد پمپ به جریان می آید .نقش شیر این است که  در اثر مقاومتی که به وجود می آید فشار ایجاد میشود ،سپس این جریان در سیستم برای حرکت در پمپ نیاز به کنترل شدن و تنظیم است  و علاوه بر این حتی ممکن است برای گوشه ای از سیستم مشکلی به وجود آید که فشار بیشتر از حد ممکن  شود ، از آن جا که پمپ هیدرولیک قادر به تحمل یک فشار مشخصی است بنابراین لازم است برای کنترل این جریان از انواع شیر کنترل استفاده نماییم . شیر کاهنده فشار یکی از انواع پرکاربرد این تنظیم کننده ها است . کاربرد ویژه آن برای زمان خاص است که سیستم نیاز به پایین آوردن سطح فشار به یک بازه مشخصی پیدا می کند.

شیر کاهنده فشار

طرز کار شیر کاهنده فشار

در توضیحات بالا گفتیم که این شیر عملکردی چون شیر فلو کنترل دارد . در این قسمت به توضیح کامل آن می پردازیم. کاری که ردیوسینگ ولو انجام می دهد این است که  فشار را تا یک حد مخصوص پایین می آورد . و اما عملکردی که دارد این است که قطعه اسپول بر اثری که خود فشار سیال به وجود می آورد بسته تر می شود و این عمل باعث کم شدن فشار به وسیله شیر کاهنده فشار می شود. این عمل را همچنان برای سیستم خود داریم تا جایی که فشار کمتر بشود سپس در اثر کم شدن فشار سیستم شیر کاهنده فشار به حالت اولیه باز می گردد. اما نحوه عملکرد این نیروی سیال چگونه است ؟ به وسیله طراحی حرکت جریان داخل بخش خروجی را به اسپول مرتبط می سازد.

شیر کاهنده فشار هیدرولیک

از تاثیر گذار ترین قسمت یک سیستم هیدرولیک می توان به شیرهای برقی اشاره کرد. کاری که آن ها انجام می دهند کنترل کردن و فرمان دهی سیستم هست . در درجه اول اطلاعات سیستم یا نیاز سیستم و در درجه دوم اطلاع داشتن از سیستم کار انواع شیر کاهنده و مدل های مورد استفاده در سیستم است. ویژگی هایی که لازم است در مور این وسیله بدانید شامل ، نوع عملکرد ، تحریک شدن و یک سری ویژگی های منحصر به فرد وابسطه به نوع آن است. هر یک از آن ها بر اساس نیاز یک سری ویژگی دارند. برخی مسیر سیالات را کنترل می کننذ ، برخی فشار سیستم را اندازه گیری و کنترل می کنند ،  بعضی از آن ها دبی را کنترل میکنند و شیر کاهنده فشار هیدرولیک هم وظیفه کم کردن فشار را در سیستم بر عهده دارد .

کاربرد شیر کاهنده هیدرولیک

موارد استفاده ما از ردیوسینگ ولو در کار های ویژه ای است برای مثال یکی از کاربرد های آن برای یک مدل سیلندری است که فشار آن را کنترل و کم می کند و این سیلندر قطعات ظریف را نگهداری می کند است.به طور کل کاربری که دارد این است که فشار را برای مدار کم میکند. آنچه که در کارکرد شیر کاهنده فشار مهم است،  این نکته است که برای نگهداری سیستم به خاطر این که آن قسمت گلویی شیر کاهنده که باعث تنگ کردن مسیر جریان می شود ، گرم می شود ، می بایست در محاسبه ای که برای سیستم انجام می شود آن را در نظر گرفت.

کاربرد شیر کنترل فشار

نکات مورد توجه در ردیوسینگ ولو

نکته ای وجود دارد که برای علامت گذاری مدار حین استفاده ازشیر کاهنده فشار باید به آن دقت کنیم تا جریان در یک سیستم هیدرولیک به خوبی برقرار شود. مطالب در مورد سیگنال کنترل است .نکته این است که سیگنال کنترلی که از آن گفتیم اگر که شیرکاهنده فشار در حالت بسته باشد از بخش ورودی داخل می شود  در غیر این صورت اگر شیر ما بسته باشد این سیگنال از بخش خروج دستگاه وارد می شود.

قیمت شیر کاهنده فشار

انتخاب دستگاه با توجه به نوع سیال ، فشار قابل حمل ، چسبندگی ، غلظت و پارامتر های مشابه این چنینی انجام می شود . این بخش اهمیت زیادی دارد زیرا با اشتباهی کوچک امکان مشکل بزرگ در کل سیستم وجود دارد و همینطور هزینه های گزاف جهت تعمیر . پس لازم است با دقت عمل نمایید.بعد از مشخص شدن مشخصات دستگاه شما و اطمینان از انتخابتان برای خرید شیر کاهنده فشار هیدرولیک اقدام نمایید. به خاطر نوسانات بازار برای اطلاع از قیمت آن با شماره های پایین صفحه تماس بگیرید و از راهنمایی بخش فروش بهره ببرید.

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

شیر فلو کنترل

شیر فلو کنترل

شیر فلو کنترل

این قطعه صنعتی به نام شیر کنترل هم شناخته می شود. کاربرد آن ها بیشتر برای کنترل دبی در سیستم هیدرولیک است. شیر فلو کنترل دبی جریان ورودی را در جک ها و سایر مصارف دیگر میپردازد. از کارایی دیگر این قطعه در کنترل سرعت جریان سیستم است. و روش انجام آن معمولا با تغییر سطح اورفیس کنترل صورت میگیرد. و این مشخصه های اوریفیسی در سیتمهای هیدرولیکی چه جک ها و چه هیدروموتور ها کنترل جریان را بر عهده میگیرند. کنترل جریان سیستم هیدرولیک  با بسته و باز شدن گذرگاه عبوری روغن به وسیله فلوکنترل ها انجام می شود. و شیر فلو کنترل با استاندارد های مشخصی طراحی می شود برخی از این استاندارد ها عبارتند از فشار مجاز حداکثری ، جریان مجاز حد اکثری ، نوع مشخص شده سیال ، دبی ، ویسکوزیته یا غلظت سیال .همچنین تفت فشار . و آخرین مورد طراحی شیر کنترلی جریان ابعاد فیزیکی در نظر گرفته شده آن است.

در واقع یک شیر فلوکنترل قطعه ای است برای کنترل جریال سیال داخل یک سیستم هیدرولیک ! جریانی که در سیستم وجود دارد برای ورود به پمپ یا جک که صحبت شد ، نیاز دارد تنظیم شود و به شرایط ایده عال برسد . بدین ترتیب شیر کنترل هیدرولیک این فشار را تنظیم کرده و جریانی نرمال برای سیستم فراهم می کند . در ادامه توضیحات بیشتری را با ارائه عکس و فیلم قرار داده ایم .

شیر فلو کنترل چیست؟

شاید بهتر باشد در اول کار از کاربرد آن ها برایتان بگوییم . از آن ها برای کنترل جریان فشار و حجم سیال به بخش های دیگر در یک سیستم هیدرولیک استفاده می شود . موارد استفاده آن بیشتر برای کاهش سرعت این جریان موجود در سیستم است. برای کم کردن سرعت فشار نیز از حجم سیال کم می شود. وقتی که فشار در سیستم آن کم شود ، شیر فلوکنترل چه واکنشی دارد ؟ باعث می شود که فشار با کم شدن مقطع عبور سیال بالا می رود. با بالارفتن فشار شیرها باز می شوند و جریان عبوری نیز تقسیم می شود.

آن قسمت از جریان اضافه سیستم نیز دوباره به مخزن برگردانده می شود. و این موضوع که سیال بار دیگر به مخزن باز گردد یعنی دوباره کاری ! یعنی هدر رفتن انرژی ! پس برای حفظ انرژی چه باید کرد ؟  برای حفظ آن از پمپ با اندازه تنظیم جریان استفاده می شود . استفاده از پمپ به جای شیر هزینه بیشتری می برد اما در طولانی مدت در مصرف انرژی و هزنه ها صرف جویی می شود.

طرز کار شیر فلو کنترل

روش کار این قطعات صنعتی بسیار آسان بوده . همان گونه که مشخص است با بستن شیر ، شدت جریان سیال قابل عبور (روغن ) کم میشود و با تجمع سیال در پشت شیر با باز کردن شیر فلو کنترل سیال نیز رها شده و فشار سیستم زیاد خواهد شد. و این سرعت عملگرایانه با شدت جریان رابطه مستقیم خواهد داشت. و برای کنترل این سرعت عملگرا ها شدت جریان سیستم را تنظیم می نمایند.

در این قسمت طرز کار شیر فلو کنترل با ارائه ویدیویی به توضیح روشن تری از مظالب می پردازد .

مزایای استفاده از شیر فلو کنترل

وسیله ای است جهت کنترل جریان سیستم با این وجود شما باید بدانید که این تنها راه برای کنترل جریان یک سیستم هیدرولیک نیست و از این بین میتوان از هیدروپمپ های جا به جایی متغیر هم برای کنترل جریان سیستم هیدرولیک به کار برد . با این حالاز مزایای استفاده  آن قیمت شیر فلوکنترل است که به مراتب مناسب تر از سایر ابزار کنترل برایمان تمام می شود. با این حال استفاده از انواع  شیر فلو کنترل هر چند مناسب تمام می شود با این حال بازده سیستم هیدرولیک را پایین می آورد .

قیمت شیر فلو کنترل

این مدل از شیر به خاطر کاربرد و مصارف زیاد آن در قیمت های مختلفی به بازار ارائه می شود. شما نیز جهت تهیه این شیر فلوکنترل می بایت بر اساس جریان عبوری سیستم و قدرت و موارد چون سیال و دما را برای آن در نظر بگیرید سپس با کارشناسی های لازم پارامتر های مورد نظر را در انواع شیر فلوکنترل بسنجید و تصمیم گیرید . برای خرید شیر فلو کنترل باید در نظر داشته باشید که نمونه های ایرانی و چینی با قیمت مناسب تری در بازار موجود می باشند اما کیفیت مدل های اروپایی ارزش بیشتری برای سیستم کار شما خواهد داشت و همچنین نیازی به پرداخت هزینه های تعمیر و نگهداری برایتان کاهش می یابد.

انواع شیر فلو کنترل

شیر های کنترل جریان با کاربرد در قطعات مختلف سیستم هیدرولیک از جک گرفته تا هیدروموتور ها که با انواع مختلف در بازار موجود است. و فروش شیر فلو کنترل در انواع مختلف در بازار یافت می شود. بر این اساس در این قسمت جا دارد که برخی از انواع این شیر های کنترل جریان را نام برده و به برسی آن ها بپردازیم. از انواع این شیر ها میتوان به شیر هیدرولیک سوزنی ،شیر حساس به تغییر فشار ،شیر حساس به تغییر دما را نام برد. و همچنین نمونه برقی آن یعنی شیر های برقی که ساختاری متفاوت با این شیر ها داشته و توان کنترل از راه دور برای آن ها مقدور است.

شیر فلو کنترل سوزنی

این مدل از کنترل جریان های سیستم هیدرولیک به عنوان ساده ترین نوع ها در بین شیر های کنترل جریان شناخته می شوند. جنس شیر های سوزنی از فولاد از نوع ضد زنگ آن است. و همانطور که مشخص است طراحی آن نیز ساده است با باز و بسته شدن و تنگ کردن مسیر جریان سیستم با  سوزن خاص این شدت جریان بالا پایین میروند. این شیر ها که از نوع ساده ترین شیر فلو کنترل هستند به صورت دستی کار میکنند . و کار کرد دستی آن به سادگی پیچاندن یک پیچ که در انتهای  آن تعبیه شده صورت می گیرد. شیر سوزنی به صورت نیمه باز تنظیم می شود و جریان در حال عبور سیستم را کنترل می کند. در شیر های سوزنی افت فشار را در بین دو سمت شیر خواهیم داشت و ابعاد آن با توجه به گذرگاهدر نظر گرفته شده است. با محدود شدن گذرگاه در شیر افت فشار به وجود می آید. و در جریانی که از شیر میگذرد تاثیر می گذارد.

شیر کنترل تغییر فشار

اساس کار این نوع از شیر به صورت تغییر قطر گذر سیال است که باعث تغییر در فشار سیال موجود در سیستم هیدرولیک می شود . این موضوع در این نمونه به صورت اتوماتیکوار شکل می گیرد .

سوالی که وجود دارد این است که تغییر قطر این گذر شیر فلوکنترل فشار برای تغییر فشار سیال به چه صورت انجام میشود ؟ این عمل به وسیله مغزی انجام می پذیرد که عملکردآن به صورت یک فنر است که بر اساس فشار موجود ورود و خروج سیال سنجیده می شود و بر این اساس قسمت گذر را تحت تاثیر قرار می دهد.

با تنظیم شیر عملکرد توازن شیر به گونه ای است که اختلاف فشار موجود در دو سمت شیر به حد نرمال برسد. طرز کار شیر حساس به تغییر فشار به این وسیله است که با وجود دو مغزی در این شیر برای توازن ، تنظیم کردن وضیعت مغزی اصلی وظیفه ایست بر عهده پیچ تنظیم. و ضعیت گذرگاه خروجی به وسیله مغزی کنترل می شود . فشار مسیر ورودی توسط پیلوت A و فشار مسیر خروجی به وسیله پیلوت B  منتقل می شود. برای کنترل مغزی به سمت چپ از فنر کمک گرفته می شود و مغزی توازن مسیر را حفظ می کند . اگر فشار مسیر ورودی به نسبت قسمت خروجی بیشتر شود ، مغزی وارد عمل شده و کمی به سمت راست کج شده و فنر برای توازن فشرده می شود. در این حالت شدت جریان فشار سیستم کنترل می شود.

 

انواع شیر فلوکنترل
خرید شیر فلو کنترل

شیر فلو کنترل حساس به تغییر دما

دما از موارد مهم تاثیرگذار در جریان یک سیستم هیدرولیک و کنترل جریان است. ویسکوزینه سیال که غلظت آن محسوب می شود با افزایش دما چایین می آید و سیال ما رقیق تر خواهد شد. و سیال با ویسکوزیته پایین به سادگی و روان تر از آن دهانه کنترل عبور پیدا مینماید.حالا با بالا رفتن حرارت این شدت جریان عبوری هم زیاد شده است. برای کنترل چنین شرایطی تدابیدری سنجیده شده و شیر فلو کنترل حساس به تغییرات دمایی طرلحی گردیده است. در این مدل از شیر ها قطعه ای حساس به دما تعبیه شده با بالارفتن دما و زیاد شدن گرمای سیال به وسیله این قطعه اندازه گذرگاه عبور جریان کاسته می شود.

شیر کنترل برقی

مدل های مختلفی برای آن ها وجود دارد و تفاوت زیادی با شیر فلو کنترل دارند . چون شیر برقی یک دستگاه  الکتریکی مکانیکی است . اما عملکردی یکسان با آن دارد.  و کنترل جریان سیستم به وسیله تحریک سلونوئید انجام می پذیرد. شیر های برقی گستره و نمونه های زیادی دارند و در انواع مختلف سیال ها مثل تفت ، گاز ، آب و بسیاری از موارد دیگر به کار گرفته می شود. این شیر ها قابلیت کنترل از راه دور را نیر دارند و یکی از مزیت های خوب آن ها است. این ابزار صنعتی با توجه به کاربرد هایی که دارد در صنایع گوناگونی به استفاده می رسد. برای مثال در جک ها با سیال روغن که سبب باز کردن و بسته شدن آن می شود ، در صندلی های مورد استفاده در دندان پزشکی ها و حتی در خانه ها در لوازم خانگی مثل ظرف شویی و لباس شویی و سیستم آبیاری کننده کشاورزان. برای اطلاع بیشتر از این نوع شیر ها میتوانید مقاله شیر برقی را مطالعه نمایید .—–>>> شیر برقی هیدرولیک

و اما در پایان ویدیو مقابل به شما کمک می کند تا تصویر واضحی از شیر های کنترل از گذشته از ابتدایی ترین شکل تا امروز که در صنایع کاربرد زیادی دارد داشته باشید.

خرید شیر فلو کنترل

برای انتخاب انواع مدل های آن باید با توجه به شرایط سیستم و ویژگی های آن بسته به نوع سیال و فشار متجما سیستم ، جریان موجود ، ویسکوزیته و غلظت سیال و پارامتر های این چنینی ویژگی ها را مشخص کرد و متناسب با آن به انتخاب انواع شیر فلو کنترل بپردازید. زیرا در برخی از سیستم های هیدرولیک ضمن اینکه هزینه ای که برای تهیه این شیر می شود ، نه تنها به درستی کار نمی کند بلکه سیستم را به هم ریخته و مشکلاتی ایجاد می کند. بنابر این خیلی ضروری است که شما متناسب با سیستم خود مدل آن را انتخاب نمایید. جهت اطلاع از قیمت شیر فلو کنترل به خاطر نوسانات بازار به شماره های درج شده در این قسمت تماس حاصل نمایید و از راهنمایی های ویژه بهره ببرید.همچنین می توانید برای مشاور و مشخص کردن پارامتر های لازم و آشنایی بیشتر با مدل های موجود در بازار و کارایی شیر فلو کنترل با با در ارتباط باشید و سوالات خود را در این مورد جویا شوید.

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

کارسلینگ

کارسلینگ

این مقاله را اختصاص به سه مطلب در رابطه با آسانسور داده ایم . این سه موضوع شامل کارسلینگ آسانسوری ، جک بالابری و هوم لیفت است . مطالب زیادی در این باره موجود است که ما در این قسمت به مهم ترینشان می پردازیم .و توضیحات کاربردی در باره آنهارا در کنار ویدیو آموزشی تکمیل کرده ایم . هر سوالی در این رابطه داشتید می توانید در قسمت پایانی نظر خودتان را بنویسید یا با شماره های درج شده در صفجه تماس بگیرید ، ما راهنمایی های لازم را انجام می دهیم.

کارسلینگ چیست

قطعه یا ابزاری است که در آسانسور به کار گرفته می شود که به عملکرد آسانسور کمک می کند. کارسلینگ آسانسوری صدا و لرزش های که ممکن است در آسانسور به وجود بیاید را محدود میکند. همچنین این وسیله  قطعاتی که برای نصب جک بالابری لازم است را دارد. همچنین سیستم پاراشوت را ساپورت میکند و برای این کار تست دارد. کارسلینگ ابزاری قابل توجه در آسانسور است و بیشتر از همه در آسانسور هیدرولیک به کار می آید . کابین آسانسور بر روی انواع کارسلینگ سوار می شود .در روش نصب آسانسور به صورت غیر مستقیم یک پولی هم روی این قطعه اتصال داده می شود.

کارسلینگ چیست
عملکرد کارسلینگ

کارسلینگ آسانسوری چگونه عمل می کند

این وسیله در آسانسور در قسمت کابین قرار میگیرد و جهت حمل و جابه جایی آسانسور را دارد. از آن برای ایمنی کابین آسانسور هم استفاده میشود و کاری که انجام میدهد. در واقع این است که در صورت بروز مشکل و سقوط کابین ، این وسیله جلوی سرعت سقوط کردن کابین را گرفته و در نهایت باعث ایست آن می شود. با استفاده از انواع کارسلینگ آسانسور باعث مزایایی میشود . با استفاده از این قطعه در آسانسور می توان فقط از یک جفت ریل بهره برد . در آسانسور های کششی از روش ریل معکوس استفاده می کنند.در انواع کارسلینگ  می توان از این روش بهره برد .اما این روش به چه صورت است ؟

در توضیح بیشتر ریل معکوس ، این روش برای آسانسور ۲ در و ۳ در کاربرد دارد. در این روش کادر وزنه و کابین در ضلعی از چاله آسانسور قرار دارد و بقیه اضاع این چاله در به حساب می آیند. از این روش که به کمک کارسلینگ آسانسوری انجام می شود برای چاه های آسانسوری که فضای اندکی دارند نیز استفاده میکنند و برای فضا های کوچک جواب گو خواهد بود . شما می توانید جهت خرید کارسلینگ با شماره های درج شده پایین صفحه تماس حاصل نمایید.

از مزاییایی که استفاده از انواع کارسلینگ در روش ریل معکوس به همراه دارد میتوان به این موارد اشاره کرد که نسبت به روش های دیگر فضای کمتری نیاز دارد، قابلیت طراحی آسانسور ۳ در را برای شرایط مختلف فراهم میکند. این روش برای آسانسور هایی که موتورخانه هم ندارند جواب گو است.گاور نر در این وسیله ساده تر نصب می شود. با استفاده از روش ریل معلوس میتوانیم زاویه آلفا ۱۸۰ درجه داشته باشیم . برای سرعت های بالا هم به راحتی جواب گو است.

انواع کارسلینگ آسانسوری

این قطعه که نوعی فرم یا قاب نگهدارنده کابین آسانسور به شمار می آید مدل های مختلفی در بازار دارد. کارسلینگ آسانسوری بر اساس اندازه دهنه ریل موجود می باشد . این اندازه ها به استاندارد محمولا از شصت شروع می شود و هفتاد ، هشتاد و تا صد و ده می رسد.

انواع کارسلینگ آسانسوری سه مدل دارد. ۱٫ کارسلینگ یک طرفه ۲٫ دو طرفه ۳٫  پیتلس.

این وسیله در واقع از قطعات کوچک تری ساخته می شوند .برخی از این قطعات به اختصار براکت اتصال جک ، نگهدارنده جک ، فلکه هرزگرد ، پاراشوا ، ستون زیر جک و … است.

قیمت کارسلینگ

این وسیله به کار رفته در آسانسور به خاطر نوسانات موجود در بازار قیمت آن متغیر است. پس بنابراین جهت اطلاع از قیمت آن و اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره های پایین صفحه تماس حاصل نمایید.

 

جک بالابری

این وسیله پرکاربرد بیشتر برای حمل کالا و افراد به کار گرفته میشود . جک بالابری در خط تولید استفاده های زیادی دارد . و معمولا جهت انتقال دادن کالا و هم سزح سازی مورد استفاده قرار میگیرد. جک بالابری در انواع بالابر ثابت و بالابر سیار موجود است. بالابر های سیار عملکردی چون کشش و هل دادن را انجام می دهند.

جک بالابری

جک بالابری ثابت

این جک بالابری معمولا در خط تولید و انبار داری برای حمل بار های سنگین استفاده می شود . جکبالابری ثابت در انواع مختلف زنجیری ، کابلی و ترکیبی ساخته می شوند .از بین این نوع بالابر های ثابت مکانیزم قیچی از باقی بالابر ها ایمنی بیشتری دارد. جک بالابری ثابت به چاهک نیاز دارد .این مدل از این ابزار به چاه نیاز دارد . دلیل آن این است که  این چاهک کمک میکند که جک بالابری وقتی جمع میشود به درون آن هم سطح زمین شود .به این صورت فضای کمتری هم می گیرد .

 بالابر(هیدرولیک) جک مستقیم

کار جک هیدرولیک یک آسانسور معمولی این است که، مستقیماً به میز بار(یوک کابین) وصل بوده و آن را به سمت بالا می کشد. دراین صورت جک در زیر پلاتفرم قرارمی گیرد

در توضیح دقیق تری از آن ها باید بدانید که که جک هایی که در آسانسور استفاده می شود به صورت یک به یک است. منظور چنین است با ازای باز شدن جک به طوب یک متر ،کابین آسانسور نیز یک متر جا به جا می شود.

جک مستقیم هیدرولیکی به دو صورت است ،یک جک مستقیم از زیر و جک هیدرولیک مستقیم از کنار.

هر کدام از این ها به ۳ مرحله تقسیم می شوند:

الف)جک هیدرولیک مستقیم از زیر شامل مراحل گفته شده می شود

۱- یعنی تک مرحله ای (یک تکه – دو تکه) ۲- دو مرحله ای (تلسکوپی) ۳- سه مرحله ای (تلسکوپی)

ب)جک هیدرولیک مستقیم از کنار شامل مراحل گفته شده می شود(با جک هیدرولیک از مستقیم مشابه است)

۱- یعنی تک مرحله ای (یک تکه – دو تکه) ۲- دو مرحله ای (تلسکوپی) ۳- سه مرحله ای (تلسکوپی)

از جک هیدرولیک در بالابر آکاردئونی هم استفاده می شود،در ادامه به معرفی بالابر های آکاردئونی میپردازیم

بالابرهای آکاردئونی

در واقع جز جک بالابری به حساب می آیند. در حالت کلی به دو دسته، ثابت و مستقیم تقسیم می شود. نوع متحرک آن در جامعه بیشتر استفاده می شود چراکه داراي دو نوع چرخ خودرويي و چرخ کارگاهي است. در واقع این نوع جک بالابری طراحي و ساخته شده اند که به تنهایی توانايي جابجايي در یک سطح افقی را دارند و معمولاً مجهز به چرخ هاي کارگاهي يا چرخ هاي شني هستند که اصطلاحاً به آنها خود کشش هم گفته مي شود. در حال حاضر در کشور ایران اين نوع بالابرها ساخته نمي شوند زیرا صرفه اقتصادی ساخت ندارند.  ولي انواع  از آن ها به صورت وارداتی در ارتفاعات و ظرفيت هاي محدود با قيمت های نسبتاً بالا، موجود است. مابقي بالابرهای آکاردئونی متحرک که دارای چرخ کارگاهی يا چرخ خودرويی است، قابليت يدک شدن را دارا هستند که معمولا توسط خودروهای معمولي نيز يدک مي شوند.

در جهان، بالابرهای آکاردئونی به اسم های دیگری مثل( بالابر قيچي ، بالابر سيزري ، تقسيمي و بالابر چاک دار) شناخته می شود.

 

اجزای سازنده جک بالابری آکارئونی متحرک

 

این دستگاه شامل این اجزا است: ۱ -شاسی ۲- بازوهاي بازشونده که در همه نوع بالابرهای آکاردئونی، از جنس پروفيل آهن است ۳- جک هیدرولیک ۴- پارویونیت ۵- کابین ۶-  چرخ خودوريي يا کارگاهي ۷- اسقرار ۸- تابلو فرمان ۹- اکسل و متعلقات فرمان

هر کدام از این اجزا مدل های مختلفی را دارا هستند.برای مثال،کابين انواع مختلفي دارد یا جک هيدروليک شامل شفت و سيلندر و رينگ هاي داخلي مي باشد،یا حتي برخي از دستگاه ها داراي کابين هايي از جنس فايبرگلاس هستند.

نکته: پاوريونيت از اجزا آکاردئونی است که داراي ترکيبات مختلفي از جمله، باک روغن، زير شيري، پمپ هيدروليک، شير برقي هيدروليک، الکتروموتور، فولي کنترل، فيلتر، کوپلينگ، پوسته، بوشن و اتصالات مي باشد.

شاید برایتان سوال شده باشد چرا در بعضی مواقع از آسانسور های ساختمان های قدیمی استفاده میکنید،داخل کابین زمان حرکت تکان می خورد،شاید سوال عجیبی به نظر بیاید. ولی این طور نیست. همه این تکان خوردن ها آسانسور مربوط به یکی از اجزای مهم آسانسور به نام (زنجیر جبران) است، حال به توضیح بیشتر این قطعه میپردازیم.( کارسلینگ آسانسور می تواند جلوی این تکان ها را بگیرد.)

زنجیر جبران آسانسور از مهم ترین اجزای یک آسانسور است. زیرا هرچه ارتفاع یک ساختمان بیشتر باشد(مثلا ۸ تا۱۰ طبقه)،به دلیل طول زیاد  ساختمان،مسیر حرکت آسانسور و ارتفاع چاه آسانسور زیاد می شود و این امر سبب می شود تا طول سیم بکسل های آسانسور افزایش یافته و سبب شود تعادل و وزن تعادل به هم بخورد که  این امر موجب نامتعادل بودن بین وزن قاب و وزن کابین آسانسور می شود. در نتیجه کابین تکان های شدید می خورد. برای درک راحتر این قضیه،این طور فرض کنید که، هر چقدر در یک آسانسور، وزن تعداد رشته های سیم بکسل شده آن بیشتر شود، موجب عدم تعادل وزنی بیشتری شده و امکان رخ دادن و حادثه بیشتر می شود. برای این که از حادثه جلوگیری شود تا هر گونه خسارتی به آسانسور وارد نشود  از زنجیر جبران آسانسور استفاده می شود. زیر کاری که زنجیر جبران انجام می دهد ایجاد تعادل دینامیکی و مکانیکی ما بین دو سمت قاب وزنه و کابین آسانسور است که سبب می جلوگیری از تکان شدید کابین در زمان حرکت می شود .برای این تکان های اتفاقی از کارسلینگ آسانسوری نیز استفاده می شود.

کارسلینگ بالابر آکاردئونی

هوم لیفت چیست؟

به نمونه ای از بالابرهای هیدرولیک خانگی می گویند که به امکانات آسانسوری(مثل آسانسور مجتمع ها و…) مجهز می باشد که در اصطلاح به آنها مینی آسانسور هم گفته می شود

آسانسور های هوم لیفت برای مکان هایی مناسب است که فضای موجود آنها برای نصب آسانسور های کششی کم می باشد

این نوع  آسانسور ها  نسبت سایر آسانسور های هیدرولیکی، از قیمت ارزانتری برخوردار است و برای ساختمان هایی مثل(مسکونی و ویلایی و تجاریی) که برای نصب آسانسور از ارتفاع کمتری برخوردار هستند و نیز محدودیت از نظر فضای کاری دارند،بسیار مناسب می باشد.

اجزای سازنده هوم لیفت چیست ؟

یک آسانسور خانگی  اجزای مختلفی هم دارد . برای آشنایی با آن این قسمت ها را شرح می دهیم :

۱-دارای نیم کابین و کابین است و همچنین جنس این نوع از آسانسور شیشه می باشد.  درضمن،استیل و  pvc هستند ۲- مجهز به ترمز ضد سقوط (پاراشوت) هستند۳- هوم لیفت ها دارای سیستم برق اضطراری در زمان قطعی که شخص را بین مسیر حرکت نگه ندارد و شخص را کامل به طبقه مورد نظر برساند، ۴- سیستم فرمان به صورت سفارشی, ریموت دار و شاسی آسانسوری ۵- دارای روشنایی و قفل برقی درب ها ۶-ابعاد کابین سفارشی از یک تا حداکثر ۳ نفر می باشد .

ویژگی های هوم لیفت

۱- قابلیت نصب در کمترین فضا ۲- حرکت فوق العاده نرم و آرام ۳- استهلاک پایین و عمر طولانی ۴- سرعت حرکت بسیار مناسب ۵- عدم نیاز به دیوارکشی اطراف آسانسور قبل یا بعد از احداث ۶- صرفه جویی در مصرف برق تا ۴۰% (حرکت رو به پایین با موتور خاموش می باشد) ۷- امکان استفاده با برق تکفاز در ظرفیتهای سبک و برق ۳ فاز در ظرفیتهای سنگین ۸- عدم نیاز به موتورخانه بالای چاهک ۹با وجود استفاده از انواع هوم لیفت- ایمنی بالا در برابر سقوط توسط شیر اطمینان ۱۰-خدمات سرویس و نگهداری آسان ۱۱- ظرفیت کابین حداکثر ۵۰۰ کیلوگرم ۱۲ – منیت بیشتر سیستم هیدرولیک نسبت به سیستم کششی۱۳- کاهش قابل ملاحظه سازه فلزی (آهن کشی)

در ویدیو مقابل می توانید طرز کار هوم لیفت شبیه سازی شده است . هم اکنون می توانید برای درک بیشتر از آن استفاده کنید.

نگهداری جک پنوماتیک

 چگونه از سیلندر پنوماتیک نگهداری کنیم؟

برای اینکه این وسیله کارکرد خوبی داشته باشد و همانند روز اول برایمان کار کند ، نیاز است همانند هر وسیله ی دیگری از آن نگهداری کنیم. حالا این سوال پیش می آید که نگهداری این سیلندر پنوماتیکی چگونه خواهد بود!

چون سیستم کارکرد آن پنوماتیک است و اساس کار آن هوای فشرده باید دقت کنیم همواره که هوایی که وارد سیستم می شود تمیز باشد . یعنی هیچ گرد و خاک و رطوبتی همراه خود نداشته باشد. وظایف واحد مراقبت برای آن انجام شود و این هوای مناسبی که وارد سیستم می شود به وسیله شیر به پشت سیلندر برود و سیلندر جا به جا شود. در تصویر مقابل واحد مراقبت را مشاهده می کنید.

پنوماتیک

پنوماتیک

پنوماتیک چیست ! اگر شما از آن دسته از افرادی باشید که در صنعت و ابزار های صنعتی دست رشته ای داشته باشید حتما  تا حدودی اطلاعاتی از آن دارید و می دانید سیستم  پنوماتیک چیست. افرادی که علاقه به تغییر ظاهر و یا کاربرد خودروی خود دارند ، به اصطلاح ماشین باز ها ، حتما واژه پنومایتک به گوششان خورده است. این سیستم یا هوای فشرده به عنوان سیستم سازگار با محیط زیست شناخته شده و در صنعت استفاده های بسیاری دارد. در این مقاله سعی داریم به برسی دقیق تری از سیستم پنومایتیک بپردازیم .در ادامه مطالب همراه باشید تا به برسی کاربرد آن در صنعت  ومقایسه آن با سیستم  هیدرولیک نیز بپردازیم .

پنوماتیک چیست؟

قوانین فیزیک وآشنایی با ساختار طبیعت به ما این امکان را داد که با به کارگیری از خواص آن ها ، دست به اختراع ابزار آلات صنعتی مختلف بزنیم. این سیستم نیز عملکردی بر اساس قوانین گاز ها و هوای فشرده دارد.

پنوماتیک که نام دیگر آن نیوماتیک است ، کلمه ای است یونانی و معنی آن بر میگردد به هوا و تنفس . پنوماتیک درواقع یک نوع  استفاده از گاز های فشرده در جهت استفاده از انرژی آن برای کارهایمان است.

اصل کار این سیستم پنوماتیک استفاده از گاز های فشرده برای ایجاد نیروی مکانیکی است. آنچه این فناوری را محبوب کرده است مزایایی است که در مقابل سیستم های مکانیکی دیگر دارد.

گاز ها که اطراف ما را احاطه کرده اند ، منبعی فراوان محسوب می شوند و استفاده از هوای فشرده که غیر قابل اشتعال است ضرری ایجاد نمی کند. تفاوتی که هوای فشرده در سیستم پنوماتیک داره در واقع عدم ایجاد آلودگی در مقابل سوخت های فسیلی مورد استفاده ی اطرافمان است.

از مزایای نیوماتیک ساختار آسان قطعات و تعویض آن ها است و تغییر درجه هوای محیطی تاثیری بر آن ها ندارد.

عناصر سیستم پنوماتیک

قطعات سازنده این سیستم را می توان به سادگی به سه دسته اصلی تقسیم بندی کرد.که به معرفی آن می پردازیم :

 1. دسته اول تولید کننده و سازنده هوا است .که وظیفه کنترل را نیز دارد. مانند واحد مراقبت و کمپرسور
 2. دسته دوم کارسازها هستند. که به ابزار ها ،موتور و مهم ترین آن ها یعنی سیلندرها شناخته میشوند.
 3. دسته سوم زمان دهنده ها هستند که به شیر ها معروف هستند .مانند شیر های پنوماتیکی …

 

مزایای سیستم پنوماتیک

در این قسمت به برسی مزایای این سیستم میپردازیم .اولین چیزی که در این سیستم به ظاهر به چشم می خورد سادگی طراحی آن است. در برسی بیشتر قطعات سازنده آن هستند که بسیار با دوام ساخته شده اند و به آسانی مشکلی برایشان ایجاد نمیگردد.

از مزایای سیستم پنوماتیک  دوام بالای آن است. همچنین سازگاری خوبی با شرایط مختلف دارد . زیرا عناصر به کار رفته برای تولید نیرو که هوای فشرده است مشکلی برای سیستم و قطعات نظیر خورندگی و آلودگی ایجاد نمی کند و دمای زیاد بر آن تاثیری ندارد.

از فواید دیگر آن می توان به ایمنی آن اشاره کرد از این دیدگاه که در مقابل سیستم های برقی و غیره قابل اشتعال نیستند و کارکرد زیاد آن باعث سوختگی و مشکلات این چنینی نمی شود باعث آسودگی خاطر در حین استفاده از سیستم می شود.

علاوه بر این تمیزی محیط کار پنوماتیک ایجاب میکند که از این دستگاه در کارخانجات مواد غذایی استفاده شود زیرا به نسبت سیستم هیدرولیک بحث آلوده شدن محیط به وسیله روغن در میان نیست. و به راحتی میتوان از این سیستم استفاده نمود.

سیستم پنوماتیک را می توان دوستدار محیط زیست خواند.

با این که خرید این سیستم هزینه ای برایمان خواهد داشت با این حال هزینه ای برای تعمیر و نگهداری و … برایمان نخواهد داشت .

معایب سیستم پنوماتیک

در واقع این سیستم ضرری ندارد ، هزینه ای که صرف تشکیل آن میشود و استفاده از سایر منابع انرژی در تشکیل آن از معایب آن شناخته می شود.

از دیگر موارد کنترل سرعت این انرژی است و به خاطر اینکه سرعت آن زیاد است هزینه زیادی صرف کنترل سرعت آن  به وسیله قطعات دیگر می شود .

نیوماتیک ها با اینکه از هوای در دسترس ساخته می شوند با این وجود با صرف هزینه بالا صرف تشکیل آن ها در زمانی کم از بین می روند.

از سیستم  پنوماتیک در حجم بالای عملیاتی استفاده نمی شود و دلیل آن حجمپایین مخزن هوا یا کمپرسورها هستند.

شاید آلودگی صوتی را نتوان یک عیب در این قطعه صنعتی در نظر گرفت چرا که صدا خفه کن ها آن را رفع می کنند با این وجود برای تخلیه هوا در این سیستم ها صدای زیادی ایجاد می شود.

سیال مورد استفاده در این سیستم ها قبل از ورود به کار ازنظر گرد وغبار و بخوار آب باید برسی شود .

از معایب دیگر  می توان گفت که این سیستم  سرعت یکنواختی در حین انجام کار ندارد .

موارد استفاده از پنوماتیک

این سیستم یکی از شاخه های علوم مکانیک به وسیله سیال شناخته می شود .برای اولین بار در دهمه ۶۰ میلاد طرفدار زیادی در صنعت پیدا کرد هم اکنون نیز موارد استفاده زیادی دارد.آنچه که امروز از این سیستم در آن استفاده می شود ،صنایع غذایی است که به موجب عملکرد تمیز آن طرفدار دارد ، همچنین کاربرد سیستم پنوماتیک  در صنایع برای سوخت هایی مثل نفت و گاز و موارد این چنینی به استفاده می رسد. برای ساخت کاغذ و محصولات چوبی هم از آن بهره برده می شود. پنوماتیک به خاطر درصد بالای ایمنی و آلودگی کم شناخته می شود

 

تفاوت پنوماتیک و هیدرولیک

سیستم پنوماتیک که در مقابل هیدرولیک قرار دارد یک تفاوت اساسی در کارکرد دارند و آن هم سیال به کار رفته در آن ها است. سیستم نیوماتیک که با هوای فشرده کار میکند و سیستم هیدرولیک که با مایعات و اکثرا روغن کار میکند. این در حالی است هوا یک سیال تراکم پذیر و مایعات تراکم ناپذیر هستند. در یک سیستم هیدرولیک سیال که روغن است تنها به اعمال قدرت و فشار کار نمیکند و روغن کاری قطعات وظیفه دیگر آن است. با این که سیالات به مایعات و گاز ها هر دونسبت داده می شود اما سیالات بیشتر به عنوان مایعات شناخته می شوند. این یکنوع استفاده محاوره ای است .در مورد مقایسه پنوماتیک با هیدرولیک می توان گفت که :

در هر دو سیستم نیروی فضای آن کامل باید تمیز و بدون آلاینده باشه و ایننکته در نگهداری و عمر آن بسیار اهمیت دارد.

اما فشار ! فشاردر سیستم هیدرولیک از پنوماتیک بیشتراست .بر این اساس می بایست قطعات مقاوم تری در این سیستم به نسبت پنوماتیک به کار برد.محرک های هیدرولیک به نسبت نمونه های پنوماتیک از دقت خوبی برخوردار هستند اما نیوماتیک ها در سرعت های پایین دقت عملکرد مناسبی ندارند.

و اما تفاوت کاربرد های آن ها ! با اینکه سیستم هیدرولیک به نسبت مناسب تر به نظر می آید با این حال از ویژگیهای آن برای کارکرد با سرعت بالا ونیروی نسبتاکم استفاده می شود.

واز سیستم هیدرولیک  زمانی که به قدرت بالا وسرعت کنترل شده نیاز هست استفاده میشود.

تفاوت هیدرولیک و پنوماتیک

قطعات سازنده سیستم پنوماتیک

در این قسمت برای شناخت بهتر این سیستم نیوماتیک به برسی قطعات سازنده آن می پردازیم . همچنین آشنایی با این قطعات راهنمای خوبی برای درک عملکرد سیستم پنوماتیک است.

کمپرسور هوا : یکی از اصلی ترین قطعات تشکیل دنده این سیستم است زیرا به ذخیره هوای مورد نیاز و فشردا سازی آن می پردازد. کمپرسور هوا ، مانند کپسول های گاز هوا را فشرده و دخیره میکنند.

واحد مراقبت : این  قسمت از سه بخش تشکیل شده که برای بهینه سازی سیستم ضروری است. بخش های آن شامل فیلتر پنوماتیک ،رگلاتور رگلاتور و فیلتر رگلاتور ساخته شده است.

اتصالات و شلنگ : از اجزای سازنده سیستم نیوماتیک است که شامل تقسیم هوا نیز می شود. و اتصالات شامل زانویی ،اتصال فلو سر کجی ،اتصال رابط مستقیم و … است.

اکچویتور : کار اکچویتور این قطعه موجود در سیستم نیوماتیک تبدیل انرژی حاصل از هوای فشرده به حرکت دورانی و خطی است. این قطعه سه مدل دارد. انگل ولو نیوماتیک ، اکچویتر برقی نیوماتیک ، اکچویتور پنوماتیک

شیر پنوماتیک :  جهت فرمان به جک نیوماتیک همان سیلندر پنوماتیک و اجزای دیگر از این قطعه استفاده می گردد.

تفنگی باد نیوماتیک : این قطعه برای انتقال هوا به کار برده می شود و جهت بادگیری در سیستم استفاده می شود.در دو نوع در بازار موجود است . یکی گان هوا یا تفنگی باد و دیگری باد پاش !

جک یا سیلندر نیوماتیک :این قطعه برای به وجود آوردن نیروی مکانیکی در سیستم است.عملکرد آن ها به چند صورت انجام می شود . یعنی خطی ، چرخشی و رفت و برگشتی .این ابزار برای جا به جایی وسایل ، بلند کردن ،پرس کردن استفاده می شوند.

عملکرد سیستم پنوماتیک

سیستم پنوماتیک همانند سیستم هیدرولیک بر اساس قانون پاسکال عمل می کند با این تفاوت که که از هوای فشرده شده به جای مایعات استفاده می کند. این هوا ی فشرده به وسیله کمپرسور مخصوص هوا ایجاد می شود. به این صورت که مکش هوای اتومسفر در یک تانک به صورت فشار زیاد جمع می شود.و حالا به وسیله شیر های مخصوص به جاهای مختلف سیستم که نیاز است انتقال داده می شود. به این ترتیب در عملکرد سیستم پنوماتیک هوای فشرده در یک مخزن جمع می شود که میتوان آن را در سیلندر نیز ذخیره نمود و به مکان های دیگر منتقل کرد تا دیگر نیازی به کمپرسور نداشته باشیم.

سیلندر و سرعت عملکرد آن ۱٫۲ متر. ثانیه است .که حتی در مواردی به سه متر بر ثانیه هم مورد استفاده قرار می گیرد.

معمولا سیستم نیوماتیک برای ماشین آلات اتوماتیک کارخانجات صنعتی استفاده می گردد که یکی از موارد کاربرد آن دستگاه ابزار دقیق است.

در این سیستم از نکاتی که قابل اهمیت است توزیع درست و به جای هوای فشرده است.و کارایی سیستم پنوماتیک را تحت تاثیر قرار می دهد.

در حالی که این سیستم پر هزینه است در هنگام نصب و استفاده از آن باید به مواردی چون اجرای بهینه این عملیات توجه نمود. در صورتی که کارایی داشته باشد و هزینه های به کار رفته قابل توجیه باشد. ازنکات دیگر ایمنی عملیات است که باید به آن توجه شود.

شما می توانید با کلیک بر سیستم پنوماتیک ویدیو طرز عملکرد این سیستم را به صورت واضح تری ببینید .

عملکرد سیستم پنوماتیک

طرز کار سیستم پنوماتیک را در ویدیو مقابل مشاهده می نمایید.

موارد استفاده از ابزار پنوماتیک

ابزار پنوماتیک از گذشته تا به حال در صنایع مادر و کارخانجات مواد غذایی ،راه سازی و معادن ، ذوب کردن فلز و بسیاری از موارد دیگر مانند نصب قطعات ماشین و خودرو ….

ابزار پنوماتیک

از پرکاربرد ترین و شناخته شده ترین این ابزار ها میتوان به دریل بادی ،پرچ بادی ،پیچ گوشتی بادی ،پیستوله رنگ پاش ،آچار بکس بادی و … اشاره کرد . این ابزار ها در سرعت عملکرد و پیشرفت بسیاری از پروژه ها به ما کمک خواند کرد .

پیچگوشتی بادی : از ابزار رایج بادی است که در دسترس عموم قرار می گیرد و حتی کار های پیش پا افتاده منزل را نیز بهبود می بخشد و لذت کار های فنی را بالا می برد.

پرچ بادی : این وسیله عموما برای نجار ها کاربرد بیشتری دارد و برای میخ استفاده می شود.

دریل بادی : دریل بادی کاربرد هایی که دارد یکی برای سوراخ کاری است و دیگری کاربرد همزن صنعتی را دارد.

پیستوله رنگ پاش : این وسیله نیز کاربرد زیادی هم در صنعت و هم کارهای خانگی برای رنگ کاری دارد.

ابزار پنوماتیک

تعمیر سیستم پنوماتیک

 

در نگهداری از ابزار بادی باید به نکاتی چون رطوبت و گرد و خاک توجه کرد.و این ابزار ها باید دور از نور خورشید قرار گیرند.

برای جلوگیری از ورود رطوبت به این دستگاه باید چه کرد ؟ معمولا برای آنکه از ورود رطوبت به درون ابزار بادی پنوماتیک جلوگیری کنیم از فیلتر رطوبت استفاده می شود و شما نیز باید توجه داشته باشید که مخزن رطوبت آن را خالی نمایید.

از این ابزارالات در مقابل رطوبت هوا محافظت کنید چرا که باعث آسیب و خوردگی قطعات به کار رفته داخلی در آن می شود و این چنین یک مرتبه سیستم از کار می ایستد.

تعمیر ابزار پنوماتیک

شما میتوانید برای برسی های بیشتر و انتخاب صحیح سیستم پنوماتیک در بین سایر سیستم ها به شماره های درج شده در پایین صفحه تماس حاصل فرمایید و مشاوره بگیرید.

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

راد هیدرولیک

برند راد هیدرولیک Rad

برند راد هیدرولیک شرکتی تازه تاسیس در ایران است که در زمینه ابزارالات هیدرولیک فعالیت می کند. این شرکت ( راد هیدرولیک ) در سال ۱۳۹۱ فعالیتش را در زمینه هیدرولیک آغاز کرد و تا کنون موفق بوده است.

شرکت راد هیدرولیک به صورت حرفه ای در زمینه هیدرولیک فعالیت می کند به صورتی که کار طراحی محصول گرفته تا ساخت و تولید انواع متنوع محصولات با کیفیت مناسب قطعات ماشین آلات صنعتی ، مدل های مختلف سیلندر هیدرولیک را بر عهده دارد.

در ادامه از تنوع محصولات این شرکت بیشتر خواهیم گفت.

برند راد هیدرولیک در سال های اخیر بسیار موفق بوده است .دلیل موفقیت شرکت راد هیدرولیک کیفیت بالای محصول در مقابل قیمت مقرون به صرفه می باشد . شرکت راد هیدرولیک با رعایت نکات و استاندارد های لازم در زمینه قطعات صنعتی هیدرولیک توانسته جایگاه خوبی در بازار فروش محصولات داشته باشد.

یکی از امکاناتی که شرکت راد هیدرولیک در اختیار مصرف کنندگان در زمینه صنعت قرار داده است ، امکان محصول سفارشی متناسب با سیستم مورد استفاده شما می باشد.

راد هیدرولیک

تنوع سیلندر شرکت راد هیدرولیک

فشار کاری سیلندر های شرکت راد هیدرولیک تا چهارصد بار می باشد.

_ سیلندر دو سر شافت

_ سیلندر تلسکوپی

_ سیلندر ترکیبی

_ سیلندر هیدرولیک برگشت فنر

_ سیلندر با فلنج استاندارد

_ سیلندر یالایر

سیلندر راد هیدرولیک

سیلندر هیدرولیک وسیله ایست که به وسیله سیال موجود در آن در سیستم هیدرولیک باعث ایجاد فشار می شود .از سیلندر هیدرولیک راد هیدرولیک جهت ایجاد نیروی خطی و حرکت در سیستم هیدرولیک استفاده می کنند. سیلندر هیدرولیک نیروی موجود در سیال تحت فشار را به یک فشار خطی مبدل می سازد.

عملکرد سیلندر به این شکل است که فشار موجود در سیلندر به شکل سوختدر سیلندر ذخیره میشود سپس به نیروی حرکت تبدیل می شود.

سیستم هیدرولیکی شامل موتور ، پمپ و چند سیلندر و سایر قطعات مورد نیاز می باشد .که خود سیلندر نیز متشکل از بدنه ، پیستون ، میل پیستونو قطعات پلاستیکی کامل کننده می باشد. پیستون نیز در داخل سیلندر جای میگیرد و به وسیله میل پیستون ثابت می شود.

سیلندر ها بر اساس عملکرد به دو دسته یک طرفه و دو طرفه تقسیم می شوند . در سیلندر یک طرفه فشار تنها از یک سمت وارد سیستم می شود و برای بازگشت به حالت اولیه نیرویی وارد نمی گردد.

در سیلندر دو طرفه نیرو از هر دو جهت وارد می شود.

مقایسه سیلندر ها

در انتخاب و خرید سیلندر راد هیدرولیک برای سیستم هیدرولیک باید به مواردی دقت کرد .در اینجا به برخی از آن ها می پردازیم.

از آنجا که هر سیستم هیدرولیک بنا بر نیاز سیستم به یک فشار و عوامل خاص دیگری نیاز دارد می بایست به نکاتی در انتخاب آن توجه کرد.

حد اکثر فشار کاری سیستم هیدرولیک ،قطرپیستون و میله پیستون ،نحوه ی نصب سیلندر در سیستم هیدرولیک ،نیروی سیلندر ،حد اکثر نیروی سیلندر ،طول کورس سیلندر ،حداکثر سرعت سیلندر ، وجود ضربه گیر و نوع کاربرد سیلندر .

مشکلاتی که ممکن است  در اثر عدم رعایت نکات ذکر شده به وجود آید چنین است ، بار گزاری غیر محوری ، نصب نا مناسب ، کمانش در میل پیستون ، محاسبات نادرست شتابگیری و کاهش یافتن سرعت بار ، بار های ضربه ای سنگین، تقویت فشار نا خواسته ،نشتی های داخلی و خارجی و سرعت و حرکت با ترتیب نا درست.

شرکت راد هیدرولیک قادر به سفارش گرفتن سیلندر با فشار و مشخصات سیستم هیدرولیک شما می باشد. همچنین شما می توانید در صورت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده پایین صفحه تماس حاصل فرمایید.

از دیگر محصولات شرکت راد هیدرولیک جک هیدرولیک می باشد که دارای مدل های مختلفی می باشد.  مدل های جک راد هیدرولیک به نام های انحصاری  RCB ، RCN ، RCM و جک بالابری می باشد.

شما میتوانید برای اصلاعات بیشتراز قیمت ها و انتخاب نوع دستگاه با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

پمپ کارتریجی یوکن (yuken)

در این مقاله از سیستم پمپ کارتریجی خواهیم گفت  سپس از تنوع برند های این محصول میگوییم ، توضیحی از برند یوکن yuken را داریم. سپس به شرح کامل پمپ کارتریجی yuken  خواهیم پرداخت. برای اطلاعات کاربردی جهت خرید پمپ کارتریجی یوکن با ما همراه باشید.

پمپ کارتریجی yuken

پمپ کارتریجی که اغلب آن را با نام پمپ تیغه ای ( به دلیل استفاده از تیغه در ساختار آن ) نیز می شناسند ، دارای ساختاری ساده با فشاری متوسط است . اجزای تشکیل دهنده آن و قطعات پمپ کارتریجی (تیغه ، محفظه ، روتور ، شفت ..) به راحتی در بازار موجود و قابل تعویض است. این امر کار تعمیر دستگاه را برایمان آسان کرده است .

پمپ کارتریجی به دو دسته متعادل و غیر متعادل تقسیم می شود.

برای توضیحات بیشتر می توانید به مقاله پمپ کارتریجی مراجعه کنید.

تنوع برند محصول پمپ کارتریجی yuken

پمپ کارتریجی

پمپ کارتریجی در برند های مختلفی در بازار محصولات صنعتی به فروش می رسد. کارایی بالای این محصول موجب شده تا شرکت های مختلفی در تولید پمپ کارتریجی با هم به رقابت بپردازند. از معروف ترین برند های موجود در بازار این محصول را در لیست زیر میتوانید مشاهده کنید . برای توضیحات بیشتر و انتخاب راحت تر آن توضیحات بیشتری از سایر برند های این محصول در سایت قرار خواهیم داد.

پمپ کارتریجی یوکن ،

پمپ کارتریجی ویکرز ،

پمپ کارتریجی دنیسون

_ پمپ کارتریجی scenery

_ پمپ کارتریجی Nviucs

_ پمپ کارتریجی Catters

برنذ یوکن Yuken

برند یوکن yuken

برند یوکن yuken از یک شرکت ژاپنی است که در سال ۱۹۲۹ بنیان گذاشته شد. برند یوکن yuken در ابتدا کارگاهی بود ساده که به شرکتی جهانی تبدیل شد. این برند بر محصولات هیدرولیکی تمرکز دارد.

برند یوکن yuken با تحقیقاتی که در بازار فروش محصولات و نیاز صنعت داشته است توانسته جایگاه خوبی در بین مصرف کنندگان کسب کند.

همچنین برند یوکن yuken توانسته فعالیتی گسترده تر در دنیای امروزی داشته باشه. امروزه برند یوکن yuken  تنها در کشور ژاپن بهتولید نمیرسد بلکه خیلی وسیع تر در کشور های مختلف طرفدار های خودش را دارد و تولید می شود . امروزه کشوره هایی مثل هند ، چین ،کره جنوبی ،هنگ کنگ و حتی بسیار دورتر ،امریکا این محصول تولید می شود.

برند یوکن yuken توانسته محصولات متنوع صنعتی را با کیفیت خوب به بازار ارائه کند .فروش پمپ کارتریجی یوکن از جمله محصولاتی در کنار ، جک ،ولوو ، سیلندر و … است.

در بین خریداران و  مصرف کنندگان این برند یوکن yuken ،محصول پمپ کارتریجی از جمله مواردی است که  با توجه به نیاز ها در ایران مورد استفاده قرار گرفته است. جهت خرید پمپ کارتریجی یوکن و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده پایین صفحه تماس حاصل فرمایید.

یوکن Yuken اصل

برخی ویژگی هایی وجود دارد که باعث شود پمپ یوکن اصل را بشناسیم.  اولین ویژگی چنین است که نوشته های درج شده بر روی پمپ کارتریجی یوکن Yuken با آن چه که روی کاتالوگ دستگاه است هم خوانی داشته باشد. علاوه بر این لازم است شما چک کنید که مدل دستگاه بر روی پمپ کارتریجی یوکن Yuken حک شده باشد . معمولا در اصل کار ها چه این دستگاه یا سایر اجناس اصل باید مدل وسیله یا برند آن به روی آن حک شده باشد. در پمپ کارتریجی یوکن yuken باید دقت کنید که بر پلیت کارتیج نام برند yuken نیز ثبت و حک شده باشد همچنین چیزی که بیشتر از همه ی موارد میتواند  در نگاه اول نظر شما را جذب کند جنس بدنه یا پوسته آن است. با کمی دقت میتوانید از خرید خود اطمینان حاصل کنید.

پمپ کارتریجی یوکن Yuken

پمپ کارتریجی یوکن

تا اینجا به صورت مفصل از پمپ کارتریجی و برند یوکن Yuken برایتان گفتیم (در صورت نیاز می توانید به مقاله پمپ کارتریجی مراجعه کنید.)

در این قسمت سعی داریم تنها از نکات کلیدی و لازم مشخصه این دستگاه برایتان بگوییم و به معرفی بپردازیم.

پمپ کارتریجی یوکن Yuken در دبی ثابت دارای مزیت های خوبی چون صدای کم ، راندمان بالا ،تعمیر و سرویس عالی و تنوع در لیتراژ است.

 تعمیر پمپ گارتریجی یوکنYuken

از جمله مزایای این پمپ تعمیر و تعویض قطعات پمپ است. با این حال شما باید بدانید تنها چیزی که از این پمپ محافظت میکند روغن سالم است . روغن با ناخالصی موجب آسیب رساندن به دستگاه میشود . اولین قسمتی که تحت آسیب قرار میگیرد قست رینگ و روتور است و اگر زود دست به کار شوید به راحتی با تعویض این دو قطعه میتوان از آسیب رسیدن به باقی قسمت ها جلوگیری کنید . همینطور که می دانید در استفادهاز پمپ کارتریجی باید دقت بالایی در روغن و انتخاب روغن ها داشت . سیال مورد استفادهدر پمپنباید دارای نا خالصی باشد.

گارانتی پمپ گارتریجی یوکنYuken

با اینکه پمپ کارتریجی بسیار مقاوم عمل میکند و تنها خرابی از سیال ناخالص استفاده شده در دستگاه می باشد برای اطمینان خاطر از سالم ماندن پمپ گارتریجی یوکنYuken بعد از اینکه مراقبت ها و نکات استفاده از آن را به درستی به کار بردید می توانید به گارانتی محصول اطمینان کنید.فروش پمپ کارتریجی یوکن  Yuken دارای گارانتی تعمیرات می باشد .در این میان افراد مسلط به ابزار صنعتی قادر به اصلاح قطعه و بازگرداندن دوباره پمپ می باشند.

مشخصات پمپ پره ای یوکن Yuken

پمپ گارتریجی یوکن Yuken پره ای از پمپ های کارتریجی پرمصرف در بازار فروش ایران است. این پمپ هیدرولیکی در سری های pv2r  تولید می گردد.  پمپ گارتریجی یوکن Yuken پره ای نیاز به دبی بالا دارد . هنگاه کار با  پمپ گارتریجی یوکن Yuken باید فشار کاری سیستم بالا باشد. فشار کاری این دستگاه ۲۱۰بار است و در سایز های متنوع در بازار ارائه می گردد. سایز های موجود ۶ تا الی ۲۳۷ cc می باشد.

از خصوصیات این دستگاه جدا شدن بخش کارتریج آن هم به سادگی در صورت نیاز می باشد و احتیاجی به باز کردن کل سیستم ندارد.

کاربرد این مدل از  پمپ گارتریجی یوکن Yuken درسیستم فشار قوی صنعتی هیدرولیک مانند پرس های هیدرولیکی و دستگاه تزریق پلاستیک می باشد.

فروش پمپ کاتریجی یوکن yuken پره ای در سه مدل PV2R1، PV2R2 و PV2R3  و دهانه های مختلف میباشد .مشخصات بیشتر این محصول را در جدول میتوانید ببینید.

برای توضیحات بیشتر و ارائه راهنمایی در انتخاب بهتر از محصولات شما میتوانید با شماره های درج شده در پایین صفحه تماس حاصل فرمایید.

.

Shaft Speed
Range
r/min.
Output
Flow
Input
Power
۱
۱
Max. Operating Pressure Kgf/cm2 Geometric
Displacement
cm3/rev.
Model
Number
Min. Max. Synthetic
Fluids
Petroleum Based Oils Petroleum Based Oils
Phosphate
Esters
Water in Oil
Emulsions
Water
Glycols
Antiwear
Type

Water
Glycols
R & O
Type
Antiwear
Type
Specially

Specified
۷۵۰
۱۸۰۰
(۱۲۰۰)
Refer
Page
۱۵۴ ,۱۵۵
& 156
۱۶۰ ۷۰ ۷۰ ۱۶۰ ۱۶۰ ۱۷۵
۲۱۰
۵٫۸ PV2R1 – ۶
۸٫۰ PV2R1 – ۸
۱۷۵ ۲۱۰ ۹٫۴ PV2R1 – ۱۰
۱۲٫۲ PV2R1 – ۱۲
۱۳٫۷ PV2R1 – ۱۴
۱۶٫۶ PV2R1 – ۱۷
۱۸٫۶ PV2R1 – ۱۹
۲۲٫۷ PV2R1 – ۲۳
۲۵٫۳ PV2R1 – ۲۵
۱۶۰ ۱۶۰ ۳۱٫۰ PV2R1 – ۳۱
۶۰۰
۱۸۰۰
(۱۲۰۰)
Refer
Page
۱۵۶, ۱۵۷
& 158
۱۴۰ ۷۰ ۷۰ ۱۶۰ ۱۴۰ ۱۷۵ ۲۱۰ ۲۶٫۶ PV2R2 – ۲۶
۳۳٫۳ PV2R2 – ۳۳
۴۱٫۳ PV2R2 – ۴۱
۴۷٫۲ PV2R2 – ۴۷
۵۲٫۵ PV2R2 – ۵۳
۵۸٫۲ PV2R2 – ۵۹
۶۴٫۷ PV2R2 – ۶۵
۶۰۰ ۱۸۰۰
(۱۲۰۰)
Refer
Page
۱۵۸ &
۱۵۹
۱۴۰ ۷۰ ۷۰ ۱۶۰ ۱۴۰ ۱۷۵ ۲۱۰ ۵۲٫۲ PV2R3 – ۵۲
۵۹٫۶ PV2R3 – ۶۰
۶۶٫۳ PV2R3 – ۶۶
۷۶٫۴ PV2R3 – ۷۶
۹۳٫۶ PV2R3 – ۹۴
۱۶۰ ۱۶۰ ۱۱۵٫۶ PV2R3 – ۱۱۶
۶۰۰ ۱۸۰۰

(۱۲۰۰)
Refer
Page
۱۵۹ &
۱۶۰
۱۴۰ ۷۰ ۷۰ ۱۶۰ ۱۴۰ ۱۷۵ ۱۷۵ ۱۳۶ PV2R4 – ۱۳۶
۱۵۳ PV2R4 – ۱۵۳
۱۸۴ PV2R4 – ۱۸۴
۲۰۱ PV2R4 – ۲۰۰
۲۳۷ PV2R4 – ۲۳۷

قیمت پمپ کارتریجی یوکن

پمپ کارتریجی یوکن مناسب افرادی است که میخواهند از خرید خود اطمینان حاصل فرمایند . زیرا برند یوکن یکی از برند های با تجربه در این زمینه است که جهت رقابت با سایر برند ها و راضی نگه داشتن مشتریان خود همواره در تلاش است. قیمت پمپ کارتریجی یوکن بسیار مناسب بوده و نسب به کارایی و کیفیت ارزشمند می باشد. این پمپ به دلیل اینکه یک برند وارداتی می باشد دارای نوسانات قیمت در بازار می باشد. بنابراین برای اطلاع از قیمت پمپ کارتریجی با شماره های پایین صفحه تماس بگیرید. شرکت هیدرو پارت با ارائه محصولات متنوع و قیمت مناسب در خدمت شما خواهد بود.

فشار متحمل پمپ کارتریجی یوکن Yuken

فشاری که برای این پمپ کارتریجی یوکن Yuken قابل تحمل است بستگی زیادی به غلظت روغن مصرفی در پمپ می باشد. روغن یا همان سیال نقش مهمی در سیستم هیدرولیک دارد .تنظیم فشار سیستم بر اساس ویسکوزیته روغن و به وسیله مشخصاتی که در کاتالوگ دستگاه آمده تعیین میشود. بر طبق آنچه در کاتالوگ دستگاه آمده ویسکوزیته روغن تنظیم میگردد . دلیل این قضیه این است که سیال با همان روغن با تراکم پذیری قادر به ایجاد فشار است. اعدادی که برای تعیین فشار در کاتالوگ فروش پمپ کارتریجی یوکن دستگاه آمده همگی بر اساس مگا پاسکال می باشند. پمپ کارتریجی یوکن Yuken در واقع تولید کننده دبی می باشد تا اینکه فشار تولید کند.

حجم قابل انتقال سیال توسط پمپ کارتریجی یوکن Yuken

حجم قابل انتقال سیال در این مدل از پمپ به صورت مرتب در جدول طراحی شده قابل رویت می باشد. و عدد ذکر شده برابر حجم جا به جایی بر اساس یک دور می باشد. دور های مرسوم ۱۴۵۰rpm و ۱۰۰۰ rpm می باشد.

فروش پمپ کارتریجی یوکن

از مزیت های پمپ کارتریجی با دبی ثابت

پمپ کارتریجی یوکن Yuken که دبی ثابتی دارد دارای مزیت هایی از قبیل راندمان بالا است. سر و صدا و آلودگی صوتی دراین مدل از پمپ ها با دبی ثابت بسیار کم می باشد. همچنین تنوع در لیتراژ این محصول زیاد است.

از ویژگی دیگر آن تعمیر و سرویس , عالی این دستگاه می باشد.

موارد استفاده از پمپ کارتریجی یوکنYuken

از جمله مواردی که پمپ کارتریجی یوکن مورد استفاده قرار می گیرد ماشین آلاتی است که تزریق پلاستیک دارند. پرس های فشار متوسط و کم ،در ساخت یونیت و پاور پک در سیستم هیدرولیک ، همچنین  دستگاه مورد استفاده در ریخته گری از آن استفادهمی شود.

برای آگاهی و دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت ها با شماره های درج شده در پایین صفحه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان جهت خرید پمپ کارتریجی یوکن استفاده کنید.

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

پمپ کارتریجی دنیسون (Denison)

در این مقاله از پمپ کارتریجی دنیسون خواهیم گفت . در مقدمه توضیح مختصری از پمپ کارتریجی مشاهده خواهید کرد ، سپس از برند دنیسون مطالبی آوردیم و به شرح کامل آن پرداختیم و در نهایت مشخصات پمپ کارتریجی هیدرولیک دنیسون Denison  آورده شده است .

پمپ کارتریجی دنیسون

پمپ کارتریجی یا پمپ تیغه ای یا پره ای ! به دلیل به کار رفتن پره در سیستم این پمپ ها ، در میان مصرف کنندگان به پمپ پره ای و تیغه ای نیز شناخته میشود . پمپ کارتریجی از سری محصولات هیدرولیک پرکاربرد به حساب می آید .پمپ کارتریجی به وسیله یک سیال به حرکت در می آید. پمپ هیدرولیک کارتریجی ساختمانی بسیار ساده دارد و از طراحی ساده ای برخوردار است. اجزای ساده دستگاه در بازار فروش ابزار صنعتی به راحتی پیدا می شود و قابل تعویض می باشد .  پمپ هیدرولیک کارتریجی به دو دسته ، پمپ هیدرولیک کارتریجی متعادل وپمپ کارتریجی هیدرولیک نا متعادل تقسیم می شوند.

برای توضیحات بیشتر میتوانید به مقاله پمپ کارتریجی مراجعه کنید و توضیحات بیشتری از آن مطالعه کنید.

تنوع برند پمپ کارتریجی

از آن جا که پمپ کارتریجی کاربردی زیاد در صنایع هیدرولیک دارد شرکت های زیادی در تولید این محصول باهم به رقابت می پردازند . از جمله برند هایی که امروزه طرفداران بیشتری چه در ایران و چه کشور های دیگر برای خود پیدا کرده را در لیست زیر مشاهده می کنید. شما برای انتخاب محصول مناسب و توضیحات بیشتر و اطلاع از قیمت پمپ کارتریجی دنیسون می توانید با شماره درج شده در پایین صفحه تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی های لازم بهره ببرید.

پمپ کارتریجی یوکن ،

پمپ کارتریجی ویکرز ،

پمپ کارتریجی دنیسون

_ پمپ کارتریجی scenery

_ پمپ کارتریجی Nviucs

_ پمپ کارتریجی Catters

پمپ کارتریجی

برند دنیسون Denison

شرکت دنیسون تاریخچه ای بسیار قدیمی دارد و آن بر می گردد به سال ها پیش ، حتی پیش از جنگ جهانی اول یعنی سال  هجری قمری ۱۹۰۰ ! در ابتدا نامی دیگر برای خود داشت و آن را با نام شرکت کوک موتور می شناختند . این شرکت توسط آقای کو بنیان گذاشته شده است. در ابتدا این شرکت بر روی موتور های پر قدرت آن هم از نوع احتراقی کار می کرده است . حتی بعد از جنگ جهانی دوم به کار خودش ادامه می دهد. در سال ۱۹۲۵ هجری قمری موسس آن اعلام بازنشستگی می کند در این زمان بیل دنیسون جای آقای کوک را پر می کند . بیل دنیسون در ابتدای کار خود ابتکار های جدیدی به خرج میدهد. وی در آن زمان ها به تولید ابزاز های هیدرولیکی و ماشین های هیدرولیکی می پردازد. او بعد ها در این زمینه با کارخانه های دیگر همکاری به عمل می آورد  و به تولید تجهیزات هیدرولیکی مشغول می شود. این شرکت سال ها محصولات خود را با نام دنیسون هیدرولیک در بازار معرفی میکرد و به فروش می رساند . با این حال با پیشنهادی خود در سال ۲۰۰۳ به وسیله شرکتی بهتر و بالاتر به نام پارکر آمریکا خریده می شود .قیمت توافقی برای شرکت دنیسون هیدرولیک ۲۴۰ ملیون گفته شده است.اکنون محصولات این شرکت تاریخی به نام دنیسون پارکر به فروش می رود ودر بازار فروش پمپ کارتریجی دنیسون به این اسم شناخته شده است.

برند دنیسون در ابتدا از یک شرکت فرانسوی بود که در نهایت با یک شرکت آمریکایی ترکیب شد و برند دنیسون پارکر را به وجود آورد.

در این سایت انواع مدل های پمپ کارتریجی برند دنیسون Denison  برای فروش در اختیارتان می باشد.

شرکت دنیسون Denison

برند دنیسون Denison در بازار صنعت هیدرولیک

از تاریخ دورادور این شرکت گفتیم که کارش را از موتور های احتراقی سال ها پیش قبل از جنگ جهانی شروع کرد تا به امروز که در قرن ۲۱ به سر میبریم و این شرکت توانسته همچنان سراپا و قوی به کارش ادامه دهد. امروز دفتر اصلی یا اگر بشه گفت بخش اصلی این شرکت دنیسون Denison در آمریکا ( اوهایو ) واقع شده است . امروزه محصولات دنیسون Denison جایگاه خاصی در دنیا پیدا کرده و پای آن حتی به خطوط هیدرولیک کارخانه های مهم و متنوع هم رسیده . این امر در گردش مالی این شرکت مشهود هست چه که توانسته در پنج سال اخیر درامدی بیش از سیزده بیلیون داشته باشد. با آن که برند دنیسون Denison توانسته در طی این سال ها بین مردم شناخته شود اما آنچه که باعث موفقیت آن بوده و هست کیفت ابزار های صنعتی هیدرولیک در فروش پمپ کارتریجی دنیسون  بوده است. امروزه بیش از پیش مقایسه محصولات در بین عموم مصرف کنندگان رایج شده ، نکته مثبتی که در آن وجود دارد بالارفتن کیفیت محصولات در مقابل قیمت آن در بین عموم می باشد و باعث شده شرکت ها با رقابت با یک دیگر کیفیت محصول خود را ارتقاع دهند.

محصولات دنیسون Denison

محصولات تولیدی شرکت دنیسون در رده محصولات صنعتی هیدرولیک می باشد. محصولاتی چون انواع پمپ هیدرولیک ، شیرالات برقی ، جک  و  …

در بازار فروش محصولات صنعتی ایران پمپ دنیسون Denison در بین مصرف کنندگان دارای محبوبیت است . همچنین انواع شیرالات هیدرولیک در سیستم مدار های هیدرولیک به کار رفته در کارخانه جات !  کیفیت و ارائه خدمات همچنین نیاز آن ها به پمپی با کیفیت خوب در سیستم هیدرولیک  باعث این محبوبیت در بین عموم بوده است.

پمپ کارتریجی دنیسون Denison

برای خرید پمپ کارتریجی دنیسون Denison شما نیاز به شناخت ویژگی های این پمپ دارید. در این قسمت به برسی خصوصیات پمپ کارتریجی دنیسون خواهیم پرداخت . پمپ کارتریجی دنیسون را با نام دنیسون پارکر هم در بازار می شناسند و دلیل آن ادغام شرکت دنیسون با پارکر در دهه های گذشته می باشد.

این پمپ هیدرولیک کارتریجی دارای دبی زیاد و فشار کم می باشد و در برخی از انواع آن دقیقا دارای مشخصات عکس می باشد یعنی دبی کم و فشار زیاد. برای خرید این محصول شما باید بنا بر نیاز  سیستم هیدرولیک  ارزیابی نمایید تا انتخابی درست در این پمپ داشته باشید. پمپ کارتریجی دنیسون قابلیت ارتقاء به پمپ هیدرولیک پره ای دو یا چند طبقه است. نتیجه این عمل رسیدن به بازه وسیع دبی تا حدود سیصد بار می باشد.

پمپ دنیسون کارتریجی دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشد. از ویژگی هایی که این محصول را از سایر برند ها متمایز می کند ، تغییر سریع سیکل فشار  با تکریر و مرور دقیق جریان می باشد.

برای آگاهی بیشتر از مشخصات  و خرید پمپ کارتریجی دنیسون هر یک از پمپ ها با شماره های درج شده در پایین صفحه تماس بگیرید.

قیمت پمپ کارتریجی دنیسون

همانطور که میدانید پمپ کارتریجی در بین سایر پمپ هیدرولیک کاربرد زیادی دارد و به دلیل اینکه موارد استفاده آن نیز متنوع می باشد متقاضیان زیادی نیز دارد. قیمت پمپ کارتریجی دنیسون در مقایسه با اینکه یک برند پر فروش و خارجی به حساب می آید متناسب می باشد . زیرا این شرکت ها برای آنکه بتوانند در کنار سایر برند ها دوام بیاورند متناسب با نیاز مشتری کیفیت خوبی را در اختیار مصرف کنندگان میگذارند. قیمت پمپ کارتریجی دنیسون با توجه مه نوسانات بازار متفاوت می باشد . شرکت هیدروپارت با ارائه قیمت مناسب این محصول در خدمت شما خواهد بود . برای اطلاع دقیق قیمت ها با استفاده از شماره های پایین صفحه با ما تماس بگیرید.

پمپ کارتریجی دنیسون Denison

پمپ پره ای دنیسونT6 SERIES PUMPS

MAX FLOW 1500rpm

(LT/min)

MAX SPEED

(rpm)

MAX PRESSURE

(bar)

DISPLACEMENT

(us gpm)

FLOW CODE

(us gpm)

CODE
۱۶ ۲۸۰۰ ۲۸۰ ۱۰٫۸ ۳ T6C
۲۶ ۱۷٫۲ ۵
۳۲ ۲۱٫۳ ۶
۳۹٫۵ ۲۶٫۴ ۸
۵۱ ۳۴٫۱ ۱۰
۵۵٫۵ ۳۷٫۱ ۱۲
۶۹ ۴۶ ۱۴
۸۷٫۵ ۵۸٫۳ ۱۷
۹۵٫۵ ۶۳٫۸ ۲۰
۱۰۵٫۵ ۷۰٫۳ ۲۲
۱۱۹ ۲۵۰۰ ۷۹٫۳ ۲۵
۱۳۳ ۲۱۰ ۸۸٫۸ ۲۸
۱۵۰ ۱۰۰ ۳۱
۷۱٫۵ ۲۵۰۰ ۲۴۵ ۴۷٫۶ ۱۴ T6D
۸۷٫۵ ۵۸٫۲ ۱۷
۹۹ ۶۶٫۰ ۲۰
۱۱۹ ۷۹٫۵ ۲۴
۱۳۴٫۵ ۸۹٫۷ ۲۸
۱۴۷٫۵ ۹۸٫۳ ۳۱
۱۶۶٫۵ ۱۱۱ ۳۵
۱۸۰٫۵ ۱۲۰٫۳ ۳۸
۲۰۴ ۲۲۰۰ ۱۳۶ ۴۲
۲۳۷ ۱۴۵٫۷ ۴۵
۲۱۸٫۵ ۲۱۰ ۱۵۸ ۵۰
۱۹۸ ۲۲۰۰ ۲۴۵ ۱۳۲٫۳ ۴۲ T6E
۲۱۳ ۱۴۲٫۴ ۴۵
۲۳۷ ۱۵۸٫۵ ۵۰
۲۴۷ ۱۶۴٫۸ ۵۲
۲۷۰ ۱۷۹٫۸ ۵۷
۲۹۵ ۱۹۶٫۷ ۶۲
۲۳۰ ۲۱۳٫۳ ۶۶
۳۴۰ ۲۲۷٫۱ ۷۲
۴۰۳ ۲۰۰۰ ۹۰ ۲۶۹ ۸۵

تقسیم بندی پمپ دنیسون کارتریجی

برای خرید پمپ کارتریجی دنیسون باید دانست بر اساس محدوده حجم کارتریج به چهار بخش تقسیم می شوند.

_ پمپ کارتریجی دنیسون با لیتراژ بین ( پنج تا پنجاه سی سی بر دور ) با فشار حد اکثری سیصد و بیست بار که به سری B شناخته می شود.

_ پمپ کارتریجی دنیسون با لیتراژ بین ( ده تا صد سی سی بر دور ) و حد اکثر فشار دویست و هفتاد و پنج بار که به سری C  شناخته می شود.

_ پمپ کارتریجی دنیسون با لیتراژ بین  (چهل و سه تا صد و پنجاه و هشت سی سی بر دور ) و حد اکثر فشار دویست و هشتاد بار که به سری D  شناخته می شود.

پمپ هیدرولیک کارتریجی دنیسون بازدهی بالایی در سیستم دارد . این مورد سبب افزایش بهرهوری سیستم میشود . از مزایای دیگر آن که در اینجا به آن اشاره خواهیم کرد کاهش گرما ، سر و صدای کم پمپ و آسایش صوتی می باشد.

همچنین این پمپ دارای دور ششصد تا سه هزار و ششصد Rpm  می باشد.

مدل های متنوع این پمپ به نام های  T6EC، T6DC ، T6EC و T6CC  موجود می باشد. روش نصب انواع مدل ها بر روی مدار به سی و دو راه می باشد ! و از نظر تغییر ورودی و خروجی نیز دارای ۴ حالت است.

مدل های سه طبقه این محصول نام های T6DCC ، T6DDc و T6EDC نام دارد.

 

خصوصیات پمپ کارتریجی دنیسون Denison

خصوصیات پمپ کارتریجی دنیسون بسته به مدل آن متفاوت مب یاشد . آنچه در عموم آن ها رایج می باشد را در طول متن گفتیم ، حال به خصوصیات بارز مدل های آن می پردازیم.

پمپ کارتریجی دنیسون به دلیل جدا شدن بخش کارتریج این امکان را به شما می دهد تا هنگام نیاز به تعمیر این قطعه نیاز به باز کردن تمام دستگاه نداشته باشید.

کارترج پمپ دنیسون سری B ، D  دو جهته هستند .

کارتریج پمپ دنیسون سری  C ، E یک جهته هستند.

همچنین این پمپ هیدرولیک دنیسون توان کار کردن در در بازه ای وسیع از ویسکوزیته یا غلظت روغن می باشد .آنچه که معمول می باشد عددی بین شصت تا سه هزار و نهصد Sus است.

همچنیناین دستگاه توانایی آن را دارد که در دماهای مختلف سیال ( خیلی سرد و خیلی گرم ) کار کند.

فروش پمپ کارتریجی دنیسون

خصوصیات سیال مورد استفاده در پمپ کارتریجی Denison

همینطور که گفتیم این پمپ توانایی کار کردن در دمای بسیار بالا و بسیار پایین سیال می باشد. و با غلظت های مختلفی از روغن می تواند کار بکند.

این پمپ هیدرولیک کارتریجی دنیسون  همچنین می تواند با سیالات مقاوم در برابر آتش نیز کار بکند .

از سیالات معمولی که در سیستم هیدرولیکی که این پمپ در آن کار می کند میتوان به گلیسرین ، استر فسفات و استر الی و روغن Hfc اشاره کرد. این روغنها معمولا درسیستم هیدرولیک کارخانه جات ذوب فلز و سیمان به کار گرفته می شود. استفاده از این سیالات باعث می شود که عمر کار دستگاه افزایش پیدا کند و باعث تولید فشار بیشتری در سیستم هیدرولیک شود.

برای اطلاع از قیمت ها و راهنمایی های بیشتر شما میتوانید با شماره های درج شده تماس بگیرید.

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

پمپ کارتریجی ویکرز (Vickers)

در این مقاله سعی داریم به شرح کامل مشخصات پمپ کارتریجی ویکرز Vickers بپردازیم. برای آگاهی بیشتر در ابتدا توضیح مختصری از پمپ کارتریجی خواهیم گفت ، سپس در ادامه از برند ویکرز Vickers و نقش آن در بازار فروش محصولات هیدرولیکی خواهیم گفت و در بخش اصلی به فروش و قیمت پمپ کارتریجی ویکرز می پردازیم.پس با ما همراه باشید.

پمپ کارتریجی ویکرز  Vickers

پمپ کارتریجی که به پمپ تیغه ای یا پره ای در بین کارکنان صنایع هیدرولیک شناخته شده است ،از جمله محصولات کاربردی است که به دلیل استفاده از تیغه یا پره به این نام معروف گشته است. همانطور که از نام آن مشخص می باشد این پمپ هیدرولیک با حرکت یک سیال فعالیت می کند. سیال مورد استفاده در پمپ های هیدرولیکی معمولا روغن می باشد. ساختار طراحی شده این دستگاه بسیار ساده می باشد به طوری که تعمیر و جایگزینی یا تعویص قطعات را آسان می کند. اجزای به کار رفته در این دستگاه هیدرولیکی به دلیل کاربرد فراوان آن در بازار فروش محصولات صنعتی به آسانی یافت می شود  و قیمت آن به دلیل تنوع بالای قطعات بسیار متنوع می باشد. پمپ کارتریجی داراری دو دسته ی اصلی می باشد . پمپ کارتریجی متعادل و پمپ کارتریجی نا متعادل. برای توضیحات بیشتر به مقاله پمپ کارتریجی داخل سایت مراجعه نمایید.

انواع برند پمپ کارتریجی

پمپ هیدرولیک کارتریجی در بازار فروش صنایع هیدرولیک ایران با کاربرد زیاد تنوع بسیاری دارد . این تنوع در برند هایی که در بازار می باشد و هم تنوع مدل ها بسیار به چشم میخورد . از برند هایی که امروز بیشتر بورس می باشد در لیست زیر مشاهده خواهید کرد . برای اطلاع بیشتر از یکایک این برند ها شما می توانید با شماره های درج شده در پایین صفحه تماس حاصل فرمایید و برای انتخاب صحیح از راهنمایی ما استفاده کنید.

پمپ کارتریجی یوکن ،

پمپ کارتریجی ویکرز ،

پمپ کارتریجی دنیسون

_ پمپ کارتریجی scenery

_ پمپ کارتریجی Nviucs

_ پمپ کارتریجی Catters

پمپ کارتریجی

برند ویکرز Vickers

برند ویکرز Vickers

برند ویکرز Vickers از آن دسته انتخاب های رایج افراد در زمینه ابزار آلات صنعتی هیدرولیک می باشد. ویکرز یک برند قدیمی با تاریخ کهن می باشد .برند ویکرز Vickers در سال ۱۸۲۸ برای اولین بار تاسیس شد . موسس آن میلر ادوارد ویکرز بود که به همین نام یعنی ویکرز در دنیا معروف شد. این شرکت در ابتدا تحت عنوان کارخانه ذوب فلز بود که در سال ۱۸۶۸ وارد ساخت قطعات کشتی جنگی شد و همینطور در تاریخ بسته به نیاز تغییر یافت . سپس در طی سال های بعد در زمینه خودرو سازی کار می کرد و بعد در زمینه هوا گردی گسترش پیدا کردو امروزه همه آنرا به عنوان شرکتی در زمینه تولید قطعات صنعتی هیدرولیک می شناسند.

در طول تاریخ این شرکت همواره رشد می کند و با شرکت های دیگه می پیوندد و گسترش پیدا می کند . شرکت ویکرز vickers در سال ۱۹۹۹ با شرکت بزرگ Eaton همکاری می کند و بخشی از آن می شود . شرکت Eaton از شرکت های قوی در زمینه مدیریت انرژی است. این شرکت برای مدیریت انرژی راه کار و راه حل هایی ارائه می کند. همچنین در بخش انرژیهای هیدرولیکی ، الکتریکی و مکانیکی فعالیت می کند. این شرکت بسیار وسیع و بزرگ است به طوری که کارمند های آنجا به طور تقریبی رقمی حدود صد و دو هزار نفر شمرده شده اند. این برند در بیش از صد و هفتاد و پنج کشور دنیا گسترش پیدا کرده و در آن جا به استفاده میرسد و فروش خوبی دارد. از آن جا که دنیای رو به پیشرفت امروز بسیار رقابتی شده و مصرف کنندگان گزینه های زیادی برای انتخاب در پیش رو دارند ، لاکن آن چیزی که اعتماد مشتریان را در این زمینه به خود جلب کرده کیفیت و قیمت به صرفه محصول می باشد .

برند ویکرز vickers یکی از قدیمی ترین شرکت هایی است که از قدیم تا به امروز همواره رو به رشد بوده است و سابقه خوبی در میان مصرف کنندگان پیدا کرده و یکیاز برند های محبوب آن ها شده است.

در حال حاظر برند ویکرز vickers ذر زمینه محصولات صنعتی هیدرولیک نظیر پمپ های کارتریجی ، موتور های پیستونی ، پمپ های پره ای ، موتور پره ای ،لوله های صنعتی سروو servo ، سیلندر ، لوله های صنعتی همراه با قابلیت جا به جایی آسان mobile velves ، فیلتر ها و … فعالیت دارد.

شرکت ویکرز Vickers

پمپ کارتریجی ویکرز Vickers

پمپ کارتریجی از انواع پمپ هایی است که کاربرد فراوانی در صنعت دارند. از مزایای استفاده از پمپ کارتریجی ویکرز Vikers با دبی ثابت چنین است ،صدای بسیار کم اما راندمان بالا ،تعمیر و سرویس عالی وتنوع در لیتراژ.

دبی چیست ؟ اگر این واژه را برای اولین بار می شنوید ،میزان جریان خروجی از پمپ را دبی می گویند و عدد آن بسته به حجم و تناژ عملکرد هیدرولیکی مشخص می شود.

این نکته را باید بدانید پمپ های کارتریجی تولید فشار ندارند! کار آن ها تولید دبی می باشد.

حجم جا به جایی پمپ هیدرولیک کارتریجی ویکرز Vickers در ستون displacement نشان داده می شود.حجم جا به جایینیز بر حسب هر دور محاسبه می گردد. دور معمول برای پمپ کارتریجی ویکرز Vickers هزار و چهارصد و پنجاه Rpm و هزار Rpm است.فرمولی که برای محاسبه ی آن استفاده می شود چنین است .   (rpm* cc / rev = l / min .lit)

فشار متحمل پمپ کارتریجی ویکرز Vickers برابر است با صد و هفتاد و پنج بار تا دویست و هفتاد وپنج بار . این عدد در ستون msx pressure نشان داده می شود.  در مدل VQ پمپ کارتریجی ویکرز Vickers که مخصوص موبایل هیدرولیک می باشد این عدد تا دویست و ده بار می رسد.

پمپ کارتریجی ویکرز به دلیل محوبیتش در بین مصرف کنندگان بهانه خوبی شده تا از روی آن کپی های زیادی زده شود ،در حال حاضر کپی های چینی و ژاپنی این محصول در بازار یافت می شود . برای خرید این محصول و اصل بودن پمپ باید دقت بسیاری کرد.

پمپ کارتریجی ویکرز Vickers اصل

برای خرید پمپ هیدرولیک کارتریجی ویکرز اصل باید نکاتی را مد نظر قرار داد . اول از همه هنگام خرید پمپ کارتریجی ویکرز اصل مشخصات پلاک پمپ را با دفترچه راهنمای آن (کاتالوگ وسیله ) برسی کنید و مطابقت دهید . در صورتی که مشخصات با هم دیگر هم خوانی نداشت باید به اصل بودن آن شک کرد. دومین گزینه ای که باید در این مورد برسی شود این است که مدل خود دستگاه بر روی پمپ قشنگ حک شده باشد. در مدل های کپی چنین نیست. در پمپ های کارتریجی ویکرز Vickers اصل نام برند روی قطعه پلیت کارتریج حک می شود. و نکته آخر اینکه پارت نامبر روی رینگ پمپ را حتما چک نمایید.

قیمت پمپ کارتریجی ویکرز

پمپ کارتریجی یکی از انواع مدل های هیدروموتور ها می باشد که به دلیل نیاز و استفاده بالا در صنعت طرفداران زیادی در بازار دارد و با قیمت های مختلف و کیفیات متنوع در بازار موجودمی باشد. قیمت پمپ کارتریجی ویکرز به نسبت سایر مدل های خارجی در برابر کیفیتی که دارد مناسب می باشد و همواره این شرکت برای بالا نگهداشتن برند خود نیاز مصرف کنندگان را به بهترین شکل رفع نموده است. در حال حاظر قیمت پمپ کارتریجی ویکرز به دلیل نوسانات بازار ارز متغیر می باشد. با این حال شرکت هیدروپارت با ارائه قیمت مناسب پاسخ گوی شما می باشد. برای مشاوره و اطلاع از قیمت دقیق این مصول با شماره های ما تماس بگیرید.

پمپ کارتریجی ویکرز Vickers اصل

تعمیر پمپ کارتریجی ویکرز  Vickers

پمپ کارتریجی ویکرز Vickers با اینکه قطعه ای پرکاربرد در سیستم هیدرولیک و صنعت می باشد طراحی ساده ای دارد. طراحی ساده این دستگاه امکان سهولت در تعمیر آن است. و از نکات دیگر اینکه بخش کارتریج دستگاه جدا از آن طراحی شده و برای تعمیر آن نیازی نیست کل دستگاه برای تعمیر باز شود . از نکات مهم دیگر این است که به دلیل کاربرد فراوان آن قطعات یدکی پمپ هیدرولیک کارتریجی ویکرز Vickers به راحتی در بازار فروش قطعات صنعتی هیدرولیک پیدا می شود .

همچنین اغلب پمپ های هیدرولیک کارتریجی ویکرز در ایران همراه با گارانتی عرضه می شوند.

خصوصیات پمپ کارتریجی ویکرز Vickers

از خصوصیات ویژه پمپ کارتریجی هیدرولیکی ویکرز Vickers سیستم دوازده پره ای آن می باشد . در هنگام به کار اندازی این دستگاه ، پمپ از پس فشار و ویسکوزیته بالای دستگاه بر می آید.این یکی از ویژگی های خوب فروش پمپ کارتریجی ویکرز  Vickers می باشد که کمتر در مدل ها و برند های دیگر مشابه این پمپ وجود دارد.

از ویژگی های خوب دیگر این وسیله فشار بالا و همانطور که اشاره شد عدم وجود آلودگی صوتی می باشد.این پمپ هیدرولیکی بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد.

موارد استفاده از پمپ هیدرولیکی کارتریجی ویکرز 

از موارد پرکاربردی که پمپ هیدرولیکی کارتریجی ویکرز از آن استفاده می شود ،ماشین الات راه اهن ، ابزار و تجهیزات ساخت و ساز ، ماشین های مخصوص قالب ریز با فشار بالا ، دستگاه پرس های بزرگ ،تزریق پلاستیک ، کمپکتر زباله و صنایع دریایی می باشد.

همینطور کهگفتیم پمپ کارتریجی هیدرولیکی ویکرز پمپی اقتصادی و پر کاربرد می باشد و یکی از دلایل آن تعویض راحت قطعات دستگاه می باشد .

در ادامه از مشکلاتی که امکان دارد در دستگاه ایجاد شود و باعث خرابی قطعات شود می گوییم.

خراب شدن قطعه کارتریج ممکن است  به خاطر استهلاک پمپ باشد ،با خرید و تعویض کارتریج پمپ کارتریجی ، پمپ عملکردی نو خواهد داشت.

از موارد دیگری که کارتریج پمپ هیدرولیکی را عوض می کنند زمانی است که نیاز داریم دبی متفاوتی برای سیستم هیدرولیکی مان داشته باشیم برای مثال میخواهیم با هزینه پایین و مناسب دبی متفاوتی در مدار هیدرولیکی داشته باشیم. با عوض کردن قطعه کارتریج دستگاه میتوانیم باهزینه مناسبی اینکار را انجام دهیم .

اندازه های پمپ کارتریجی ویکرز عبارتند از بیست وپنج گالن تا سی و هشت گالن.

ار مواردی که باید در سیستم هیدرولیک به آن دقت داشته باشیم این استکه در مدار هیدرولیکی به نکاتی توجه کنیم که سیستم دچار مشکل نشود.

چون سیستم هیدرولیکی پمپکارتریجی ویکرز وابسته به سیال آن است . یعنی روغنمورد استفاده در دستگاه ، از نکاتی که باید به آن دقت کنیم این است که روغن مورد استفاده تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و نا خالصی باشد.

دقت کنید که سیستم دچار هوا کشیدن نشود .

سیستم هیدرولیک پمپ کارتریجی توان تحمل فشار مشخصی را دارد ، باید توجه کنیم که فشاری بیشتر از فشار معمول دستگاه به آن وارد نکنیم.

شما میتوانید برای اصلاعات بیشتراز قیمت ها و انتخاب نوع دستگاه با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات تماس :

تهران لاله زار جنوبی پاساژ اتحادیه طبقه زیر همکف پلاک ۳

۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۴۲ – ۰۲۱-۳۳۵۳۰۳۶۲
۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۲ – ۰۲۱-۴۰۳۳۰۲۱۴

info@hydro-part.com

12