دسته‌بندی نشده

پمپ هیدرولیک

Vickers hydraulic Pump

سیستم های هیدرولیکی برای کار کردن نیاز به یک قلب تپنده دارنند که به این قلب تپنده در صنایع هیدرولیک پمپ هیدرولیک گفته می شود .

پمپ هیدرولیک چیست ؟ پمپ هیدرولیک دارای دو قسمت اصلی است . یکی از قسمت های آن متور الکترونیکی است که نیروی مورد نیاز پمپ را تامین میکند .

قسمت دیگر پمپ که اصلی قسمت یک پمپ هدرولیک است قسمت مکانیکی آن است که وظیفه ی انتقال روغن هیدرولیک را به شبکه هیدرولیکی دارد .

پمپ های هیدرولیک یکی از پر مصرف ترین در صنعت است چون پمپ های هیدرولیک در انواع و اقسام مختلف هستند و در صنایع دیگر هم مورد استافده قرار میگیرند .

پمپ های هیدرولیک فقط برای انتقال مایعات طراحی شده و فشاری را ایجاد نمیکند اشتباه اکثریت صنعت کار ها در مورد پمپ هیدولیک ایجاد فشار توسط آن است .

پمپ های هیدرولیک بر اساس نوع طراحی که دارند بر اساس و فشار کاری ، قدرت انتقال مایعات در آن ها کم تر و بیشتر است که به اشتباه به آن ایجاد فشار پمپ هیدرولیک میگویند .

پمپ های هیدرولیک که در صنایع مختلف به کار میرود بر اساس ایجاد دبی بیشتر یا کمتر تولید میشود که بر همین اساس چند نوع پمپ هیدرولیک وجود دارد .

انواع پمپ هیدرولیک عبارتند از : پمپ های دنده ای ، پمپ های کارتریجی ، پمپ پیستونی ، پمپ تیغه ای ، پمپ حلزونی می توان اشاره کرد .

یکی از محبوب ترین پمپ هایی که در صنعت مورد استفاده قرار میکیرد پمپ دنده ای است که به دلیل طیف گسترده دبی خروجی آن بسیار مورد استقبال است .

پمپ های دنده ای به دلیل قیمت ارزان و گشتردگی آن در ایجاد دبی و کارکرد بالای آن در فشار های مختلف خیلی بیشتر از دیگر پمپ ها استفاده می شود .

نحوه ی عملکرد پمپ های هیدرولیک به این صورت است که یک متور ( الکترولیکی ، احتراقی و … ) وظیفه تامین نیروی مکانیکی پمپ را بر عهده دارد .

قسمت بعدی پمپ که به گلدانی معروف است بسته به نوع پمپ دارای پره یا پیستون است که با ایجاد حالت خلاء مکش ایجاد میکند که همین مکش باعث به حرکت در آمدن روغن هیدرولیک می شود .

انواع پمپ ها :

پمپ دنده ای :

پمپ های دنده ای یکی از ارزان تری پمپ های هیدرولیک در رده جهان است که به دلیل ایجاد طیف گشتره دبی خروجی  ارزان بودن طرفداران بسیار زیادی دارد

پمپ کارتریجی :

پمپ کارتریجی یا همان پمپ پره ای  دارای دبی ثابت و دبی متغیر هستند که که در صنعت برای تغییر دبی میتوان فاصله پره ها تا رینگ دبی آن را تغییر داد.

پمپ پیستونی :

پمپ های پیستونی دارای چندین پیستون است که این پیستون با حرکت خود باعث ایجاد خلاء  و مکش روغن هیدرولیک به داخل پیستون ها و خروج آن می شود .

این پمپ هم مانند پمپ کارتریجی یا پره ای میتوان دبی را از ثابت به متغییر با تغییر دادن پلت آن تغییر داد هزینه پمپ های پیستونی نسبتا بالا تر از دیگر مدل ها خود استو

پمپ های حلزونی :

این پمپ ها دارای یک موتور ( الکترونیکی ، احتراقی ) برای کارکرد پمپ هستند و با پره هایی که درون یک حلزونی مارپیچ وجود دارد باعث مکش روغن و انتقال آن می شود .

 

پمپ های هیدرولیکی دارای انواع اقسام مختلفی است که بسته به نوع کاربرد فشار کاری و دبی مخلف و قابل تغییر دارد ارزان ترین و اما داشتن طول عمر کمتر پمپ دنده ای است .

اما به دلیل هزینه بسیار پایین با تعمیرات کم هزینه این پمپ های هیدرولیک دوباره قلب تپنده سیستم هیدرولیک شما می شوند .

در صنایع مختلف از این پمپ ها استفاده می شود برای مثال در کارخانه جات برا انقال مواد مثل روغن خوراکی ، کارواش ها ، کارخانه جات تولید شیر و ………. .

اگر شما نیاز یه یک پمپ هیدرولیک دارد میتوانید با شماره های زیر برای ارتباط و مشاوره رایگان تماس بگیرید و محصول مورد نظر خود را زیر نظر کادری بسیار مجرب و دوره دیده تحویل بگیرید .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *